Načerpejte informace o Senj

Město, které nabízí klid a pohodu

U Velebitského průlivu v zátoce Senja draga a na pobřeží i jeho svazích leží město a přístav v jednom. Díky ubytování v soukromí Senj slibuje nezapomenutelný zážitek pro vaší dovolenou. Velebitský průliv je známý velice silným větrem zvaným Bóra, který v zimních měsících sílí v orkán. Nejhezčí je výlet na průsmyk Vratnik, který je vzdálený 14 kilometrů. Je rovněž spojnicí vnitrozemskou oblastí Lika a pobřežím. Tato silnice vede dále až k Plitvickým jezerům. Kde vás ohromí velkolepý výhled na hory a moře, návštěva kaple sv. Michala a studně z r. 1839.

Aktivní dovolená v Kvarnerském zálivu, to je Senj

Dovolená Kvarnerský záliv nabízí nespočet prázdninových domů, apartmánů a vil s bazénem. Sejn je spíše tranzitním místem, které úspěšně rozvíjí svůj cestovní ruch. Nabízí však krásné kamenité pláže se skalnatými a oblázkovými místy a se schůdky do vody. Najdete zde ubytování v soukromí s pohodlným dosahem zajímavých turistických cílů. Zdejší dovolená nahrává do karet aktivním turistům, kteří milují přírodu a nedělá jim problém strávit celý den na nohou. Odměnou za svojí námahu získají nádherný výhled na okouzlující hory i moře. Je zde obdivuhodná fauna i flora.

Památky mají své místo i na dovolené Senj

Zajímavým bodem celého města je Josefínská silnice. V 15. století bylo město významné díky hlaholskému písemnictví a tiskárnou. Městské opevnění, hradby, brány, věže, barokní náměstí Cilnica s frankopanským zámkem, stojí za prohlídku. Románská stavba Sveti Marija ležící na náměstí Cimiter, slibuje skvostnou podívanou. Biskupský palác ukrývá klenoty v podobě sakrálních předmětů. Paláce proměněné v Městské muzeum, Ferejna, Posedariců anebo Daničiců, jsou pozoruhodným úkazem. Strhující podívanou nabízí, hrad Nehaj, který sloužil jako obrana před Turky. 

Vyrazte z ubytování Senj za zábavou

Dovolená v Kvarnerském zálivu je dokonale naplněna i zábavním programem. Mezinárodní selský festival konající se v srpnu ozvláštnil město na karnevalové. Uskocké dny na počest vybudování 450. výročí hradu Nehaj, se staly příjemnou tradicí. Selské koncertní večery, koncerty vážné a komorní hudby osloví hlavně starší návštěvníky. Čeká na vás zde spousta kulturních zážitků během celého roku. Je příjemné posedět v místní restauraci, kde ochutnávku chorvatské kuchyně doprovází živá hudba. Nechte se hýčkat a načerpejte místní atmosféru na maximum. Chorvaté jsou sice hluční, ale velmi přátelský národ.

Klidná relaxace v soukromí prázdninového domu

Výběrem ubytování v Chorvatsku to vše začíná. Úspěšnou dovolenou ovlivňuje víc faktorů, základní kámen ale je vybrat to správné ubytování. Naše prázdninové domy, apartmány a vily v Chorvatsku jsou různé, ale klíčovým bodem pro všechny je komfort. Abyste si mohli vychutnat dovolenou a odpočinek v pravém slova smyslu nabízíme moderní formu all inclusive. U nás se tento koncept liší a nemá moc spojitost s all inclusive, které můžete znát z resortů a hotelů. All inclusive zahrnuje cenu ubytování, plyn, vodu (prostě celou spotřebu), ložní prádlo, rekreační poplatek i závěrečný úklid. Turisté si zajišťují pouze dopravu a jídlo po dobu pobytu. Přístup do prázdninového objektu je v mnoha případech umožněn i čtyřnohým mazlíčkům. Takže teď může váš miláček rodiny dovolenkovat s vámi, stačí k tomu jenom sledovat označení domu, kde najdete Pes povolen.