search

Ubytování Povljana

Ubytování Povljana, dobrá volba pro milovníky prázdnin

Letovisko Povljana se nachází na jihu ostrova Pag na hranici mezi Dalmácií a Kvarnerským zálivem. Moře v zátoce je křišťálově čisté. Přírodní zátoka směřuje na západ a je tak chráněna před silnými větry, jako je bouře a jižní vichr. Povljana poskytuje ochranu a útočiště všech, kteří hledají pěkné ubytování v Kvarneru. Projděte si naši nabídku vil, apartmánů a rekreačních domů, rezervujte si své ubytování Povljana a strávíte svou vysněnou dovolenou v Chorvatsku.

Ubytování Povljana

Historie a památky kousek od rekreačních domů Povljana

O tom, že oblast Povljany je již dlouho dobrým místem k životu, svědčí nejstarší nalezený objekt, kamenná sekera z eneolitu. Libuřané a Římané zde zanechali stopy v podobě četných rozvalin. Slované začali brzy obývat oblast dnešního ubytování Povljana, o čemž svědčí několik středověkých kostelů se hřbitovy: Stara Povljana, Gružana, Belotina ograde a Gomilica. Původní osada byla opuštěna v 17. století, přesunula se na opačnou stranu zálivu a od té doby se nazývá Povljana.

Pláže na dosah ubytování Povljana

Vládne zde také tradiční, zdravá a jednoduchá dalmatská kuchyně. Kulinářským základem jsou jídla z měkkýšů a ryb. Na místním trhu můžete získat čerstvé mořské plody. Ochutnejte na dovolené v Povljaně jídla pečená, grilovaná či na buzaru. Ale díky čemu je ostrov Pag všeobecně známý, je proslulé pažské jehněčí, vařené na rožni. A pak se jděte vykoupat do Jaderského moře a relaxovat na zdejších romantických plážích.

Dovolená Povljana jako stvořená pro sport a rekreaci

Tradice písně Klapa se podporuje v Povljaně a fungují zde jak ženské, tak mužské soubory. Jejich umělecké dovednosti zdobí většinu kulturních akcí v této oblasti a dalších částech Chorvatska. „Povljana u pisama“ je tradiční projev během setkání souborů klapa, které se každý rok od roku 2002 koná před kostelem sv. Jiří. Jde o nejvýznamnější událost tohoto druhu v širším zadarském regionu, kde se odrážejí nejslavnější chorvatské tradice klapy. Povljana u pisama je důstojným zahájením kulturního a zábavního letního programu vaší dovolené Povljaně.

Akce a zábava během ubytování v Povljaně

Pag je výjimečně slunný ostrov plný krasových a středomořských bylin kořeněných slavnou solí Pagu. Povljana se nachází na kopci v místě, kde se setkávají vápencová skála a úrodná pole. Existuje tu hojné studny pitné vody, které umožňují celoroční zemědělství. Výsledkem je množství zahrad a vinařství, což oblasti vyneslo označení „živitelka ostrova“. Okolí Povljany pokrývají většinou vinice a tradičně. Důležitou činností populace Povljany byl vždy též rybolov a samozřejmě chov hospodářských zvířat. Po druhé světové válce došlo k významným změnám a rozvoji cestovního ruchu. V Povljaně se jako první místo na ostrově Pagu rozvinula lovecká turistika. Dnes je Povljana nádherným městským centrem, které je daleko od venkovské oblasti.

Atrakce v okolí Povljany

Celý ostrov Pag je vhodný pro cyklistiku a je zde k dispozici řada turistických a cykloturistických tras, které jsou kvůli skalnatému terénu stále náročnější. Potápění si můžete vychutnat také při podvodním rybolovu a pro ty, kteří dávají přednost míčovým sportům, jsou k dispozici tenisové kurty. Pro ty nejsilnější a dychtivé po adrenalinu se otevírají široké možnosti plachtění. Podívat se můžete také do sousední Dalmácie.