search

Ubytování na ostrově Lošinj

Vyberte si z nabídky ubytování na ostrově Lošinj

Úžasné místo pro dovolenou

Lošinj byl součástí ostrova Cres před tím, než byl postaven kanál Osor. Dnes spojuje Cres přes most, co umožňuje více než 8000 obyvatelům snadněji dojíždět. Toto místo vždy přitahovalo návštěvníky z celého světa, kteří hledají krásné přírodní prostředí, čerstvý vzduch a křišťálově čistou vodu. Tato oblast je plná borových lesů, které se táhnou až k malebným pobřežím a nabízí úchvatné scenérie. Největší město na ostrově Lošinj, to je Mali Lošinj. Je zároveň přístavem a význačným letoviskem celého ostrova. Nachází se v chráněném zálivu Mali Lošinj. Jeho přirozené podnebí je magnetickým místem k ubytování Kvarnerský záliv. Díky svým ozdravným pobytům pro alergiky a asmatiky je vyhledávaným cílem pro letní i zimní rekreaci. Velice pěkná cesta lesem podél zátoky Čikat a Sunčana uvala, dlouhá asi 7 kilometrů, nabízí podívanou na zátoky a pláže. Hezký výlet člunem do zátoky Krivica nabízí dechberoucí lesní vzduch a koupání na jedničku. Veli Lošinj nabízí procházku po stoleté promenádě.

Ubytování na ostrově Lošinj

Památky na každém kroku z ubytování Lošinj

Skutečně staré stavby v barokním a klasicistním stylu najdeme na konci zálivu. Kapitánské domy, rejdařské paláce s nádhernými zahradami, jsou ukázky nevšedního typu bydlení. Kostel sv. Martina, benátská pevnost z konce 15. století a unikátní nález u souostroví Vele Orulje, v hloubce 45 metrů v podobě antické bronzové sochy Apoxyomena, řeckého atleta, jsou skutečnými klenoty.

Koupání pro všechny plavce i neplavce: Největší popularitě se těší koupaliště v zátoce Čikat, asi 15 minut od centra. Drobné oblázky, hrubý písek a betonová místa s umělými vstupy do moře potěší děti i starší turisty. Pláž Veli Žal, Sunčana Uvala a Borik nabízejí koupání, stravování a ubytování na ostrově Lošinj na jedničku. Beze sporu nejkrásnější je oblázková pláž Poljana. Skvostné koupání nabízí zátoka Artatore. Veli Žal a Sunčana jsou oceněny Modrou vlajkou.

Co navštívit v době svého ubytování Lošinj

Aktivním turistům doporučujeme využít možnost značených tras a vydat se poznávat krásy ostrova po vlastních, po stezkách se můžete dostat až do pohoří Osorčica s nejvyšším vrcholem Televrin. Čeká na vás odměna s nádherným výhledem na souostroví u pobřeží Istrie a můžete dokonce zahlédnout i ostrovy Rab, Pag a Silba. Okolí Lošinj nabízí velké bohatství flóry a fauny, stejně tak jak možnost ponořit se do hlubin podmořského světa. Velkou zajímavost na ostrově hraje socha Apoksimen, která byla vylovena v moři mezi ostrovem Orjule a ostrovem Lošinj. Socha představuje mladého atleta a při zkoumání materiálu a stylu sochy bylo zjištěno, že byla postavena zhruba v polovině 4.století před našim letopočtem. Neminte návštěvu losinjské rezervace delfínů, oblast je tímto známá a delfíni zde podtrhují skutečně výjimečně čisté moře. Navíc se zde každý rok v první srpnový víkend koná Den delfín, projekt, který se snaží řešit problémy ochrany moří, delfínů a všeobecně životního prostředí.

Sportem to v Lošinj žije a nejen tím vodním

Vodní sporty, škola potápění a podmořské výlety k vrakům potopených lodí jsou oblíbené a hojně využívané. Sportovně zdatné zaujme jachtařská škola. Podmořský rybolov hraje prim. Konají se zde mnohé soutěže a sjíždějí se nadšenci z celého světa. Tenisová školička, jízda na koni pro děti, fotbal, minigolf a stolní tenis, jsou dominantou Kvarnerských ostrovů. Na dovolenou v Chorvatsku hned tak nezapomenete.

Zábavné dny i noci: Noční život zajišťují diskotéky a dny pestré společenské hry a soutěže. Lošinjské kulturní léto je tedy v plném proudu s koncerty, divadelním představení, folklórním vystoupení, dechovkou a také s koncertem pro jachtaře na ostrůvku Kaludarac. Rybářské noci v červenci a srpnu, lidové slavnosti a prohlídka voňavé zahrady ostrov stojí za to.