search

Ubytování na ostrově Unije

Ubytování na ostrově Unije, klídek a pěkná příroda

Malebný ostrov Unije se nachází v západní části Kvarnerského zálivu a je třetím největším ostrovem (po Cresu a Lošinji) v severní části Chorvatska. Zároveň se jedná o nejzápadnější trvale osídlený chorvatský ostrov. Administrativně patří pod okres Mali Lošinj. Hledáte-li ubytování v Kvarneru na zeleném, klidném a voňavém místě, je ubytování na ostrově Unije tím pravým pro vás.

Ubytování na ostrově Unije

Historie a památky kousek od rekreačních domů Unije

Četná archeologická místa svědčí o tom, že oblast Unie byla osídlena již v paleolitu. Název ostrova pravděpodobně pochází z řečtiny, římský vliv potvrzují ruiny římských vil. Další pamětihodností je kostel sv. Andrije. Ve 20. letech minulého století měl ostrov největší populaci vůbec, žilo zde zhruba 800 lidí. Dnes je jich méně než sto, a dokonce ani v létě, kdy sem turisté přicházejí ve velkém počtu, na ostrově nikdy není více než tisíc duší. Ubytování na ostrově Unije představuje skutečný zážitek pro všechny, kdo chtějí v Kvarneru uniknout co nejdále od každodenního shonu a zmatku.

Pláže blízko ubytování na ostrově Unije

Na ostrově Unije si užijete klidnou atmosféru a budete dýchat svěží a čistý vzduch, protože zde vůbec není rozvinuta doprava a průmysl. Během dovolené na ostrově Unije samozřejmě nemůže chybět relax u vody. Nejlepší místo k tomu představuje oblázková a štěrková pláž Piesak. Kromě odpočinku a koupání v Jaderském moři doporučujeme také vyzkoušet šnorchlování. Voda je tak čistá, že krásně uvidíte bohatý život na mořském dnu. Užijte si vysněnou dovolenou v Chorvatsku.

Sport a rekreace rovná se dovolená na ostrově Unije

Na mírném západním svahu se nachází jediné obydlené místo na ostrově, obec Unije. Pobřeží je zde mělké a přístupné, zatímco dramaticky krásná krajina se ukrývá v zátokách na severu východního pobřeží. Nejlépe se k nim dostanete lodí. Sever ostrova je ostatně obzvláště ekologicky cenný, protože v lokalitách Vele a Mala Stijene se vyskytují stěhovaví ptáci. Pokud budete mít štěstí, uvidíte kromě sokola šedého i jiné vzácné opeřence. Flóra a fauna jsou zde tak bohaté, že máte pocit, že jste v botanické rezervaci. Nenechte se odradit těžkou přístupností ostrova. Přestože je Unije docela plochý (maximální nadmořská výška dosahuje 140 m n. m.), na procházkách z rekreačního domu na ostrově Unije se docela zapotíte.

Ostrov Unije, akce a zábava

Ostrov Unije nabízí ideální pobyt pro každého, kdo chce strávit svou dovolenou v Kvarneru posloucháním šplouchajících vln a dýcháním vzduchu plného středomořského aroma. Možná jste nevěděli, že Unije je jedním z mála jadranských i středomořských ostrovů, jejichž celá jedna desetina povrchu je orná. Vzhledem k orientaci ostrova na západ můžete od otevřeného moře cítit během nejteplejších letních měsíců osvěžující vánek.

Ubytování Unije a různé atrakce v okolí

Na ostrov Unije se dostanete pouze po Jaderském moři pomocí trajektových nebo katamaránových přejezdů z měst jako Pula, Rijeka, Mali Lošinj či Martinšćica na ostrově Cres. Během ubytování na Unije jsou též možné plavby na sousední ostrovy. Využijte nabídku místních námořníků nebo přejeďte na sousední ostrovy Susak, Lošinj, Cres a Ilovik pomocí pravidelných trajektů.