search

Ubytování Senj

Ubytování Senj je půvabné

Stará osada, ze které bylo vystavěno dnešní město Senj, byla založena na kopci Kuk před více než 3 000 lety. Senj je nejstarším městem chorvatského pobřeží mezi mořem a Velebitem, nejrozsáhlejším pohořím Chorvatska, mezi Rijekou a Zadarem. Senj leží na 45. rovnoběžce, to znamená stejně daleko od rovníku i severního pólu. Prostorově pokrývá 60 km pobřeží a asi 40 km nejkrásnější chorvatské hory Velebit. Tato turistická destinace je ideální pro ubytování Kvarner díky mnoha faktorům, jako je příjemné klíma, jedinečná přírodní krajina a významné kulturní bohatství. Zarezervujte si včas vaše ubytování Senj, ve kterém láká celá řada zátok ke koupání nebo potápění v křišťálově modré vodě.

Senj: historická brána Jadranu

Senj (římské Portus Senia) byl od 1150 sídlem biskupa a za vlády Matyáše Korvína dokonce královským městem. Dominantou města je pevnost Nehaj ze 16. století, která se hrdě a vzdorovitě tyčí nad městem, a která sloužila jako ochrana proti Turkům. Pozoruhodné je historické jádro města se svými 2 malými náměstími, barokními městskými branami a katedrálou Panny Marie, která až do 20. století byla sídlem Senjského biskupa. V okolí města Senj se nachází převážně oblázkové pláže, které jsou vhodné i pro děti a neplavce. Jsou zde však i pláže travnaté či klasická betonová mola. Kvalita mořské vody je v Senji nejlepší v celém okolí, o čemž se můžete sami přesvědčit, pokud si objednáte některý z našich prázdninových domů v Kvarnerském zálivu.

Ubytování Senj

Objevte stopy starých Římanů z prázdninových objektů

Město Senj je nesmírně bohaté na náboženskou kulturu. Zde najdete stopy, které zanechaly mnohé národy, jako jsou starí Římané, starí Illyři, Byzantini, Rakušané, Maďaři a dokonce také Francouzi. Senj je staré město na horním pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, rozprostírající se na úpatí pohoří Mala Kapela a Velebit. Mezi hlavní atrakce zde patří Socha tří námořníků, majáky v přístavu a mnoho dalších. Známým faktem o tomto městě je, že nabízí různé pohledy na stejné místo z rozdílných úhlů. Jedná se například o jediné město v Chorvatsku, které nabízí pohled na ostrov a také pohled na přístav plný sněhu. Rezervujte si některý z našich ubytování Senj a užijte si nekonečné krásy této oblasti. 

Co navštívit ze svého ubytování Senj

Nedaleko města Senj se rozprostírá krásné malebné okolí, které vybízí k návštěvě měst jako jsou Sveti Juraj, Lukovo, Klada, Starigrad, Sitnica, Jablanac nebo Prizna, které nabízí kulturní a historické dědictví a zajímavé akce určené místním obyvatelům i návštěvníkům. Senj má velmi starou a vzrušující historii, která vás zaujme. Místní architektura svědčí o některé z její historie a kultuře. Chcete-li vědět více o starobylých artefaktech, měli byste navštívit nedaleké muzea. Můžete se také zúčastnit řady dobrodružných sportů, které se v tomto regionu konají po celý rok. Zahrnuje plavbu lodí, sportovní rybolov, plachtění a potápění.

Sluncem zalitá destinace Senj

Pokud letos míříte na dovolenou do Chorvatska, dejte šanci destinacím Kvarnerského zálivu. Oblast se nachází na turisticky velmi strategickém místě. Blízko je to do oblastí parků i Národní parků. Senj turisticky kvete, zřizují se nové turistické atrakce, staví se přístav pro jachty, který u Kvarnerského zálivu vytvoří největší jachtařskou cílovou destinaci v Evropě. Místo s bohatou faunou a flórou čeká na vaši návštěvu, tak si přijeďte užít letošní dovolenou právě v Senj.