search

Ubytování Tribalj

Ubytování Tribalj, pohodové a klidné

Zátoka Kvarner zahrnuje historickou oblast Vinodol, která se táhne chorvatským vnitrozemím podél Crikvenice od městeček Križišće a Hreljina na severozápadě až po letovisko Novi Vindolski na jihovýchodě. Všechny zdejší obce kromě Bribiru, který byl spolu s Novi Vinodolski sídlem princů Krka, si zachovaly své staroslovanské názvy. Jednu z možností, kde si zde zajistit ubytování v Kvarnerském zálivu, nabízí obec Tribalj. Projděte náš široký výběr ubytování Tribalj a prožijte svou vysněnou dovolenou v Kvarneru.

Historie a památky kousek od rekreačních domů v Tribalji

Jaké památky na vás čekají během ubytování Tribalj? Mariánský farní kostel Matky Boží v Tribaljsku Polje se uvádí již na přelomu 14. a 15. století jako místo soudů dle Vinodolského zákoníku. Pokud navštívíte osadu Stranče, budete mít možnost vidět starou slovanskou nekropoli, jejíž historie sahá nejméně do 11. století. Její cenné exponáty se uchovávají v Námořním a historickém muzeu v Rijece. Hrobky nekropole se objevily při stavbě silnice na počátku 20. století. Nejstarší hroby obsahovaly užitečné předměty z prvního tisíciletí, zatímco nové hroby ukrývaly převážně šperky, zejména náušnice a prsteny, náhrdelníky a náramky. Je to druhá nejbohatší nekropole v Chorvatsku a vhled, který nám dává do vývoje hmotné a duchovní kultury Slovanů ve středověkém Vinodolu, má neocenitelnou hodnotu.

Zrekonstruovaná stará stezka přes kopec Klamaruša nad vesnicí Baretići nedaleko Grizani se nazývá „Cesta z kamenných sloupů“. Prochází vesnicí Gobici, rodiště nejslavnějšího chorvatského malíře Julia Kloviče. Dříve to bylo spojení mezi osadami a lesními oblastmi. 10 km dlouhá stezka zdolává převýšení 380 m, obsahuje více než 1 300 vyřezávaných nebo skalních schodů a podél ní jsou sakrální objekty a další kulturní a historické památky.

Sport a rekreace v rámci ubytování Tribalj

V celém Vinodolu najdete řadu kulturních a historických památek, ale i přírodních krás. Nejlépe je uvidíte z jednoho z mnoha krásných vyhlídkových míst. Jedním z nich je Pridva, ze které je vidět krásný Tribalj a mnohem dále také nejvyšší istrijská hora Vojak. Tribalj je skutečným malým rájem pro paragliding a pěší turistiku. V oblasti Vinodolu se podél Jaderského moře vine více než 300 km cyklostezek. Existuje celkem hlavních tras, každá s vlastní barvou a názvem, lišící se délkou, náročností a výškou stoupání. Modrá rekreační stezka o délce 38 km a maximální výšce 250 m je nejjednodušší. Zelená sportovní stezka stoupající do výšky přes 900 m n. m. je nejnáročnější. Hnědá je kruhová cesta a ostatní mají barvu červenou, fialovou a žlutou.

Akce a zábava Tribalj

Zvláštní kouzlo oblasti a ubytování Tribalje dává krásné Tribaljsko jezero. Svádí všechny, kdo chtějí outdoorové aktivity. Toto jezero s rozlohou více než 40 ha a průměrnou hloubkou 4 m. Jeho jedinečnost zvyšuje poloha jen pár kilometrů od Jadranu a na dosah Istrie. Díky šťastné kombinaci klimatu a umístění je toto jezero ideální pro rybolov po celý rok. Nejobvyklejším úlovkem je kapr a můžete chytit též amury, babičky, toustovače, okouny, úhoře nebo sumce.