search

Ubytování Vlašići

Ubytování Vlašići, vše pro pohodové prázdniny

Jižní část ostrova Pag patří Dalmácii a severní část spadá pod Kvarnerský záliv. Dalmatský jih ostrova tvoří součást Zadarské župy a nachází se na něm obce Vlašići a Smokvica. Obě letoviska se administrativně řadí pod město Pag, i když jsou od něj vzdálena přibližně 20 km. Letovisko Vlašići je malá vesnice s přibližně 250 obyvateli, která se nachází v chráněné zátoce na jihu skalnatého Pagu. V přilehlé zátoce, která leží jen 2 km západně, leží malá Smokvica, kde žije přibližně 50 lidí. Jsou to ideální místa pro každého, kdo miluje klidnou, rodinnou dovolenou či ničím nerušenou romantiku. Jediné, co musíte udělat, je prohlédnout si naši nabídku ubytování Vlašići a zarezervovat si své vysněné ubytování v Kvarneru ještě dnes!

Ubytování Vlašići

Historie a památky kousek od rekreačních domů Vlašići a Smokvica

Oázy zelené přírody jsou na Pagu vzácné a Vlašići představuje jednu z nich. Není divu, že hlavní činností místního obyvatelstva byla zemědělství, zejména chov ovcí a vinařství. V současnosti dosud hraje významnou úlohu rybolov, ale nejdůležitější už je samozřejmě cestovní ruch. Kvalitní ubytování Vlašići je toho důkazem.

Pláže na dosah ubytování Vlašići a Smokvica

Krásné písečné a oblázkové pláže v okolí Vlašići jsou ideální pro rodiny s dětmi. Zátoka ve Vlašići se pyšní jednou z nejkrásnějších písečných pláží na celém ostrově. Unikátní dlouhou pláž ve Smokvici lemuje zeleň, jenom kousek od rekreačních domů. Vlašići by mohl být skvělým místem k odpočinku pro ty, kdo hledají zábavu v noci a klid ve dne, protože Pag je známý také rušným nočním životem na legendární pláži Zrće, která je od Vlašići vzdálena jen 40 kilometrů.

Ubytování Vlašići 

Vlašići je klidné a tiché místo vhodné a dokonce ideální pro příjemnou dovolenou. Ve Vlašići jsou nejdůležitějšími tradicemi zemědělství a gastronomie, takže vám zde nabídnou domácí sýr, jehněčí maso a vynikající místní víno. K dispozici je také Komunitní dům Chorvatů z Maďarska, který v rámci svého programu pořádá různé kulturní akce. Během srpna pořádají ve Vlašići zajímavou vesnickou olympiádu, kde asi soutěží deset týmů z celého Chorvatska. Tradiční tance má na starost Kulturní a umělecká společnost „Sveti Jeronim“.

Ubytování Smokvica

Malá vesnice Smokvica se nachází v klidné zátoce nedaleko Vlašići. Jedna snadná půlhodinová procházka vás zavede z jednoho konce obce na druhý. Každý, kdo miluje klid, klidné, čisté moře, krásné pláže a pohostinnost, už nemusí hledat. Najde zde skvělé místo pro klidnou dovolenou, kde ho bude rušit jen šumění vln a cvrkot cvrčků. 

Atrakce v okolí ubytování Vlašići a Smokvica

Ostrov Pag je určitě jedním z nejzajímavějších ostrovů na Jadranu. Skýtá výhodnou polohu dobrým spojením s pevninou (Pažský most z jihu). Ze severu se k němu dostanete katamaránem nebo trajektem. Navíc můžete navštívit až čtyři národní parky v Dalmácii ve vzdálenosti do 150 km: NP Paklenica, NP Severní Velebit, NP Kornati a NP Krka.