Tipy, zajímavosti a atrakce v Senj

Senj je nejstarším městem chorvatského pobřeží ležící mezi mořem a Velebitem, největším pohořím Chorvatska. Dominantou města je pevnost Nehaj, která se hrdě a vzdorovitě tyčí nad městem. Mimochodem, hrad se proslavil díky německému TV-seriálu „Zrzavá Zora a její banda“. Zajímavé a bouřlivé jsou dějiny tohoto města se svou výjimečně bohatou kulturou. Je to město, které se vynořilo a stvořilo z kamene. Pozoruhodné je historické jádro města se svými 2 malými náměstími, barokními městskými branami a katedrálou, která až do 20. století byla sídlem Senjského biskupa. V okolí města se nachází převážně oblázkové pláže, které jsou vhodné i pro děti neplavce. Jsou zde však i pláže z trávníku či betonové. Kvalita mořské vody je zde nejlepší v celém okolí a různé atrakce v Senj čekají na vás. Celá řada zátok proto láká ke koupání či potápění v křišťálově modré vodě. Nádherná dovolená v ubytování Senj může začít.

Na dovolené Senj budete mít historii na dlani

Přímo v Senj i v okolních městech najdete četné důkazy o divoké chorvatské historii. Například ve vedlejší Rijece naleznete zeď prostřelenou dělovou koulí z dob napoleonských válek. Vše se odehrálo v roce 1805. Zeď neopravovali, aby mohla zůstat jako připomínka na důležitý historický milník Chorvatska. Další tip na významnou historickou památku jsou barokní hodiny z 15. století v Korzu. Na dovolené v Senj toho ale uvidíte daleko více. Skvělý zážitek budete mít i na Opatijské riviéře, kde si můžete projít parky a navštívit lázně z 19. století. Kdybyste chtěli poznávat faunu a flóru Chorvatska víc do hloubky, udělejte si výlet do Národních parků, jako jsou Plitvická jezera nebo Velebit.

Ráj pro turistiku najdete na dovolené v Senj

Vzhledem k tomu, že město Senj je jedním z nejvýznamnějších osvětlených reliéfů, hory a moře, jsou zde možnosti pro dovolenou plnou různých aktivit nesčetné. Je to blízkost Velebitu, která umožňuje návštevníkům Senj celou škálu možností v přírodním parku Velebit se známou lokalitou, jakou je deštný prales Štirovača nebo zátoka Zavratnica, v němž se nachází národní park Severní Velebit. Botanická zahrada Velebit, rezervace Hajdučki, Rožanski a další jedinečná příroda této nádherné hory. Pobřeží poskytuje také řadu sportů souvisejících s mořem, jako je plavání, windsurfing, potápění nebo rybolov pod vodou.

Na dosah moře ze svého ubytování Senj

Po celodenním cestování přijde vhod se na chvilku natáhnout na pláž a vychutnat si nádherné moře. Významný oceánolog J.Y.Cousteau po svém výzkumu kvality Středozemního moře hrdě prohlásil, že Jadran je destinace s nejčistším mořem v celém Středozemním moři. Během dovolené v Kvarnerském zálivu tak máte zaručenou kvalitu koupání. Vzhledem k průzračné vodě je město Senj rájem pro potápěče, šnorchlaře a podvodní fotografy. Nabídka našeho ubytování Senj pokrývá i místa, které se nachází pár kroků od pláže a stejně tak máme objekty, odkud je nádherný panoramatický výhled na moře. Záleží tedy opravdu jenom na vaší preferenci.

Vyberte si ubytování v soukromí Senj

Pokud budete chtít letošní dovolenou v Chorvatsku posunout na úplně jiný level, zajistěte si ubytování v soukromí. Prohlédněte si nabídku našich prázdninových domů v Chorvatsku a dopřejte si luxus soukromí. Všechny prázdninové objekty byli osobně prohlédnuté našimi pracovníky a jsme si jisti tím, co nabízíme. Splňte si svůj sen o exkluzivní dovolené v jednom z našich prázdninových domů, apartmánů nebo vile s bazénem. Rodinná dovolená v Chorvatsku nikdy nebyla lepší a bohatší o zážitky, jako ta, strávená v soukromí.