search

Ubytování Rijeka

Ubytování Rijeka, potěšení pro milovníky městského ruchu

Rijeka je třetí největší chorvatské město a také největší přístav v Chorvatsku. Je správním střediskem kraje Primorje-Gorski kotar. Lze ji označit za srdce ubytování v Kvarneru. Vyznačuje se mírným, teplým a vlhkým podnebím. Rezervujte si ubytování Rijeka od NOVASOL a užijte si prohlídku města a okolí.

Ubytování Rijeka

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Rijece

Město Rijeka má za sebou dlouhou, bouřlivou historii a s ní spojené množství památek. Během ubytování v Rijece uvidíte opravdu spoustu pamětihodností. Hrad Trsat se vypíná na 138 m vysokém kopci, který dominuje Rijece. Hrad Trsat je jedním z nejstarších opevnění, které si zachovalo rysy raně středověké stavby. Dnes je obohacen o spoustu kulturních akcí – letní koncerty a venkovní divadelní představení, galerijní prostor s uměleckými výstavami a mnoho dalších. Navíc nabízí krásný výhled na město a Kvarnerskou zátoku, určitě doporučujeme ho navštívit.

Katedrála sv. Vida je barokní kostel postavený podle benátského kostela Santa Maria della Salutte. V chrámové katedrále uvidíte sbírky malířství, zlatnictví, vzácných knih a jiného sakrálního umění. Centru Rijeky dominuje City Tower, jeden ze symbolů města, kterým se do něj dříve dalo vstoupit.

Pláže na dosah ubytování Rijeka

Nejznámějšími plážemi v Rijece jsou pláže Ploče a Kostanj, které se pyšní modrou vlajkou, která svědčí o čistotě moře. Pláže se nacházejí na východě a na západě města. V zimě si můžete během dovolené v Rijece zaplavat v městském bazénu na Cantridě. K dispozici jsou také městské pláže a další vybavení, jako jsou různé kavárny a restaurace, které doplňují váš pobyt. Na všechny pláže u Jadranu se dostanete městským autobusem.

Dovolená Rijeka a karneval

Pokud se chcete dobře bavit, Rijeka vás nezklame. Přímo v centru fungují různé hospody, kavárny a místa, která zaručují prožití skvělé noc. Nespoutaný, veselý a barevný karneval je každým rokem větší a slavnější. Návštěvníci z celého světa přicházejí do Rijeky v únoru jako součást průvodu. Rezervujte si rekreační dům Rijeka  z nabídky NOVASOL a v jeho pohodlí se můžete přestrojit a připravit na největší karnevalové šílenství. Karneval v Rijece je díky své originalitě a jedinečnosti každý rok stále populárnější. Staňte se jeho součástí a z Rijeky se určitě přivezete mnoho krásných vzpomínek!

Akce a zábava v Rijece

Bulvár Korzo představuje místo mnoha setkání. Krásné, půvabné a jedinečné Korzo v Rijece je místem, které lidé ve městě obzvláště milují a respektují. V centru je nevyhnutelným prostranstvím pro shromažďování, popíjení ranní kávy, procházky a nakupování. Korzo je mízou města Rijeka. Pokud hledáte místo pro nákup v Rijece, jsou k dispozici dvě hlavní centra: Tower Center a Western Shopping Centre ZTC, kde je mnoho možností nákupu známých značek, domácích potřeb a suvenýrů.

Ubytování v Rijece a atrakce v okolí

Výhodná poloha Rijeky (např. hned vedle Istrie) zajišťuje svým hostům vynikající spojení s mnoha blízkými i vzdálenými místy. Při ubytování v Rijece se určitě vydejte do jejího okolí a užijte si jeho rozmanitost a atrakce sousedních míst. Rezervujte si apartmán nebo rekreační dům od NOVASOL a užijte si krásné město a jeho okolí!