search

Dovolená v Senj

Půvabná dovolená v rekreačních domech Senj

Ubytování v Kvarnerském zálivu, vily s bazénem v Chorvatsku

Senj je nejstarším městem chorvatského pobřeží mezi mořem a Velebitem, nejrozsáhlejším pohořím Chorvatska, mezi Rijekou a Zadarem. Senj leží na 45. rovnoběžce (tj. stejně daleko od rovníku i severního pólu), jak připomíná malý pomník. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Chorvatsku. Celá řada zátok proto láká ke koupání nebo potápění v křišťálově modré vodě.

Senj: historická brána Jadranu

Senj (římské Portus Senia) byl od 1150 sídlem biskupa a za vlády Matyáše Korvína dokonce královským městem. Dominantou města je pevnost Nehaj ze 16. století, která se hrdě a vzdorovitě tyčí nad městem, a která sloužila jako ochrana proti Turkům. Pozoruhodné je historické jádro města se svými 2 malými náměstími, barokními městskými branami a katedrálou Panny Marie, která až do 20. století byla sídlem Senjského biskupa. V okolí města Senj se nachází převážně oblázkové pláže, které jsou vhodné i pro děti a neplavce. Jsou zde však i pláže travnaté či klasická betonová mola. Kvalita mořské vody je v Senji nejlepší v celém okolí, o čemž se můžete sami přesvědčit, pokud si objednáte některý z našich rekreačních domů v Chorvatsku a rekreačních domů Senj.

Dovolená v Kvardském zálivu sluncem zalité destinaci Senj

Pokud letos míříte na dovolenou v Kvarnerském zálivu, dejte šanci destinacím Kvardkého zálivu. Oblast se nachází na turisticky velmi strategickém místě. Blízko je to do oblastí parků i Národní parků. Senj turisticky kvete, zřizují se nová turistické atrakce, staví přístav pro jachty, který u Kvardského zálivu vytvoří největší jachtařskou cílovou stanici v Evropě. Místo s bohatou faunou a flórou čeká na vaši návštěvu, tak si přijeďte užít letošní dovolenou právě v Senj.