search

Dovolená na ostrově Rab

Ubytování v soukromí v Chorvatsku

Ostrov Rab, to je stimul pro tělo i duši: na severovýchodě vás očekává spíše kamenitá tvář ostrova Rab ošlehaná mořskými větry, dále na západ vane letní vánek vůní pinií a krajina se pozvolna mění. Na této straně ostrova Rab také najdete bohatou středozemní vegetaci lemovanou nádhernou azurovou barvou moře. Slunce, čistý vzduch a omamná vůně šalvěje vás vítají na nejoblíbenějším ostrově Kvarneru. Není lepšího místa pro ubytování v Chorvatsku.

Zelený ostrov Rab

Hlavní město stejnojmenného ostrova, Rab, se nachází na jeho západním pobřeží na úzkém poloostrově. Půvabné historické jádro města Rab ukrývá např. 4 zvonice, katedrálu Panny Marie (1177 osobně vysvěcenou papežem Alexandrem III.) a další kostely podél ulice Gornja. Ve 2 rovnoběžných ulicích Donja a Srednja se nachází obchůdky a celá řada paláců (Udorini, Nimira či Cassio). Rabu se někdy přezdívá zelený ostrov, protože je z velké části porostlý dubovými lesy a místy také exotickými cedry. Průměrná lednová teplota 7ºC (podobně jako ve Splitu) láká návštěvníky i v zimě. Kromě Rabu patří k dalším letoviskům ostrova Rab např. Suha Punta, Kampor nebo Supetarska Draga a zde všude si můžete pronajmout naše vily s bazénem v Chorvatsku a rekreační domy na ostrově Rab a vyzkoušet místní oblázkové pláže. Ty nejkrásnější písečné a oblázkové pláže na Rabu se prý ale nacházejí v Loparu, zejména jeho části nazývané San Marino (ano, právě z Loparu pocházel zakladatel malé republiky uprostřed Itálie sv. Marinus).

Ubytování v Kvarnerském zálivu, pobyt v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku na jednom z ostrovů krásné Istrie

Ráb – ostrov turisticky oblíbené Istrie. Oblázkové a písečné pláže obepínají ostrov vsazený do vln Jadranu. Ideální dovolená v Kvarnerském zálivu pro rodiny s dětmi, neboť Jadran je známý pro mělké a pomalu se svažující pobřeží. Díky čistému moři rájem pro potápěče, šnorchlisty a podvodní fotografy. Kamenný reliéf dna vodu nekalí, a proto budete mít možnost vidět krásné rybičky i jiné mořské živočichy. Jen si s sebou vezměte boty proti ježkům a máte vše, co potřebujete, abyste si mohli dovolenou v Chorvatsku naplno užít!