Zajímavosti a atrakce na ostrově Pag

Ostrov Pag je proslulý chorvatskými paličkovanými krajkami a zdejšími chutnými sýry. Pag má bohaté kulturní dědictví a mnoho historických památek.Milovníci hor se zde mohou těšit nádherným výhledům, dlít na pláži nebo trávit čas v pohoří Velebit. Lákavá a rozlehlá pláž v blízkosti městečka je ideální pro rodiny se svými dětmi, které se zde mohou vydovádět. Různé nabídky pro volný čas a kulturní akce a atrakce na ostrově Pag dělají z návštěvy ostrova nezapomenutelný zážitek. Vyberte si z naší rozsáhlé nabídky ubytování na ostrově Pag a nechte se jim okouzlit.

Atrakce na ostrově Pag

Dovolená a atrakce na ostrově Pag jsou ideální pro rodiny

Mnoho lidí má o Chorvatsku představu jako o dlouhých oblázkových plážích. Většinou je to pravda, ale na ostrově Pag najdete i písečná pobřeží. Pokud chcete změnu, udělejte si dovolenou na ostrově Pag. Pobřeží Jadranu se pomalu svažuje, proto je destinace ideální pro rodiny s dětmi. Dále je Chorvatsko díky dokonale čistému moři rájem potápěčů a šnorchlistů. Dno pokrývá kamenný reliéf, díky kterému se moře nekalí a je krásně vidět. Raději si s sebou přibalte boty proti ostrým skalním úvarům a ježkům. Dovolená v Kvarnerském zálivu může začít!

Koupání na nejčistším místě ve Středozemním moři

Slavný oceánolog J.Y. Cousteau provedl výzkum, ve kterém se zabýval čistotou moře na pobřeží 12 středomořských zemí. Výsledek? Nejčistší moře je na Jadranu. Pokud vezmeme v potaz, že na dovolenou v Chorvatsku jezdí tisíce turistů ročně, spoustu Čechů, pak je výsledek výzkumu více než dobrá zpráva. Dovolená v Chorvatsku je vědecky prokázaná dobrá volba. Voda by ale nevydržela bez důsledné péče. Chorvati soustavně pracují na udržení současné kvality. Státní orgány staví čističky vod u resortů, ale i na menších místech. Průmyslové podniky jsou systematicky přesouvány do vnitrozemí. Podle průběžně prováděných kontrolních měření se Chorvatům čistotu vody daří udržet. Na mnoha plážích najdete Modrou Vlaku symbolizující maximální kvalitu koupání. Pláže, které vlajku nemají, jen nebyly testované. Čistý Jadran omílá všechny ostrovy, nebojte se, kvalitu najdete na dovolené v Chorvatsku všude.