search

Ubytování Otočac

Ubytování Otočac, vše pro milovníky hor

Městečko Otočac se ukrývá v údolí řeky Gacka, necelých 30 km (vzdušnou čarou) od pobřeží Kvarnerského zálivu. Západně od něj se zvedá mohutný masiv Velebitu, východním směrem se táhne pohoří Mala Kapela. Celá oblast je ideální pro milovníky přírody a aktivní dovolené daleko od městského hluku a shonu. V případě zájmu o ubytování Kvarner si projděte naši nabídku ubytování Otočac a zarezervujte si svou vysněnou dovolenou ještě dnes.

Ubytování Otočac

Historie a památky kousek od rekreačních domů Otočac

Není známo, zda oblast byla pojmenována po řece Gacka nebo naopak. Podle historika Valvasora a jeho záznamů z roku 1689 se město vyvinulo z pevnosti Otočac nad řekou, která ho z velké části obtékala. Město, které je centrem regionu Gacka, patří k nejstarším osadám se slovanským obyvatelstvem v Chorvatsku. Svědčí o tom pozůstatky činnosti ilyrského kmene Japodi, který zde začal šířit svou bohatou kulturu v 8. století n. l. O původní osadě se zmiňují staré památky chorvatského kulturního dědictví. V průběhu staletí město měnilo majitele a na konci 18. století ho habsburská císařovna Marie Terezie učinila velkým tržištěm. Ubytování v Otočaci rozhodně stojí za to.

Pláže na dosah ubytování Otočac

Pojedete-li z v rámci vaší dovolené z Otočace autem k Jaderskému moři, nejblíže to budete mít po silnice D50 do přímořského rekreačního střediska Senj. Cesty přes velebitské průsmyky do Starigradu, Stinice nebo Karlobagu se příliš nedoporučují. Užijte si dovolenou v Chorvatsku naplno včetně koupání!

Sport a rekreace během dovolené Otočac

Kraj kolem rekreačních domů Otočace, spolu s regiony Lika a Gorski Kotar, tvoří nejvyšší část Chorvatska. Nádhernou krasovou krajinu plnou vodních toků nejlépe prozkoumáte na naučné stezce „Voda a kras“. Koncem května a začátkem června se můžete podílet na ekologickém sběru jahod. Ze sportovních aktivit vás čeká paintball, plavba na kajaku či kánoi, tenis a rybolov zaměřený na pstruhy (v Otočaci se vydávají rybářské licence). Kdo má rád klid, ocení pozorování ptáků. Krásná řeka Gacka se svými přítoky měří více než 60 km. Ačkoli se jedná o krasový tok, meandruje líně přes pláně až ke kanálu Gacka (Karlův kanál) u Otočacu, poté se vlévá do řeky Lika. Nemusíte lovit nebo plavit Gackou, abyste si užili její vodopády, mlýny a svěží, životodárnou vegetaci.

Akce a zábava ve stylu Otočac

V centru Otočace funguje muzeum se zajímavou sbírkou „Otočac prostřednictvím historie“. Seznámíte se v něm s historií regionu od pravěku, přes příchod Římanů, první zmínky o městě, boj s Osmanskou říší, tvorbu vojenské hranice, první a druhou světovou válku až po poslední boje po rozpadu Jugoslávie. Nejstarší prehistorické místo v oblasti Gacky se nachází v jeskyni Lecka Lesce a je pozůstatkem přechodu ze starší do mladší doby kamenné. Vrhovská oblast skrývá pozůstatky pozdní doby bronzové a středověku. V propasti byla objevena jedna z největších jeskynních nekropolí v Evropě z 15. století před naším letopočtem.

Atrakce v okolí ubytování Otočac

Okolí města skýtá celou řadu turistických zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít. Z vašeho ubytování v Otočaci se vydejte např.:

  • do slavného národního parku Plitvická jezera,
  • na túru po národním parku Severní Velebit,
  • za památkami města Rijeka na okraji poloostrova Istrie.