search

Ubytování Supetarska Draga

Ubytování Supetarska Draga, poklad na Rabu

Supetarska Draga je obec náležící pod ubytování Kvarner a patřící k městu Rab. Leží jižně od obce Lopar, a severně od osad Kampor a Mundanije, které administrativně rovněž spadají pod město Rab. Na místě máte vše, co potřebujete pro klidnou dovolenou, jako je obchod a mnoho různých restaurací a taveren. Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou v Chorvatsku, prohlédněte si naši nabídku ubytování Supetarska Draga na ostrově Rab, který může být tím pravým místem pro vás!

Ubytování Supetarska Draga

Historie a památky kousek od rekreačních domů Supetarska Draga

Supetarska Draga je jedno z nejstarších ostrovních míst s bohatou námořní tradicí. Jméno Supetarska Draga se odvozuje od názvu kláštera sv. Petra v Draze (Sanctus Petrus), nejstaršího benediktinského opatství na ostrově. Ubytování Supetarska Draga vás nadchne.

Pláže na dosah ubytování Supetarska Draga

Záliv Supetarska Draga obklopují malé ostrovy Maman, Srednjak a Sailovac, kde najdete krásné přírodní písčité a oblázkové pláže. Jedna část pro dovolenou Supetarska Draga se nazývá „Dolní Draga“ a druhá „Horní Draga“. V první jsou dvě písečné zátoky s plážemi: Dumci a Gonar. Druhá má skalnaté pláže pro ty, kteří chtějí trochu více klidu. Určitě musíte navštívit obec Lopar severně od Supetarska Draga, kde se nachází úžasná pláž Paradise Beach. V roce 2012 ji zpravodajská tv stanice CNN zařadila na seznam deseti nejkrásnějších pláží na světě. Rab je již dlouho známý jako místo, kde v této části Jadranu začal nudismus. Dnes v jeho zátočinách najdete pláže pro všechny chutě.

Sport a rekreace v rámci dovolené Supetarska Draga

V Supetarska Draga se nachází největší jachetní přístav na ostrově Rab. Okolí rekreačních domů Supetarska Draga se také proslavilo jako živná půda pro četné druhy ptáků a zimoviště stěhovavých ptáků. Oblast Loparu a Frugy formoval vítr a eroze. V písečné půdě síla přírody vytvořila kouzelné kaňony a na pobřeží četné krásné v písečných zátokách. Pro ty opravdové milovníky geologie doporučujeme navštívit geopark Rab s vyznačenými turistickými stezkami.

Akce a zábava Supetarska Draga

Ostrov Rab je známý jako zelený ostrov slunných písečných pláží. Je to bezpochyby jeden z nejvíce zalesněných ostrovů v Kvarnerském zálivu. Celý ostrov je od svého nejzápadnějšího nebo nejsevernějšího bodu k nejjižnějšímu bodu dlouhý přibližně 21 km. K dispozici máte přes 100 km cyklistických a turistických stezek, které určují tempo a dynamiku vašeho výzkumu.

Atrakce v okolí Supetarska Draga

Ostrov Rab je známou destinací pro rodinu, romantiku nebo dovolenou s přáteli. Samotné městečko Rab je vzdálené 7 až 9 km v závislosti na tom, ve které části Supetarské Dragy zůstanete. Mnozí souhlasí s tím, že poloostrov Kalifront je nejkrásnější částí zeleného ostrova Rabu. Je známý svým krasovým reliéfem a členitým pobřežím s množstvím krásných zátok skrytých v náručí borových lesů. Je ideální pro pomalejší nebo rychlejší procházky, které si mohou užít všechny generace. Nejvyšší vrchol Rabu leží na nevýrazném pahorku 94 m n. m., a proto nepředstavuje úsilí pro jakoukoli procházku.

Dundský les je jedním z mála jehličnatých dubových lesů na Jadranu a byl vyhlášen botanickým parkem již v roce 1949. Úžasný, uměle vytvořený park Komrčar vysadil a navrhl Pravdoje Beli. Ostrovem prochází také „Premužićská stezka“, která za své jméno vděčí zasloužilému lesnímu inženýrovi Antemu Premužićovi. Vypravit se můžete také na poloostrov Istrie či do NP Plitvice.