search

Ubytování Starigrad - Paklenica

Ubytování Starigrad - Paklenica stojí za objevení

Přemýšlíte-li, kde strávit krásnou dovolenou v příjemném prostředí, lze jen doporučit Chorvatsko. Tato země s bohatou historií i kulturou nabízí přírodní i architektonické krásy. A jste-li milovníky soukromí, ubytování Starigrad - Paklenica se vám dozajista bude zamlouvat. Prázdninový dům, apartmán nebo vilu si můžete pronajmout na vámi požadovanou dobu, týden, 14 dní, měsíc, někteří majitelé nabízejí dokonce ubytování po celý rok nebo jeho převážnou část. Strávíte příjemné ubytování v Kvarnerském zálivu a zároveň budete mít pocit soukromí a komfortu jako doma.

Dovolená v prázdninových domech Starigrad - Paklenica

Prázdninové domy Starigrad - Paklenica se ukrývají naproti ostrovům Rab a Pag. Lze je pronajmout během celého roku a můžete tak obdivovat krásy národního parku Paklenica jak na jaře, kdy vše kvete, tak zažít procházky v barevném podzimu. V oblasti navíc žije pouze kolem dvou tisíc obyvatel, máte-li tedy rádi klid a volnou přírodu, je toto místo a ubytování v Chorvatsku pro vás jako dělané. Národní park Paklenica je tvořen krasovým říčním kaňonem. Oblast, ve které se nachází, se nazývá severní Dalmácie, o té již dozajista slyšel každý z vás. V tomto národním parku se nacházejí dva kaňony – Malá a Velká Paklenica. Poblíž druhého jmenovaného kaňonu se nacházel systém štol, který sloužil jako úkryt pro Josipa Broze Tita během roztržky mezi Sovětským svazem a Jugoslávií na přelomu 40. a 50. let minulého století.

Ubytování Starigrad - Paklenica

Zajímavosti města Starigrad - Paklenica

Pravda, štola, v níž se schovával Tito před Sověty, není právě ubytováním vašich snů, ovšem najmout si prázdninový dům Starigrad - Paklenica v okolí je pro všechny sportovce, horolezce obzvlášť, naprosto ideální. V kaňonu Velká Paklenica se totiž nachází nejvyšší chorvatská skála Anića Kuk, navíc 2 kilometry od vstupu do národního parku, v obci Marasoviči, mohou získat horolezci přesné popisy lezeckých cest. Ubytování Starigrad - Paklenica je možné zařídit pro jednotlivce, rodiny, ale i celé skupiny. Ubytování se psem taktéž není problém, můžete se tak vydávat na procházky a túry nejen s celou rodinou nebo skupinou přátel, ale také s oblíbeným domácím mazlíčkem, který je vlastně ve většině případů také členem rodiny. Sledujte označení Pes povolen a buďte si jistí, že váš čtyřnohý miláček bude zde vítán.

Zábava a pláže v okolí ubytování Starigrad - Paklenica

Vzhledem k tomu, že tato oblast patří k tradičně farmovářsky orientovaným místům, v restauracích a hostincích najdete speciality s domácím olejem, sýrem, jehněčím s medem a ryby z kanálu Velebit. Navštivte některé z místních festivalů, kde můžete zažít zvláštní gastronomické a kulturní zážitky, které patří k této části Kvarnerského zálivu. Během července a srpna se konají hudební festivaly a folklórní večery. Zvláštní kontrast přímorského města s horským masivem je zajímavou lokací i pro plavce. Nachází se zde oblázkové pláže, které se rozprostírají na dlouhé mílé a riviéra je velmi zajímavým místem hlavně pro rodiny s dětmi. Díky blízkosti Velebitu je zde vždy dostatek čerstvého vánku.  

Zažijte dovolenou na kole v Paklenici

Národní park Paklenica je ráj pro sportovce všeho druhu, převážně velmi vhodná oblast pro horolezce. Ze svého ubytování v prázdninovém domě můžete podnikat nejrůznější výpravy a zdolávat stěny kaňonů Malé i Velké Paklenice. Informace o lezení zjistíte v turistickém infocentru v obci Marasoviči, které se nachází jen 2km od vstupu do Národního parku. Perfektní podmínky jsou zde i pro fanoušky jízdy na kole. Příroda je obzvlášť okouzlující a tak se ani nenazdáte a budete mít odšlapáno 50 km. Na cyklostezky místní mysleli, nemusíte se tedy bát, že byste zabloudili. Milovníci horské přírody si přijdou na své, navíc zde vybízí k výšlapu i nejvyšší chorvatská skála Anića Kuk. Na dovolené v Chorvatsku a v tomto nádherném kraji si každý najde to své.