search

Ubytování Stara Novalja

Ubytování Stara Novalja, pobyt na krásném ostrově

Letovisko Stara Novalja se nachází na ostrově Pag, ukrytá v hluboké zátoce chráněné před bouří severně od Novalje. Zatímco Novalja nadchne milovníky celodenní zábavy, Stara Novalja se více zaměřuje na rodinu. Představuje ideální volbou pro vaše příští ubytování v Kvarneru. Ubytování Stara Novalja slibuje vynikající gastronomii a prožít hodiny a hodiny v nejkrásnější zátoce na Pagu. Stara Novalja má mírné středomořské klima a její okolí zdobí krásné olivové háje a čisté Jaderské moře.

Ubytování Stara Novalja

Historie a památky kousek od rekreačních domů Stara Novalja

Navštivte zbytky starověkého akvaduktu ve Stare Novalje. Další možností, jak poznat dějiny regionu, je z ubytování Stara Novalja vyrazit do blízké Novalji. Za vidění stojí městské muzeum (Gradeski Muzej Novalja) se vstupem do podzemních vodáren, zbytky starých zdí a kostelík Crkva Majke Božje od Ruzarija.

Pláže na dosah ubytování Stara Novalja

Písečná pláž Trincel oceněná Modrou vlajkou potěší celou vaši rodinu. Pokud toužíte po zábavně prožité noci, vydejte se na pláž Zrce (Zrće) v Novalji, kde jsou kluby, které nabízejí skvělou zábavu pro mladé lidi. Ale i ve dne si můžete užít tuto slavnou oblázkovou pláž, která pojme tisíce koupajících. Dovolená Stara Novalja rovná se pobyt u moře a vodní radovánky.

Sport a rekreace v podání dovolené Stara Novalja

Vedle krásných pláží nabízí pobyt v rekreačním domě Stara Novalja na Kvarneru zajímavé aktivity, které můžete zažít. Kromě koupání a opalování si můžete užít mnoho sportovních aktivit a vybavení. Zkuste se potápět v jednom z potápěčských center. Vaše ratolesti si užijí jedinečný zážitek díky plavbě ponorkou s průhledným dnem, pomocí které mohou sledovat fascinující mořský svět. Nabídka vodních sportů zahrnuje windsurfing či jízdu na skútru. Pěšk se vydejte na výlet pěšky i na bicyklu, např. do ptačí rezervace Kolanjsko Blato a do přírodního parku v Lunu se stoletými olivovníky.

Akce a zábava, to je Stara Novalja

V letních měsících se ve Stare Novalje a okolí pořádá celá řada zajímavých akcí, zejména v rámci Pažského kulturního léta, které trvá dva měsíce a zapojuje do činnosti mnoho kulturních zařízení. Gastronomie ostrova Pag je vynikající, nenechte si ji ujít. Dejte si večeři v jedné z místních taveren a pochutnejte si na tradičních chutích ostrova. Vyzkoušejte slavný sýr Pag s vínem z ostrova nebo některé speciality s jehněčím nebo čerstvými rybami.

Ubytování Stara Novalja  a atrakce v okolí

Ostrov Pag je specifický svou kamenitou krajinou, dohledem blízkého masivu pohoří Velebitu a křišťálově čistým Jadranem kolem dokola. Má bohatou historii a kulturní dědictví, z nichž nejslavnější je tzv. „pažská krajka“. Nedaleko od střediska najdete přírodní jev „Trojúhelník Pag“, kamennou ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku. Rozhodně doporučujeme i jednodenní výlet n a Istrii nebo do národního parku Plitvická jezera. Pag je také jedním z nejslunnějších ostrovů na Jadranu. Zarezervujte si své ubytování Stara Novalja ještě dnes a užijte si nezapomenutelnou zábavu a dovolenou!