search

Ubytování Viškovo

Ubytování Viškovo, kousek do města i k Jadranu

Viškovo je obec nedaleko města Rijeka. Ve Viškovu najdete apartmán nebo rekreační dům podle vašich představ z nabídky NOVASOL a buďte blízko k obsahu a stále klid. Přes křižovatku Skurinja se dostanete na ubytování Viškovo ze směru Rijeka a přes křižovatku Rujevica. Rezervujte si svůj rekreační dům NOVASOL ještě dnes v Viskovo a užijte si skvělou, zábavnou a plnou dovolenou se svou rodinou a přáteli. Prázdninové domy pro ubytování v Kvarneru na vás čekají!

Historie a památky kousek od rekreačních domů Viškovo

Viškovo se jmenuje podle středomořské ovocné odrůdy fíků, která zde roste ve velkém počtu. Dokonce i místní obyvatelé se jmenovali Smokvarice a Smokvari. Původně spadala pod Kastav a v roce 1993 byla založena obec Viškovo. Ubytování Viškovo má šmrnc!

Pláže na dosah ubytování Viškovo

Pokud se chcete během dovolené ve Viškovou procházet po moři a plážích, můžete sestoupit do Opatije a užít si nebo rozšířit odtud z Rijeky do Kostreny, kde jsou nabízeny pláže od oblázkové po skalnaté, podle toho, co vám vyhovuje.

Dovolená Viškovo a karneval

Za pouhých 7 km se z rekreačního domu Viškovo dostanete do města Rijeka a ke všem významným událostem a událostem. Pokud se chcete dobře bavit, Rijeka vás nezklame. Přímo v centru fungují různé hospody, kavárny a místa, která zaručují prožití skvělé noc. Nespoutaný, veselý a barevný karneval je každým rokem větší a slavnější. Návštěvníci z celého světa přicházejí do Rijeky v únoru jako součást průvodu. Rezervujte si rekreační dům Viškovo z nabídky NOVASOL a v jeho pohodlí se můžete přestrojit a připravit na největší karnevalové šílenství. Karneval v Rijece je díky své originalitě a jedinečnosti každý rok stále populárnější. Staňte se jeho součástí a z Rijeky se určitě přivezete mnoho krásných vzpomínek!

Akce a zábava Viškovo

Opatija u Kvarneru nabízí mnoho koncertů a akcí po celý rok, ale zejména v létě je oblíbeným cílem mnoha turistů. Jedním z hlavních tradičních pokladů Viškova jsou právě zvonci, kteří v minulosti měli za úkol honit zlé duchy a stimulovat nový jarní cyklus. Jsou zahaleni do ovčí kůže a na dolní části zad velký zvon. Jsou oblečeni v bílých kalhotách a námořních tričkách. Mají v rukou baltu nebo barel, což by ve skutečnosti bylo stylizované palcát. V době porážky tradičně navštěvují velkou skupinu vesnic ve své vlasti podle dlouho zavedeného harmonogramu. Mají na hlavách speciálně upravené masky - podivné zvířecí hlavy s červeným vyčnívajícím jazykem a rohy. Únor je jednou z hlavních atrakcí slavného karnevalu v Rijece.

Atrakce v okolí a dosahu ubytování Viškovo

Viškovo se nachází nedaleko hranic se Slovinskem, a proto je hostům snadno přístupný. Viškovo leží přímo nad městem Rijeka, naklánějící se ke slunci a moři. Obec Viškovo je po Rijece druhou nejlidnatější jednotkou místní správy v kraji Primorje - Gorski kotar na pomezí Istrie. V obci je několik větších osad: Marinići, čtvrtá největší oblast s největším počtem obyvatel, a následují Viškovo, Marčelji, Sarsoni, Mladenići, Sroki a Kosi.