search

Ubytování Vrbnik

Ubytování Vrbnik, báječná dovolená nad Jadranem

Letovisko Vrbnik se nachází na ostrově Krk. Toto město, zpívané v básních jako „Vrbnik nad mořem“, leží na pobřežním útesu téměř 50 metrů, strmě klesajícím k moři. Krajina je doplněna mírnými kopci a okouzlujícími zátokami s různými plážemi obklopenými bujnou středomořskou vegetací. NOVASOL vám nabízí krásné ubytování Vrbnik, které si můžete rezervovat ještě dnes. Ostrov Krk je plný krásných, rustikálních, moderních, ale i tradičních rekreačních domů pro ubytování v Kvarnerském zálivu, kde se budete cítit pohodlně a ve kterých rádi strávíte svou příští dovolenou.

Ubytování Vrbnik

Historie a památky kousek od rekreačních domů ve Vrbniku

Vysoko, ve výšce 50 metrů nad mořem, hrdě stojí Vrbnik. Vedle Šila je to jediné větší město ve východní části ostrova Krk. Úzké ulice Vrbniku dávají zvláštní kouzlo a je tu nejužší ulice na světě, kterou musíte zkusit projít. Ubytování Vrbnik má krásný výhled na Jaderské moře, které je prostě úchvatné. Vrbnik je také bohatý na kulturní dědictví, a proto se nazývá kolébkou gramotnosti mezi Chorvaty. První zmínka o Vrbniku se datuje do 12. století. Kromě opevněné funkce sloužilo město jako duchovní centrum, o čemž svědčí četné chrámy a kostely, které se zde nacházejí, včetně stojí za to vidět kostely Jana Křtitele a sv. Maria, která je renesanční zvonicí ze 16. století a sídlí v muzeu umění. Stojí za to navštívit knihovnu rodiny Vitezićů a knihovnu s rukopisy z 15. a 16. století. Zajímavou atrakcí je také hlaholická tiskárna, která se stará o vzpomínku na nejstarší chorvatské psaní z 9. století.

Pláže na dosah ubytování Vrbnik

Jako pobřežní město nabízí dovolená Vrbnik také vše, co očekáváme během dovolené v Chorvatsku. Můžete si zde zaplavat v čisté vodě a nasáknout místní pláže. Nejoblíbenější je pláž nacházející se v centru města.

Sport a rekreace během dovolené ve Vrbniku

Ostrov Krk se nazývá Zlatý ostrov kvůli jeho velké biologické rozmanitosti, krásným plážím a četným událostem. Krk je plný čerstvého vzduchu a dopravní spojení je vynikající díky mostu Krk, a je proto přístupný velkému počtu návštěvníků. Krk je plný akcí, koncertů, klubových nocí, rybářských nocí v letních měsících a opravdu stojí za návštěvu. Pokud jste aktivnějšího ducha, rekreační domy Vrbnik nabízejí nespočet značených turistických tras, cyklotras a sportovních akcí.

Akce a zábava Vrbnik

Nejznámějším zdejším produktem, který byl dosud znám, je vrbnička žlahtina. V místních tavernách a restauracích, kde se podávají čerstvé ryby a mořské speciality této oblasti, si můžete pochutnat na obědě nebo večeři s dobrou kapkou vína stejného jména. Vrbnik je známý výrobou místního bílého vína. Zvláštností tohoto želé je žlutozelená barva, která vyniká ve skle. Kromě specialit z mořských plodů můžete ochutnat i jednu z tradičních masných specialit ostrova Krk, které jsou šurlemi s jehněčím masem.

Atrakce v okolí ubytování ve Vrbniku

NOVASOL má dům pro vás a vaši rodinu, je na vás, abyste si vybrali místo pro dovolenou. Rezervujte si své skvělé ubytování ještě dnes a prožijte ideální dovolenou na ostrově Krk, ze které se dostanete rychle i na Istrii. Ostrov Krk je plný atrakcí a město Vrbnik je mezi nimi unikátní, neobjevená perla. Na jedné straně obklopené modrou a na druhé zeleni a vůni vinic vytváří jedinečné pozadí pro mimořádnou dovolenou.