Zajímavosti a atrakce na ostrově Rab

Čekají na vás četné možnosti k provozování sportu jako tenisové kurty, kuželky či boccia (bočca - sport podobný pétanque). Románské kostely a gotické rezidence, renesanční fasády a majestátní zvonice zářící v nádherných městečkách a jiné atrakce na ostrově Rab. Obzvlášť hodnotným klenotem je středověký Rab, jehož harmonii a krásu lze obdivovat celé hodiny. Rozhodnete-li se pro ubytování na ostrově Rab, nešlápnete vedle a ani se rozhodně nebudete nudit. Ostrov má toho totiž hodně co nabídnout turistům napříč všech věkových kategorií i zájmům.

Atrakce na ostrově Rab

Kvarnerský záliv a kouzlo ostrova Rab

Slavný oceánolog J.Y. Cousteau provedl významný test kvality vody na pobřeží 12 středmořských států. Ze všech turisticky exponovaných míst vyšel jako destinace s nejlepším mořem chorvatský Jadran! Dovolená v Kvarnerském zálivu je tedy vědcem prokázaná dobrá volba. Chorvati si svoje postavení uvědomují a soustavně pracují na udržení kvality vody. Budují čističky vody jak u resortů, tak i na menších místech. Státní orgány soustavně přesouvají průmyslové podniky více do vnitrozemí. Průběžné měření čistoty vody ukazuje, že jsou Chorvati ve své snaze úspěšní. Přijeďte na dovolenou do Kvarnerského zálivu užít si podmínky, které pro vás zde připravují. Čistý Jadran omývá ale všechny ostrovy, proto na dovolené v Chorvatsku najdete kvalitu všude! Nezapomeňte navštívit zátoku Saline známou bahnem s léčivými účinky.

Poznejte unikátní historii z ubytování na ostrově Rab

Architekturu měst významně ovlivnily Benátky, jejichž význam tu byl značný po staletí. Rabská městečka patří k nejzachovalejší středověkým místům, kde můžete hledat střípky benátské historie. Zajistěte si ubytování na ostrově Rab a objevte zachovalou část městského opevnění z přelomu 12. a 13. století. Za zdí se nachází téměř nezměněný stavební celek s pravidelným do šachovnice uspořádaným systémem uliček. Kouzlo ostrova Rab se nedá popsat slovy, ostrov musíte navštívit osobně a vše zažít na vlastní kůži. Sto lidí, sto názorů, na jednom se však určitě shodneme. Chorvatsko je velmi oblíbenou destinací, ve které si každý najde to svoje.

Co neminout na dovolené na ostrově Rab

Mimo všechny zmíněné atrakce na ostrově Rab doporučujeme navštívit i nedaleký ostrov Krk, který spojuje trajekt. Můžete se tak pohodlně a rychle ocitnout na jiném ostrově, který patří také do Kvarnerského zálivu. Pokud vás nelákají přeplněné pláže na Makarské, toto je místo, kde je nejen klidněji, ale najdete zde také spoustu nádherných míst. Konkrétněji třeba letovisko Baška, jež se vyznačuje krásnými plážemi, ale nabízí také nádherné architektonické a přírodní skvosty. Dá se zde sportovat, relaxovat na pláži a také navštívit různé druhy kulturních akcí. Je to takové ideální místo pro dovolenou s rodinou či skupinu přátel.

Prázdninové domy v soukromí jsou výjmečné

Všechny naše prázdninové pronájmy v Chorvatsku jsou jednoduché a funkční. Nachází se v atraktivních oblastech nad krásným městem Rab. Můžete z něj mít částečný výhled na moře a některé slavné zvonice. Ostrov Rab se vyznačuje krásnou skalnatou hornatou zalesněnou krajinou a mnoha lesy. Poslední dubové lesy v oblasti Středozemního moře se nacházejí zde. Tento region hostí Středověký festival v nejstarší části města, kde se zábava začíná brzy ve dne a přechází až do půlnoci. Zarezervujte si některé z našich ubytování v Chorvatsku a buďte součástí nádherného festivalu tohoto regionu. V této oblasti se nudit zaručeně nebudete!