search

Ubytování Palit

Ubytování Palit, ráj pláží a slunce

Obec Palit administrativně patří k jihovýchodně navazujícímu městu Rab (Ráb) na stejnojmenném ostrově. Rozprostírá se podél zátoky sv. Eufémie, naproti poloostrovu Frkanj. Blízko se nacházejí další vyhlášená letoviska jako Kampor (severozápadně), Banjol a Barbat (jihovýchodně). Ubytování Palit spojuje klid menšího střediska, výhody většího města i atmosféru zeleného Kvarneru. Pokud hledáte aktivní dovolenou a zároveň pohodové ubytování v Kvarnerském zálivu, v Palitu budete více než spokojeni.

Ubytování Palit

Historie a památky kousek od rekreačních domů Palit

Koho zajímají dějiny oblasti, může ze svého ubytování v Palitu vyrazit do starého města Rabu. Při běžné chůzi se na jeho okraj dostanete přes park Boškopini s dětským hřištěm asi za 20 minut. Město Rab obepínají zbytky středověkých hradeb, za kterými se schovává několik kostelů (např. samostan sv. Andrija), katedrála sv. Marije Velike či vlastivědné muzeum Gradski lapidarij.

Pláže v dosahu ubytování Palit

Rab v Kvarnerském zálivu je ostrov zeleně a písečných pláží, pro které nebudete potřebovat dlouhou procházku ani dlouhou cestu, abyste se sami přesvědčili. Z Palitu pluje vodní taxi na poloostrov Frkanj a na jeho nudistickou pláž. Je zde spousta slunečního svitu, Jaderské moře je čisté, nejen písčité, ale také oblázkové. Naturismus zde ostatně má dlouhou tradici, neboť v roce 1934 otevřel Richard Ehrman z Vídně, prezident Mezinárodní unie naturistů, první naturistickou pláž v Rabu, první v této části Jadranu.

Dva roky poté vstoupila do historie pláž Kandalora, protože se tu na dovolené v Palitu koupal anglický král Edward VIII. a jeho partnerka Wallis Simpsonová. Kandalora je skalnatá, průzračná zátoka s oblázky a dostatkem stínu. Restaurace, sprchy a toaleta jsou nedaleko. Pudarka je přírodní pláž s malými oblázky v odlehlé oblasti bez vybavení a podobná pláž je Lopar – rozdíl je v tom, že je písečná. Kamenné lázně Lungo Mare se táhnou od konce zátoky sv. Eufemie po město Rab. Pláž Škver má lehátka, půjčovnu člunů a kajaků, vstup pro moře pro osoby se zdravotním postižením, restauraci, sprchy a veřejné toalety.

Dovolená Palit, to je sport a rekreace

Městečko Palit na chorvatském ostrově Rabu je ideální ostrov pro letní dovolenou. Pro začátek se můžete projít, protože staré město Rab je doslova jen pár set metrů daleko. V docházkové vzdálenosti budete určitě mít pláž, pěknou zátoku, skvělé restaurace a obchody s potravinami i supermarkety. K dispozici jsou tenisové kurty a běžecké trasy a můžete se jen tak procházet a užívat si teplé noci poblíž vašeho rekreačního domu v Palitu.

Akce a zábava v Palitu

V létě si během ubytování v Palitu můžete užít mnoho kulturních a zábavných akcí, jako jsou koncerty vážné hudby, tanec, výstavy a promítání filmů. Nechybí ani festival, kdy se celý Rab mění ve středověkou pevnost. Dáváte-li přednost tišší části roku, která je ještě dost teplá a možná hezčí než léto, jsou skvělým obdobím k odpočinku na ostrově jaro a podzim. Toto období je ideální pro dlouhé procházky po moři, na kole podél pobřeží nebo do lesa. Palit má mnoho kvalitních restaurací a dobrých kaváren. Doporučujeme restaurace Marina a Palit a pizzerii Ana. V Palitu není žádný noční klub (kromě veletržní show Grand Hotel pro seniory), takže každý, kdo to si chce zadovádět, musí do Rabu.

Atrakce v okolí ubytování Palit

Můžete si také užít výletů na nedaleké ostrovy Goli a Grgur, jakož i do mírně vzdálenějších destinací, jako jsou národní parky Severní Velebit a Plitvická jezera. Vypravit se můžete též na poloostrov Istrie za dalšími zajímavostmi.