search

Ubytování na ostrově Rab

Ubytování na ostrově Rab v soukromí

Ostrov Rab patří do skupiny jaderských ostrovů v Kvarnerském zálivu. A je to hotový stimul pro tělo i duši: na severovýchodě vás očekává spíše kamenitá tvář ostrova Rab ošlehaná mořskými větry, dále na západ vane letní vánek vůní pinií a krajina se pozvolna mění. Na této straně ostrova také najdete bohatou středozemní vegetaci lemovanou nádhernou azurovou barvou moře a spoustu možností ubytování na ostrově Rab. Slunce, čistý vzduch a omamná vůně šalvěje vás vítají na nejoblíbenějším ostrově Kvarnerského zálivu. Není lepšího místa pro ubytování Kvarnerský záliv.

Ubytování na ostrově Rab

Zelený ostrov Rab a nádherné pláže

Stejný název jako ostrov nese také hlavní město Rab, se nachází na jeho západním pobřeží na úzkém poloostrově. Půvabné historické jádro města Rab ukrývá např. 4 zvonice, katedrálu Panny Marie (1177 osobně vysvěcenou papežem Alexandrem III.) a další kostely podél ulice Gornja. Ve 2 rovnoběžných ulicích Donja a Srednja se nachází obchůdky a celá řada paláců (Udorini, Nimira či Cassio). Rabu se někdy přezdívá zelený ostrov, protože je z velké části porostlý dubovými lesy a místy také exotickými cedry. Průměrná lednová teplota 7ºC (podobně jako ve Splitu) láká návštěvníky i v zimě. Kromě Rabu patří k dalším letoviskům ostrova Rab např. Suha Punta, Kampor nebo Supetarska Draga a zde všude si můžete pronajmout naše ubytování na ostrově Rab a vyzkoušet místní oblázkové pláže. Ty nejkrásnější písečné a oblázkové pláže na Rabu se prý ale nacházejí v Loparu, zejména jeho části nazývané San Marino (ano, právě z Loparu pocházel zakladatel malé republiky uprostřed Itálie sv. Marinus).

Kam si vyrazit ze svého ubytování na ostrově Rab

Stejně jako mnoho jiných přímořských turistických měst a míst na ostrově Rab, nabízí širokou škálu sportovních a rekreačních aktivit. Velké množství malých cest a silnic, podél ostrova zahaleno lesy a mořskou krajinou jsou ideální pro všechny fanoušky jízdy na kole. Kromě vyjížďky na kole a procházky krásnou přírodou, můžete se zde potápět, užívat si jízdu na jachtě, hrát tenis nebo volejbal. Ostrov Rab sousedí s ostrovy Krk, Pag a Dolin, které doporučujeme o vaší dovolené také navštívit.

Objevte pohodlí prázdninových domů na ostrově Rab

Ubytování na ostrově Rab nabízí prostorné prázdninové domy a také moderní apartmány. Ostrov Rab je nejslunnější částí Evropy a je ideálním místem pro dovolenou pro celou rodinu. Kulinární specialitou ostrova je dort Rab, který byste měli určitě zkusit, když už zde budete. Rab vítal turisty již více než 112 let, což naznačuje, že je to opravdu atraktivní ostrov, který stojí za návštěvu. Prázdninové domy v Chorvatsku jsou základem pro perfektní dovolenou. S NOVASOL můžete zažít dovolenou snů, kterou jste si vy a vaše rodina vždy představovali. V soukromí prázdninových domů, apartmánů nebo vil s bazénem v Chorvatsku. Máme silnou základnu nemovitostí kdekoli v Evropě, takže záleží jen na vaší volbě, my vám zaručíme, že splníme vaše požadavky o vysněné dovolené.

Dovolená na ostrově Rab má šarm

Oblázkové a písečné pláže obepínají ostrov vsazený do vln Jadranu. Ideální místo na dovolenou pro rodiny s dětmi, neboť Jadran je známý pro mělké a pomalu se svažující pobřeží. Díky čistému moři je také rájem pro potápěče, šnorchlisty a podvodní fotografy. Kamenný reliéf dna vodu nekalí, a proto budete mít možnost vidět krásné rybičky i jiné mořské živočichy. Jen si s sebou vezměte boty proti ježkům ať máte vše, co potřebujete, abyste si mohli dovolenou v Chorvatsku naplno užít!