search

Ubytování Povile

Ubytování Povile, dostatek pláží i výletů

Letovisko Povile se nachází jižně od Novi Vinodolski na riviéře stejného jména. V duchu kvarnerské tradice cestovního ruchu toto malé město vždy ctilo na prvním místě především pohostinnost. Přidáte-li k tomu borovicové a smíšené lesy, které voní jako skutečný středomořský les, čisté moře, které by zahanbilo i leckterý exotický ostrov, krásné oblázkové pláže, které nezklamou nikoho a čerstvý vzduch sestupující z divokých hor, je jasné, že ubytování Povile si rekreanti zamilovali. Ostatně stejně jako celé ubytování v Kvarnerském zálivu.

Ubytování Povile

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Povile

Na začátku obce Povile se na romanticky vyhlížejícím mysu Punta Mandalena nachází krásný borový les, ve kterém je kostel sv. Magdalény. Je to pravé místo milovníků klidu a dovolené u moře. Pokud by neexistovala blízká silnice, mysleli byste si, že jste zcela odděleni od shonu ve zbytku světa. Během ubytování Povile se cítíte chráněni v tomto jehličnatém ráji, na jedné straně s šumícím Jaderským mořem a na druhé s vysokými horami.

Pláže na dosah ubytování Povile

Pobřeží u Povile vyzařuje atmosféru voňavého Středomoří a dobré náladu. Všechny apartmány a rekreační domy v Povile se nacházejí pár set metrů od nejbližší pláže na krásném pobřeží. Druhá promenáda vás zavede z jedné strany na Muroskvo směrem k Novi Vinodolski a druhý směr vede k malému místnímu přístavu, kde se houpají lodě a čluny. Na cestě do přístavu se můžete zastavit na pláži za nejkrásnějšími oblázky. Pokud bedlivě pozorujete hladinu moře zde v Kvarneru, uvidíte pod ní sladké vodní prameny – během plavání se můžete dokonce napít a uhasit žízeň. Tato voda prošla vápencovými horami, které ji filtrovaly do vynikající kvality. Všechny pláže v Povile jsou krásné a uklizené. 

Dovolená Povile v duchu sportu a rekreace

Pobřeží Povile je krásné, ovšem vnitrozemí si s ním nezadá. Pokud projdete hlouběji do pevninského Chorvatska, uvidíte kamenné zdi, které označují hranice mezi starými statky. Celá oblast kypí bohatým výskytem divokých rostlin a keřů, které můžete často vidět pouze ve starých obrazech v lékárnách. Projděte si naši nabídku dovolené v Povile, rezervujte si svou dovolenou v Chorvatsku a nadechněte se vůní Kvarneru.

Akce a zábava na všechny způsoby v Povile

Pokud jedete po Jadranské dálnici ze severu, z Novi Vinodolski do Senje, dojedete k Povile po pouhých 2 km. Na jižním konci je vesnice Dugno, která nabízí výhled na sousední místo Klenovica. Turisté by se rozhodně měli vypravit hlouběji do hor Velebitu, za vyhlídkami z vrcholů Velika Javornica (1 375 m n. m.), Viševica (1 428 m n. m.) či Kolovratske stijene (1 091 m n. m.).

Atrakce v okolí vašeho ubytování Povile

Rozhodně zavítejte do populární turistická destinace Novi Vinodolski („údolí vína“ podle četných vinohradů). Celodenní výlet si z Povile určitě udělejte do na parádní ostrov Krk, na Istrii, do věhlasného národního parku Plitvická jezera či do mořského akvária Crikvenica.