search

Ubytování na ostrově Pag

Ubytování na ostrově Pag v soukromí čeká na vás

Pag je pátý největší ostrov v Chorvatsku a má nejdelší pobřeží všech ostrovů. Jižní část je plná pláží, které nabízí pro děti velké množství plaveckých možností. Severní pobřeží je plné dramatických útesů, které nabízejí panoramatický výhled na celou oblast. Díky ubytování na ostrově Pag se seznámíte s proslulými chorvatskými paličkovanými krajkami a zdejšími chutnými sýry. Ale jako všude na pobřeží, i zde hrají prim přímořská letoviska (zvláště Novalja) a jejich půvabné pláže. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Kvarnerském zálivu. Různé nabídky pro volný čas a kulturní akce dělají z návštěvy ostrova Pag opravdu nezapomenutelný zážitek.

Ubytování na ostrově Pag

Ostrov Pag, pláže i pro nejmenší děti

Hlavním střediskem ostrova je stejnojmenné město Pag se zachovalým historickým jádrem. Ze spousty památek Pagu stojí za pozornost určitě pevnost z 15. stol., palác a kostel Panny Marie (které postavil tvůrce šibenické katedrály Juraj Dalmatinec) anebo několik dalších kostelů. Mělké oblázkové pláže prakticky na celém ostrově Pag jsou ideální pro rodiny i s těmi nejmenšími dětmi, které se zde mohou vydovádět. Pronajměte si ubytování na ostrově Pag a nezapomeňte navštívit např. některý z blízkých národních parků (Paklenica, Severní Velebit) či historická města Zadar a Karlobag.

Pag, kromě toho, že je název ostrova, je také název jeho hlavního města. Kromě cestovního ruchu je ekonomika Kvarnerského zálivu závislá na produkci soli, chovu ovcí, produkci sýrů a zemědělství. Ostrov je skalnatý v částech se strmými útesy a plochým na západním pobřeží. Má okolo 7 000 obyvatel. Pag se stále více stává jedním z nejpopulárnějších ostrovů, které lze navštívit v Chorvatsku. Severní část ostrova je považována za párty destinaci. Milovníci párty si mohou rezervovat naše ubytování na ostrově Pag a vychutnat si párty až do ranních hodin. Existuje několik open-air klubů, které jsou také místem několika letních hudebních festivalů. Chorvatsko není moc známá jako místo určené pro párty, ale město Novalja je vhodné pouze pro párty.

Vyberte si ubytování na ostrově Pag

Na ostrově Pag se nedávno dokončila z pohledu historie ostrova veledůležitá rekonstrukce mostu, který spojoval historické centrum města s obchody a skališti se solí. Jedná se o jediný most v benátském stylu vybudovaný mimo Benátky. Následek neodborných renovací most zchátral tak, že po něm Pažané museli přestat chodit. V roce 2008 se však začalo s rekonstrukcí a vy si pohled na tento historický skvost můžete během dovolené v Chorvatsku užít plnými doušky.