search

Ubytování Selce

Ubytování Selce, dostane vás svou krásou

Jak vypadá ubytování Selce? Jedná se o malé město jižně od Crikvenice, do které patří administrativně. Věděli jste, že Selce opakovaně získala titul nejvyzdobenějšího turistického střediska pro ubytování v Kvarneru? Musíte si jen prostě prohlédnout naši nabídku rekreačních domů a apartmánů, zarezervovat si ubytování a strávit vysněnou dovolenou v krásném městě Selce!

Ubytování Selce

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Selce

Jméno Selce se poprvé zmiňuje v roce 1366 a jeho historie sahá až do doby Římanů. Slované osídlili tuto oblast na konci 6. století, kdy se spojili s domorodými románskými obyvateli, od nichž převzali dovednosti a kulturu pěstování révy. Ve středověku se Selce proslavilo svými vinicemi. Od 13. století vládli oblasti Vinodolu a Selce knížata z Krku a v 16. století se správy v regionu v souvislosti s rozvojem obchodu ujala knížata ze Zriny. Tradiční řemesla, jako vinařství, pěstování oliv, lov tuňáků a chov ovcí, však v žádném případě nezmizela. Fungovaly zde např. až tři mlýny na zpracování oliv.

Během ubytování Selce navštivte barokní kostel sv. Kateřiny. Jeho zajímavostí je „polača“, staré jméno pro vodní zdroj, který se nachází pod samotným kostelem. Proto je zde „prádelna“, mycí plocha. Na zdi vedle je mozaika dívky v kroji, která přichází k vodě s kbelíkem. V zeleném parku před kostelem stojí předrománská kaple zasvěcená stejnému světci. Ve městě Selce je i kaple sv. Jiří z 11. století, který zde byl nejslavnějším světcem ve středověku. 

Pláže na dosah ubytování Selce

Pláž Selce je oceněna modrou vlajkou, která je vlajkou nejvyšší kvality a rozumné ekologické správy pláží. Podél výše nádherné promenády a parků se rozprostírají nejkrásnější pláže, jaké si dokážete představit. K dispozici je také přístav s operačním přístavištěm a pobřežím pro 120 lodí. Dovolená Selce má slavné potápěčské centrum, které odhalí nejkrásnější modrá tajemství Jadranu. Můžete také podniknout exkurzi pirátskou lodí nebo výletní katamarán.

Vybavení pro vaši dovolenou v Selce

Stejně jako kdekoli jinde v Chorvatsku je tradice cestovního ruchu v regionu Kvarner velmi dlouhá a sahá až do roku 1880, kdy do rekreačních domů v Selce přišli první turisté. Brzy byla založena „Družstevní mořská lázeň“, která postavila první dřevěný lázeňský dům, který znáte z filmů z počátku 20. století. Selce a její pohostinnost vzkvétala i na počátku 60. let. Zde si budete moci užít nejen kvalitních, krásných a dobře vybavených dětských hřišť na plážích, ale také v nezapomenutelných a skvěle upravených parcích a záhonech. 

Akce a zábava Selce

Ve večerních hodinách se můžete projít tímto krásným místem a užít si každý krok na cestě. Selce se stává divadlem, kde je zábava a kultura základem. Budete mít příležitost vidět tradiční lidové tance, skvělé koncerty a recitály. Nechybí ani dostatek příležitostí užít si rybářskou hostinu.

Atrakce v okolí ubytování Selce

Díky výborným klimatickým podmínkám je obec důležitým rehabilitačním a zdravotním střediskem. Hosté s revmatickými a respiračními potížemi sem vždy jezdili rádi. Stejně tak se odsud můžete vypravit na poloostrov Istrie.