search

Ubytování na ostrově Krk

Ubytování na ostrově Krk je perfektní

Ostrov Krk je největším ostrovem Kvarnerského zálivu a zároveň také celého Jadranu. Římané ho nazývali zlatý ostrov, protože se svým bohatstvím (olivy, víno, ryby, dobytek, sůl nebo látky) patřil k důležitým pokladnicím říše. Římané jsou samozřejmě dávno pryč, přídomek zlatý však Krku náleží po právu dál. Naše ubytování na ostrově Krk v prázdninových domech, apartmánech a vilách jsou dobře dostupné s pevninou díky mostu, který byl postaven v roce 1980. S jinými ostrovy pro ubytování Kvarner je spojen trajekty Baška-Lopar (ostrov Rab) a Valbiska-Merag (ostrov Cres).

Ubytování na ostrově Krk

Ostrov Krk: zlatý ostrov

Centrem stejnojmenného ostrova je město Krk už od dob Řimanů (Curicum) a od 4. stol. je také sídlem biskupství. Historické centrum Krku obklopují staré hradby s bránou a několika baštami. Hlavní památkou města Krk je katedrála ze 13. století s nádhernou frankopanskou kaplí. Je-li Vrbnik srdcem chorvatského hlaholského písemnictví, pak duší chorvatské národní kultury je Baška. V románském kostele sv. Lucie byla před 150 lety nalezena tzv. Bašská deska, chrámová přepážka z kamene s vytesaným hlaholským textem přibližně z roku 1100. Perlou Bašky je samozřejmě také 2 km dlouhá oblázková pláž považovaná za jednu z nejkrásnějších na Jadranu. V oblasti zvané Dubašnica, protože tu kdysi bývaly hluboké dubové lesy, se nachází Malinska. Omišalj byl zase prvním zdejším sídlem, které získalo letiště. To je ale umístěné tak, aby hluk jeho provozu nerušil hosty odpočívající na plážích kolem města. Njivice se zase chlubí vynikajícími restauracemi. A ten, kdo více touží po klidu a odpočinku, může navštívit středověká městečka Dobrinj, Šilo a Klimno.

Ubytování na ostrově Krk

Ubytování v soukromí prázdninových domů

Doby, kdy jsme jezdili do Chorvatska s celou rodinou a ubytovávali se v přeplněném kempu jsou pryč. Za posledních pár let se změnili nejen chorvatské ceny, ale i možnosti jak strávit dovolenou. Dovolená v Kvarnerském zálivu může být mnohem komfortnější a prázdninové domy nabízí něco, po čem jsme v kempech toužili, soukromí. Když si zarezervujete vlastní prázdninový dům, apartmán případně vilu s bazénem, můžete si být jisti, že nebudete ničím a nikým rušeni. Velké oblibě se těší také možnost vzít si s sebou na dovolenou svého čtyřnohého člena rodiny. V takovém případě je potřeba sledovat, zda vámi vybraný dům je s označením pes povolen.

Kam za sportem z ubytování na ostrově Krk

Rozmanitá nabídka sportovních a rekreačních příležitostí na ostrově, zejména v letních měsících, je zajímavá pro všechny věkové kategorie. Krk je ideální pro pestrou nabídku vodních sportů a možnosti jsou zde různorodé. Vzhledem k ideálním podmínkám zátok je právě tento ostrov místem, kde se koná mnoho soutěží v plachtění. Pro potapěče je na Jadranu mnoho atraktivních míst, které přitahují pozornost. Proto se vám může naskytnout pohled na staré antické lodě, korály a další rostliny a živočichy. Většinu turistických tras na ostrově je možno použít i na kolo. Kromě toho, že se táhnou podél pobřeží, cyklistické stezky také vedou do vnitrozemských oblastí podél dopravního ruchu. Chcete-li se zabavit a zažít adrenalinový den navštivte Cable Krk. Nachází se v zálivu Punat a nabízí vzrušující zážitek z vodního lyžování a wakeboarding, na ostrově se můžete bavit hrou plážového volejbalu, strávit aktivní čas na tenisovém kurtu nebo ve fitness centru. Užijte si dovolenou v Chorvatsku se vším všudy.