search

Ubytování Sveti Juraj

Ubytování Sveti Juraj, sladké jako med

Město Sveti Juraj (Jurjevo) patří k městům v regionu Senj. Leží na úpatí masivu Velebit, u Jaderského moře, přibližně 30 kilometrů jižně od města Novi Vinodolski. Jedná se o typické malé pobřežní městečko vhodné pro ubytování v Kvarnerském zálivu. Leží v zátoce s kopcem Gradina na jedné straně a ostrovem Lisac na straně druhé. Pokud hledáte klidné rekreační místo s čerstvým horským vzduchem a slaným mořským vánkem, je ubytování Sveti Juraj tou pravou volbou!

Ubytování Sveti Juraj

Historie a památky kousek od rekreačních domů Sveti Juraj

Před nástupem antických civilizací se v pravěku na tomto místě nacházela osada Lopsica. U moře je starý hřbitov, kde jsou zbytky kostela sv. Filipa (Jakoba), který byl zmíněn již ve středověku. Za vidění při ubytování Sveti Juraj určitě stojí pevnost Nehaj, která byla postavena v roce 1558 a je symbolem sousedního města Senj. Jeho čtvercové uspořádání s bočními stranami je orientováno západně. Vchází se do něj přes dřevěný most se silnými stěnami (2 až 3 m) a končící korunou s pěti malými rohovými věžemi. Tyto stěny skrývaly přibližně sto standardních střílen a 11 větších střílen pro děla. V interiéru je zajímavá studna se třemi erby a horní část je vynikajícím vyhlídkovým bodem. V pevnosti Nehaj můžete vidět expozice Senj Uskoks, Senj Obalna kapetanij a Senj Gradski grbovi. Je otevřeno po domluvě mimo léto.

Pláže na dosah ubytování Sveti Juraj

V centru Sveti Juraj se nachází místní pláž. Zátoky Raca, Grabova, Spasovac, Ujca, Kalić a Planinkovac čekají na milovníky klidu a méně zaplněných lokalit. V celém Chorvatsku, včetně zálivu Kvarner, se místní a hlavní městské pláže často označují jako zakázané pro přístup domácích mazlíčků. Naštěstí dovolená Sveti Juraj nabízí pláže v menších zátokách a mimo město. Specializovaná pláž pro domácí zvířata a psy se ukrývá v zátočině Vlaska.

Dovolená Sveti Juraj a sport a rekreace

První lesnické muzeum v Chorvatsku zahájilo provoz v roce 2005 v Krasnu asi 25 km od rekreačních domů Sveti Juraj. Můžete si prohlédnout nástroje a příslušenství pro těžbu dřeva, přepravní nástroje používané v lesnictví, staré lesní mapy, fotografie, dokumenty, literaturu a trofeje zvěře pocházející z regionu.

Akce a zábava Sveti Juraj

Ve Svatém Juraji je několik kaváren, taveren a restaurace. Nezapomeňte ochutnat med vyrobený v Sveti Juraj, o kterém se říká, že je nejlepší na světě, a pravidelně získává ocenění na různých soutěžích. Ubytování Sveti Juraj rovná se dlouhá tradice včelařství a produkce medu. Včelaři ze Sveti Juraj vyrábějí med jenom té nejvyšší kvality a díky tomu získávají řadu medailí na soutěžích v Chorvatsku i na mezinárodních akcích. Nezapomeňte navštívit srpnové Medové dny v nedalekém Senji. Nebudete ohromeni pouze výběrem všech druhů medu, ale také včelím voskem, královským želé a propolisovými produkty.

Atrakce v okolí ubytování Sveti Juraj

Přestože je Sveti Juraj pouze nevelkým letoviskem ideálním pro klidnou, nenáročnou dovolenou, můžete si ji užít aktivně podle vlastní chutě. V jeho okolí se ukrývá mnoho míst, která byste rozhodně měli navštívit. Méně než půl hodiny jízdy ze Sveti Juraj je vstup do národního parku Severní Velebit. Tento nejmladší chorvatský národní park byl založen v roce 1999. Uvidíte nádhernou přírodu, jednu z nejhlubších jeskyní na světě Lukova a vrcholy Veliki Zavižan (1 676 m n. m.) či Mali Rajinac (1 699 m n. m.). Vydat se můžete také na poloostrov Istrii a do NP Plitvice.