Informace o ostrově Pag a vysněné dovolené

Navštivte ostrov Pag. Obecně se o Chorvatsku říká, že nabízí jen oblázkové pláže, ale v případě této destinace to tak není. Na této dovolené v Chorvatsku si vychutnáte pláže s jemnými oblázky i pískem nořící se do pobřeží mělkého Jadranu. Na mnoha místech se dá jít i několik metrů a stále stačíte. Ubytování na ostrově Pag je zkrátka ideálním místem na dovolenou pro rodiny s dětmi. Stejně jako pro nadšené potápěče, šnorchlisty a podvodní fotografy kvůli neskutečně čisté vodě. Dno Jadranu je korálovité a útesové. Díky tomu se moře nekalí a zůstává krásně průhledné. Jen pozor na nohy. Proti ostrým korálům a ježkům si přivezte ještě boty do moře. Teď už máte vše, abyste si mohli dovolenou v Chorvatsku naplno užít.

Informace o ostrově Pag

Informace o ostrově Pag, nejčistší oblasti Středozemního moře

Oceánolog J.Y. Cousteau prováděl výzkum pobřeží 12 středomořských zemí. Zjistil, že nejčistší oblast celého Středozemního moře je právě na Jadranu. Pokud se tedy nechcete s výběrem dovolené splést, udělejte si dovolenou v Kvarnerském zálivu. Chorvati soustavně roky bojují o čistotu vody. Budují čističky vod jak u rekreačních resortů, tak i na menších místech, a systematicky přesouvají průmyslové podniky do vnitrozemí. Kvalita moře je zkrátka jejich priorita, ze které vy na dovolené v Chorvatsku můžete těžit. Měření vody se provádí neustále a výsledky ukazují, že úsilí Chorvatů se vyplácí. Zátoku Saline rekreanti dokonce navštěvují kvůli léčivému bahnu. Na mnoha plážích najdete Modrou Vlajku jako symbol čistoty a kvality moře. Kvalitu budete mít během dovolené v Chorvatsku všude.

Ubytování u olivových hájů na ostrově Pag

Na ostrově Pag se teprve nedávno dokončila důležitá historická rekonstrukce. Jde o most v klasickém benátském stylu, který od 15. století spojoval historické centrum města s tržištěm. Kvůli neodborným zásahům museli Pažané most přestat používat. Dobrá zpráva je, že během letošní ubytování v Chorvatsku budete moc tento most vidět a projít se tak po klasické benátské architektuře. Poté, co si najdete ubytování na ostrově Pag, určitě nezapomeňte navštívit slavné lunské olivové háje. Naleznete je na nejsevernějším výběžku ostrova. Na ploše 24 hektarů roste na 80 000 olivovníků.