search

Ubytování na ostrově Susak

Ubytování na ostrově Susak v klidu a soukromí

Co je malé, to je hezké: malebnost ostrůvku Susak doslova bije do očí. Najdete tady vše potřebné k prožití krásného ubytování v Kvarnerském zálivu. To znamená průzračně čisté moře, dostatek pláží, základní infrastrukturu s obchodem, poštou a lékárnou, stezky pro příjemné procházky, klid i rozmanitou plážovou zábavu. Na rozdíl od vyhlášených rekreačních destinací však ubytování na ostrově Susak prožijete bez záplavy turistů, v pohodové atmosféře a s romantickými západy slunce.

Ubytování na ostrově Susak

Historie a památky kousek od rekreačních domů Susak

Ubytování na ostrově Susak (v benátské kronice Ivana Dakonina z roku 884 se ostrov nazývá „Sansagus“) nabízí celou řadu příležitostí, kde během horkého léta schovat hlavu a prožít krásné dny volna. Dříve se na ostrově vystřídali Ilyrové, Římané, Ostrogóti a od 6. do 10. století byl pod byzantskou nadvládou. Chorvaté tu žijí od 8. století, součástí chorvatského království se stal v 10. století.

Pláže na dosah ubytování na ostrově Susak

Jižním směrem uvidíte z vašeho ubytování na ostrově Susak blankytnou hladinu Jaderského moře. Nejznámější pláží ostrova je městská pláž Donje Selo v srdci zálivu u jediné zdejší obce (zvané též Susak). Je dlouhá asi 200 m, v nejširším úseku měří kolem 60 m a nabízí i dostatečný servis v podobě slunečníků, lehátek a občerstvení. Její povrch, na rozdíl od většiny ostatních pláží na Susaku (i v Kvarneru), je písečný a klesání do vody pozvolné. Další pláže, které můžete během dovolené na ostrově Susak navštívit, jsou např. Bok, Uvala Tijesni či pár maličkých pláží v zátočinách na jihu.

Sport a rekreace naplňují dovolenou na Susaku

Povrchu Susaku dominuje lehce zvlněná, trávou porostlá krajina s několika políčky. Nejvyšší bod, zvaný Garba (Velja Straža), nedosahuje ani 100 m. Blízko něj stojí nevelký domek s majákem a také zbytky dávné pevnůstky. Na mimořádné atmosféře ostrova se podílí i fakt, že jeho přírodní dědictví je přísně chráněno, proto je tady jakákoliv nová výstavba zakázána. Dříve se tu mimořádně dařilo vinařství, dnes je hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel turistický ruch (i díky několika rekreačním domům na Susaku).

Akce a zábava na Susaku

Městečko Susak, plnící funkci administrativního, turistického i společenského střediska ostrova, se vyznačuje velmi úzkými uličkami. V nich najdete pestrý výběr z restaurací a z obchůdků, v nichž se dobře najíte i nakoupíte vše důležité. Město je také důležité kombinací mnoha jedinečných tradic, jako jsou ostrovní jazyk a okázalý oděv – ozdobné a komplikované kostýmy nosí mladší ženy především pro zvláštní příležitosti (svatby, svátky apod.) Rodinná dovolená v Chorvatsku tady bude plná nezapomenutelných zážitků!

Ubytování Susak a atrakce v okolí

Rozloha ostrova Susak, který se rozkládá v jižní části Kvarnerského zálivu, činí pouhých 3,77 km2 a jeho pobřeží dosahuje jenom 13 km. Na délku měří 3,6 km a největší šířka je 2,3 km. Vzdušnou čarou to je na ostrov Mali Lošinj (na východě) asi 11 km, na ostrov Lošinj (na severovýchodě) asi 8 km, na ostrov Vele Srakane (na severu) asi 7 km a na ostrov Unije asi 11 km. Spojení s dalšími ostrovy a pevninou zajišťuje několik lodních linek ze zdejšího přístavu. Pokud sem pojedete autem, musíte přes Istrii, trajektem na ostrov Cres a z Lošinje opět lodí. Druhou variantou je cesta přes Rijeku, trajektem na ostrov Krk a poté na Cres.