search

Ubytování Punat

Ubytování Punat, báječná dovolená pro všechny

Městečko Punat na ostrově Krk je tím pravým místem pro vaši příští dovolenou. Nádherné místo s křišťálově čistým mořem se pyšní jednou z nejčistších zátok na Jadranu. NOVASOL vám zde nabízí nádherné ubytování v Kvarnerském zálivu. Ubytování Punat se nachází v jihozápadní části ostrova Krk. Most Krk (Krčki most) dlouhý 1 430 m spojuje ostrov s pevninou, proto je dobře přístupný a zároveň vysoce rozvinutý.

Ubytování Punat

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Punatu

Staré město Punat leží nad nábřežím a ukrývá zajímavou spleť úzkých uliček. Jméno města se odvozuje z latinského slova „pons“ (most), což naznačuje, že zde byl ve starověku most.  K nejdůležitějším památkám patří kostel z roku 1777 s krásnými oltáři. Kostel sv. Donata pochází z 9. století a považuje se za nejcennější příklad staré chorvatské architektury. Slavný přístav Punat z 19. století přijímá a opravuje lodě a je zodpovědný za rozvoj námořní turistiky. Dnes je ubytování v Punatu zároveň jedním z nejdůležitějších námořních center, ale také úrodným místem pro pěstování oliv.

Pláže na dosah ubytování Punat

Punat nabízí skvělé podmínky pro wakeboarding a pro koupání. Hosté na dovolené v Punatu najdou nádherné bílé oblázkové pláže a křišťálově čistou vodu – ostatně jak je v Chorvatsku běžné. Na plážích se můžete potápět, surfovat a šnorchlovat. 

Dovolená Punat ve znamení sportu a rekreace 

Krk je ostrov plný aktivit pro všechny věkové kategorie. Užijte si panoramata, procházky, křišťálově čisté moře, skryté zátoky, skvělé restaurace. Pokud jste fanouškem aktivnější dovolené, zejména cykloturistiky, můžete využít výhod a mít všechny cyklostezky na jednom místě. „Krkbike“ je nová aplikace k dispozici pro zařízení iOS a Android. Obsahuje všechny MTB, trekking a silniční trasy na ostrově. Usnadní vám užívat si venku a objevovat všechny přírodní krásy ostrova Krk. Z rekreačních domů v Punatu se často organizují výlety na bicyklech, kterých se můžete také zúčastnit. V přístavu Punat kotví stovky jachet a člunů, přístav je jednou z nejoblíbenějších destinací pro milovníky plachtění v Kvarnerském zálivu.

Akce a zábava v letovisku Punat

Zátoku Puntarska Draga také zdobí malý ostrov Košljun, který můžete navštívit, protože je to na něj asi 10 minut plavby lodí. Vydejte se na ostrov a užijte si jeho nedotčenou přírodu a biodiverzitu. Představte si, že zde roste až 540 druhů rostlin a hub. Užijte si také gastronomii a tradici Punatu. V létě navštivte některé z tradičních slavností na celém ostrově Krku, jako jsou: Dny těstovin a chřesu v dubnu a Dny jehňat a sýrů v květnu, Dny vína ve Vrbniku a Dny fíků organizované stravovacími podniky.

Atrakce v okolí při ubytování v Punatu

NOVASOL vám nabízí nesčetné množství krásných a pohodlných domů v okolí letoviska Punat, které si dnes můžete rezervovat prostřednictvím našeho webu. Užijte si výhody ostrova a prožijte zde nezapomenutelnou dovolenou se svou rodinou a přáteli. A nezapomeňte vyrazit na různá zajímavá místa v blízkém i dalekém okolí, např. do národního parku Plitvice či na poloostrov Istrie.