search

Ubytování na ostrově Lošinj

Ubytování na ostrově Lošinj s pestrou nabídkou

Lošinj byl součástí ostrova Cres před tím, než byl postaven kanál Osor. Dnes spojuje Cres přes most, co umožňuje více než 8 000 obyvatelům snadněji dojíždět. Toto místo vždy přitahovalo návštěvníky z celého světa, kteří hledají krásné přírodní prostředí, čerstvý vzduch a křišťálově čistou vodu. Ubytování na ostrově Lošinj umožňuje poznat borové lesy, které se táhnou až k malebnému pobřeží a nabízí úchvatné scenérie. Největší město na ostrově Lošinj, to je Mali Lošinj. Je zároveň přístavem a význačným letoviskem celého ostrova. Nachází se v chráněném zálivu Mali Lošinj. Jeho přirozené podnebí je magnetickým místem k ubytování Kvarnerský záliv. Díky svým ozdravným pobytům pro alergiky a asmatiky je vyhledávaným cílem pro letní i zimní rekreaci. Velice pěkná cesta lesem podél zátoky Čikat a Sunčana uvala, dlouhá asi 7 kilometrů, nabízí podívanou na zátoky a pláže. Hezký výlet člunem do zátoky Krivica nabízí dechberoucí lesní vzduch a koupání na jedničku. Veli Lošinj nabízí procházku po stoleté promenádě.

Ubytování na ostrově Lošinj

Památky na každém kroku z ubytování na ostrově Lošinj

Skutečně staré stavby v barokním a klasicistním stylu najdeme na konci zálivu. Kapitánské domy, rejdařské paláce s nádhernými zahradami, jsou ukázky nevšedního typu bydlení. Kostel sv. Martina, benátská pevnost z konce 15. století a unikátní nález u souostroví Vele Orulje, v hloubce 45 metrů v podobě antické bronzové sochy Apoxyomena, řeckého atleta, jsou skutečnými klenoty.

Koupání pro všechny plavce i neplavce: Největší popularitě se těší koupaliště v zátoce Čikat, asi 15 minut od centra. Drobné oblázky, hrubý písek a betonová místa s umělými vstupy do moře potěší děti i starší turisty. Pláž Veli Žal, Sunčana Uvala a Borik nabízejí koupání, stravování a ubytování na ostrově Lošinj na jedničku. Beze sporu nejkrásnější je oblázková pláž Poljana. Skvostné koupání nabízí zátoka Artatore. Veli Žal a Sunčana jsou oceněny Modrou vlajkou.

Co navštívit v době svého ubytování na ostrově Lošinj

Aktivním turistům doporučujeme využít možnost značených tras a vydat se poznávat krásy ostrova po vlastních, po stezkách se můžete dostat až do pohoří Osorčica s nejvyšším vrcholem Televrin. Čeká na vás odměna s nádherným výhledem na souostroví u pobřeží Istrie a můžete dokonce zahlédnout i ostrovy Rab, Pag a Silba. Okolí Lošinj nabízí velké bohatství flóry a fauny, stejně tak jak možnost ponořit se do hlubin podmořského světa. Velkou zajímavost na ostrově hraje socha Apoksimen, která byla vylovena v moři mezi ostrovem Orjule a ostrovem Lošinj. Socha představuje mladého atleta a při zkoumání materiálu a stylu sochy bylo zjištěno, že byla postavena zhruba v polovině 4.století před našim letopočtem. Neminte návštěvu losinjské rezervace delfínů, oblast je tímto známá a delfíni zde podtrhují skutečně výjimečně čisté moře. Navíc se zde každý rok v první srpnový víkend koná Den delfín, projekt, který se snaží řešit problémy ochrany moří, delfínů a všeobecně životního prostředí.

Sporty to v Lošinji žije. A nejen těmi vodními

Vodní sporty, škola potápění a podmořské výlety k vrakům potopených lodí jsou oblíbené a hojně využívané. Sportovně zdatné zaujme jachtařská škola. Podmořský rybolov hraje prim. Konají se zde mnohé soutěže a sjíždějí se nadšenci z celého světa. Tenisová školička, jízda na koni pro děti, fotbal, minigolf a stolní tenis, jsou dominantou Kvarnerských ostrovů. Na dovolenou v Chorvatsku hned tak nezapomenete.

Zábavné dny i noci: Noční život zajišťují diskotéky a dny pestré společenské hry a soutěže. Lošinjské kulturní léto je tedy v plném proudu s koncerty, divadelním představení, folklórním vystoupení, dechovkou a také s koncertem pro jachtaře na ostrůvku Kaludarac. Rybářské noci v červenci a srpnu, lidové slavnosti a prohlídka voňavé zahrady ostrov stojí za to.