Tipy na atrakce na ostrově Krk

Díky svým lidovým tradicím, krojům, řemeslům, archaickému dialektu, písním a lidovím nápěvům je ostrov Krk obzvlášť zajímavý z etnografického hlediska. Za návštěvu stojí různé jeskyně, hrady a mohyly v okolí měst Malinska, Baška, Dobrinj či Vrbnik, které se řadí mezi zajímavé atrakce na ostrově Krk. Přímořská oblast na jihozápadě chráněná jehličnatými lesy se nabízí k rekreaci a dlouhým procházkám spojeným s návštěvou městeček a památek. Vyberte si ubytování na ostrově Krk a navštivte jeho krásy. První ze dvou největších ostrovů Istrie. Krásné oblázkové i písečné pláže na pobřeží mělkého Jadranu.

Atrakce na ostrově Krk

Dovolená na ostrově Krk vám ukáže ty nejčistší pláže

Průzkumy čistoty vody slavným oceánologem J. Y. Cousteau zjistily, že na Jadranu je nejčistší voda v celém Středozemním moři. Výzkum byl prováděn na pobřeží 12 středomořských zemí a v překladu znamená, že jste se dovolenou v Kvarnerském zálivu trefily do černého. Nejlepší středomořské podmínky jsou pro vás připravené. Chorvatsko se roky soustavně snaží kvalitu udržet. Příslušné orgány budují čističky vod hlavně u rekreačních resortů, ale i na menších místech. Průmyslové podniky se stěhují do vnitrozemí. Tím ale mise za čisté moře nekončí. Neustále se provádí měření kvality mořské vody. Výsledky ukazují, že snaha Chorvatů je úspěšná. Užijte si na dovolené na ostrově Krk podmínky, které pro vás tak pilně připravují. Navštivte zátoku Saline známou svým léčivým bahnem. Pokud jí nemáte po ruce, nezoufejte. Mnoho pláží Jadranu se pyšní Modrou Vlajkou symbolizující maximální čistotu a bezpečí. Zpravidla pláže, které jí nemají, jednoduše jenom nebyly testované, kvalitu během dovolené zde najdete všude!

Ubytování na Krku poblíž nejstarších středověkých památek

Prázdninové domy na Krku každoročně vítají mnoho nadšených turistů. Kultura na Krku se prokazatelně začala rodit už v období prehistorie, kdy byl ostrov prvně osídlen. Podle věrohodných pramenů se v druhém století před naším letopočtem ujali vlády nad ostrovem Římané. Ostrov nazvali Curistum. Jde o latinský překlad a jméno si ostrov drží dodnes. Historie je velkým turistickým lákadlem. Pronajměte si NOVASOL prázdninový dům na Krku a prozkoumejte kulturu, kterou rozvíjeli střídavě krcká knížata, Frankopanové a italské Benátky. Jako středisko hlaholického písemnictví dostal Krk požehnání samotného papeže.

Objevte kouzlo potápění na své dovolené

Naše prázdninové domy se nacházejí u spousty rozmanitých atrakcí této země. Jednou z velmi populárních aktivit je potápění. V okolních vodách je hojnost ryb, které jsou také hlavní pochoutkou v této oblasti. Existuje mnoho restaurací, ve kterých můžete ochutnat tradiční recepty středomořského stylu. Ostrov Krk má mnoho malých měst. Jedním z nich je Basaka, který je známý svou architekturou, historickými památkami a vynikající kulturou. Celé město je ovlivněno středomořským stylem a domy jsou také stavěny ve stejném stylu. Zarezervujte si některý z našich apartmánů s vlastním stravováním v Chorvatsku a zůstaňte v jednom z kamenných domů, které sousedí s úzkými uličkami. Kostel Panny Marie na Gorice, Basaka památkové muzeum a St. John baptistický zámek jsou některé z hlavních atrakcí této oblasti.

Prázdninové domy jsou značkou dovolené v soukromí

Vyberete-li si prázdninový dům na ostrově Krk, čeká na vás ideální dovolená v Chorvatsku pro rodiny s dětmi. Ale ne jen pro ty. Super dovolenou zde zažijí i milovníci kultury podobné té naší a krásné přírody. Chorvatsko je díky neuvěřitelně čistému moři rájem pro potápěče, šnorchlisty a podvodní fotografy. K potápěcím brýlím zabalte ještě boty proti mořským ježkům a máte vše k tomu, abyste si mohli dovolenou v Chorvatsku užít naplno. Je jen na vás jestli vás zaujme prázdninový apartmán v centru města, prázdninový dům u moře, nebo s vlastním bazénem. My ručíme za to, že v každém z našich prázdninových objektů se budete cítit jako doma a odnesete si z něj nádherné vzpomínky na vaší dovolenou.