Zajímavosti a informace o ostrově Krk

Dovolená v Chorvatsku, to znamená pro mnohé turisty jedině návštěva Kvarnerských ostrovů. Krk patří mezi největší jadranské ostrovy. Na východě ho omývají vlny Vinodolského a Velebitského průlivu a na severním boku Rijecký záliv. Nejosídlenější část Krku tvoří lokalita Vrbnik – Punat. Hory jsou vápencové s nejvyšším vrcholem Obzova výška. Dobrinjski potok, Vretenica a Ričina jsou pěkné vodní toky obehnané lesy. Zásobárny vody tvoří jezera Omiškovo a Ponikve. Trajektové spojení je dosažitelné na ostrovy Cres i Rab. Předtím než se rozhodnete pro své ubytování Kvarnerský záliv, doporučujeme přečíst tyto informace o ostrově Krk.

Informace o ostrově Krk

Pláže na ostrově Krk vypadají jako ze snu

Exkluzivní koupání zajišťuje zátoka Dražica s drobnými oblázky a blízkým borovým hájem. Baška nabízí písčinou překrásnou pláž, na níž visí Modrá vlajka. Romantická zákoutí a tiché pláže slibují opravdové soukromí. Nádherné pláže jsou i ve Vrbniku. Porporela – Ježevac, Dunat a Dražica se pyšní rovněž oceněním Modré vlajky. Paintball, wakeboard, potápění u ostrova Plavnik pro začátečníky i pokročilé, jachting i vodní lyžování, je vskutku zajištěno. Jízda na koni a na kole dominuje celému ostrovu. Dobrodružství slibuje paragliding a horolezectví všem fanouškům adrenalinu. Vily s bazénem v Chorvatsku najdete rozprostřené po celém pobřeží Krku. 

Památkové magnety v dosahu ubytování na ostrově Krk

Zdejší pamětihodnosti značí starobylost až do prehistorie. Kostelík sv. Donata u Punatu a sv. Chrysogona u Glavotoku a také kostel sv. Víta u Dobrinje a sv. Jana nad Baškou, patří mezi známé stavby. Kláštery s významnými bohoslužbami, Vitezićova knihovna ve Vrbniku, sbírky v Dobrinj, poutavé kroje, zvyky a lidové tradice, nadchnou milovníky umění. Velkolepá je mariánská katedrála z 5 – 6 století se sbírkou slavných obrazů, plastik a půvabným interiérem. Bazilika sv. Quirina je zachovalá ve svém původním stylu. Nárožní věž, tři městské brány a frankopanský zámek s válcovou věží, jsou skutečnými magnety pro všechny milovníky historie.

Kultura je srdcem dovolené

Koncerty, divadelní představení, operní árie v kostelích a na městských hradbách nalákají milovníky umění. Lidové slavnosti ukážou tradice Chorvatů. Letní odstavení baletu, opery a koncerty na náměstí Kamplin, v krcké katedrále mají neodolatelný nádech kvality. Kavárničky, večery s tancem, diskotéky a akce pro děti uspokojí všechny generace. Prázdninové domy najdete na Krku v nabídkách all inclusive v hojném počtu. Zajištění báječného ubytování s ložním prádlem, plynem, vodou, závěrečným úklidem a rekreačním poplatkem jde jen těžko přehlédnout. Jen dopravu a jídlo si musí obstarat každý turista sám. Vydejte se na dovolenou na ostrov Krk a užijte si ubytování v soukromí.

Zábava na dovolené na ostrově Krk nesmí chybět

Kulturní a zábavní nabídka ostrova do značné míry vypovídá z tradice objedinelé minulosti i současnosti. V létě se můžete těšit na četné kulturní události konané na ostrově, ať už jsou to hudební festivaly nebo gastronomické události. Ochuzeni v této oblasti nebudete ani o noční kluby, bary a diskotéky. Mladší generace toto pořád pokládá, za důležitý fakt při rozhodování o místě své dovolené. Najdete zde také restaurace, ve kterých je večer možné posedět u živé hudby a obzvláštnit si tím čas. Chuť jídla totiž v Chorvatsku může být výrazně dotvořena i o aktuálně probíhající atmosféru v restauraci. Zarezervujte si své ubytování v Chorvatsku včas a na nic nečekejte!