Zajímavosti na ostrově Pag

Zajímavosti na ostrově Pag plném skvostů

Ostrov Pag je velice oblíbeným turistickým cílem pro letní dovolenou. Řadí se mezi Kvarnerské ostrovy, i když je geograficky blíže k ostrovům Severodalmatským. Má protáhlý tvar a je dlouhý 60 kilometrů. Jihozápadní strana je nižší a severovýchodní naopak vysoká velice strmá. O takovýto vzhled se postaral nárazový vítr Bóra. Ostrov Pag je spíše holý a kamenitý, ale i porostlý borovicemi a olivovými háji. Pažská krajka patří mezi nehmotné kulturní dědictví Unesco. Projděte si celý ostrov až na jeho nejvyšší bod, vrch sv. Víta, 348 metrů vysoký, a podívejte se na skvostný Pažský záliv, ten pohled je nádherný. Také kopec sv. Jiří a sv. Vida poblíž města Pag nabízejí romantickou podívanou. Osada Caska, autem 3 kilometry od Novalje, nabízí pozůstatky zatopené římské Cissy. Velo Blato, ornitologická rezervace se nachází jihovýchodně od města Pag. Šestakovci je skupina útesů na severu ostrova s možností rybolovu i koupání. Lodní i trajektová doprava spojuje Pag s ostatními ostrovy i pevninou. Najdete zde velký výběr ubytování na ostrově Pag v prázdninových domech nebo apartmánech.

Zajímavosti na ostrově Pag

Nádherné koupání na ostrově Pag

Překrásné letovisko je jako stvořené v dovolenou v Kvarnerském zálivu ostrov Pag slibuje svými dechberoucími plážemi dokonalé koupání. Šimuni nabízí upravenou pláž ve stínu borovic s přístavem pro jachty. Pažský záliv nabízí 26 pláží maličkých i větších, oblázkových i s hrubým pískem. Pláže jsou rozděleny na koupání v dopoledních a odpoledních hodinách. Nejpopulárnější jsou Sv. Duh, sv. Marko, Malin a také Veli zaton. Mezi největší památky města patří Lun opevnění a hradby z římské doby. Také zříceniny kostelíků sv. Martina, Jana a Víta. Magnety Pagu jsou městská věž Gradska kula, kostel Nanebevzetí Panny Marie a přepychové paláce patriciů, Portafů a Jadrulićů. Město Novalja láká gotickým kostelem Matky Boží a městským muzeem.

Pláže jako malované

Mladí lidé si oblíbili pláže města Novalja, především Zrćé. Nabízí totiž programy podobné hudební stanice MTV. Kluby Kalypso, Aquarius anebo Papaya s párty, mládež miluje. Prázdninové domy v Chorvatsku jsou k dispozici po celém ostrovním pobřeží. Využít nabídku all inclusive je lákavé a vysoce komfortní. Plyn, voda, elektřin, rekreační poplatek, ložní prádlo a závěrečný úklid jsou v ceně i s ubytováním. Turisté si musí obstarat pouze dopravu a jídlo. Ubytování v Chorvatsku je možné pro jednoho až dva návštěvníky, ale i pro celé skupiny. Mnozí pronajímatelé mají také dveře otevřené domácím zvířátkům, takže si čtyřnohého miláčka můžete vzít na dovolenou s sebou.