Zjistěte si informace o ostrově Rab

Rab je skvělé místo k letní rekreaci

Rab je jedním z Kvarnerských ostrovů, který je od pevniny dělen Velebitským průlivem. Nasajte důležité informace o ostrově Rab ještě před svojí dovolenou. Jeho vápencový hornatý povrch tvoří hřbety Kamenjak na severovýchodě a Kalifront na jihovýchodě. Východ je skličován silným větrem Bóra. Krajina je zde holá bez rostlin. Severovýchod je obehnán zálivem Lopar a Crnika. Členitý povrch s překrásnou písečnou Rajskou pláží je proslulou svou letní dovolenou na ostrově Rab. Hluboké zátoky města Supetarska Draga a Kamporska Draga vytváří famózní pohled. Za povšimnutí stojí lesní rezervace Dundo. Trajektové linky fungují jako úžasné spojení s okolími ostrovy i pevninou. Pěknou pětikilometrovou procházkou je cesta do letoviska Suha Punta. Také výlety do Loparu a letoviska Supetarska Draga stojí za to. Hory Kvarnerských ostrovu s vrcholem Kamenjak patří k pravé dovolené v Chorvatsku.

Informace o ostrově Rab

Ostrov Rab a jeho zajímavosti

Ostrov Rab je vyhledávaný především jachtaři. Vodní sporty, jako je windsurfingem, potápění, ale plážový volejbal, horská turistika a cykloturistika patří k populárním směrům. Oblíbená je jízda v člunu či na kajaku. Město Rab je největším a také nejkrásnějším městem ostrova. Nabízí původní oblázkovou pláž, kameny i skaliska. Navštívit tady můžete také hodně oblíbenou nudistickou pláž, která vznikla jako vůbec první pláž tohoto druhu v Chorvatsku. Zajímavé jsou lázně na poloostrově Frkanj. Koupání v mělkém moři letoviska Banjol a v zátokách Padova a na Suha Punta – Karolina, je velkou výhodou pro rodiny s dětmi, nebo pro turisty v důchodovém věku. Většina z pláží je hrdým držitelem ocenění Modré vlajky. Vily s bazénem v Chorvatsku se nacházejí v těsné blízkosti nejpopulárnějších pláží a zábavních podniků.

Památky nedaleko ubytování na ostrově Rab

Centrem cestovního ruchu, přístavem i historickým městem je Rab. Najdete zde městské opevnění s Mořskou bránou, Knížecí palác, historické domy, zvonice, kostel sv. Kříže, katedrálu Nanebevzetí P. Marie anebo ulice Střední, zaujme svými četnými galeriemi a výstavami. Supetarska Draga nabízí kostel sv. Petra a ve zvonici nejstarší zvon v chorvatském přímoří, ze 13. století. Ze svého ubytování v Kvarnerském zálivu budete mít všude kousek. Za návštěvu určitě stojí i chráněný park Komrčar, je to jedinečný lesopark s rozlohou kolem deseti hektarů. Park je propleten pěšími stezkami, po kterých se dokážete procházet celý den. Je plný zajímavých stromů a je považován za jeden z nejkrásnějších parků na pobřeží Jaderského moře. Žije zde také mnoho ptáků i nádherných motýlů.

Zábava na ostrově Rab po doušcích

Ráb je městečko tance, diskoték a tanečních teras. Slavnost Rabska fjera nabízí podívanou starých řemesel, historických krojů, mincí, místní gastronomie a žonglérských vystoupení. Velkolepá oslava trvá 3 dny a noci! Ojedinělé jsou i rytířské turnaje, soutěže střelců a taneční vystoupení. Rodinná ekofarma nabízí prodej domácího medu a bylin. Rábské hudební večery, výstavy umělců a sbírek sakrálního umění v kostele sv. Justýny pohltí každého turistu.

Ubytování v soukromí nadchne a potěší

Skutečně nadstandardní možnost jak strávit letní dovolenou je ubytování v soukromí v Chorvatsku all inclusive. V ceně je zahrnut rekreační poplatek, voda, plyn, ložní prádlo i závěrečný úklid. Turisté si zajišťují sami jen dopravu na místo a jídlo. Nevšední zážitek z dovolené v soukromí můžete prožívat s rodinou, přáteli, ale i se svými domácími zvířecími miláčky. Spousta prázdninových domů i apartmánů má pro psy vstup povolen, stačí sledovat označení Psy povoleni.