search

Ubytování Vrbovsko

Ubytování Vrbovsko, v srdci chorvatských lesů

Městečko Vrbovsko se nachází v jedné z nejvíce zalesněných částí Chorvatska. Leží v zázemí ubytování v Kvarneru, na půli cesty z Rijeky do Záhřebu. Větší osady v této oblasti se jmenují Vrbovsko, Moravica, Lukovdol, Sverin na Kupa a Gomirje. Neexistuje lepší destinace než ubytování Vrbovsko pro klidnou dovolenou v přírodě a dny plné nejčistšího vzduchu, jaký si dokážete představit. Projděte si naši nabídku vil, domů a rekreačních apartmánů v Vrbovsko a rezervujte si vysněnou dovolenou v Chorvatsku.

Ubytování Vrbovsko

Historie a památky kousek od rekreačních domů Vrbovsko

Nejstarší dochované záznamy se o Vrbovsku zmiňují v roce 1481. Vrbovsko je jedno z nejstarších měst v regionu Gorski kotar. V roce 1755 nechali čeští přistěhovalci postavit kostel sv. Jana Nepomuckého, na který Marie Terezie darovala zvon. Koncem 19. století byl zbořen a upraven v novogotickém stylu. Nejstarší posvátnou stavbou na dosah ubytování ve Vrbovsku je kaple sv. Antonína z Padovy z roku 1710. Pravoslavný klášter sv. Jana v Gomirje je vzdálen 5 km od vesnice. Velký klášter byl založen v roce 1600 a jeho kostel byl postaven v roce 1719. Po zničení ve druhé světové válce byl klášterní soubor přestavěn a dnes je proslulým duchovním centrem pravoslavné církve. Nejstarším kostelem v Gorski Kotar je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Lukovdole, který byl postaven v 16. století v pozdně gotickém stylu.

Příroda na dosah ubytování Vrbovsko

Dovolená Vrbovsko  patří do regionu Gorski Kotar a je odděleno od Slovinska řekou Kupa. Z východu je ohraničeno řadou osad, od západu hraničí s Kupa Sutjeska, přes Razdrto, prochází mezi Koritnikem Veliki a Palež, po železniční trati do oblasti Susica-Jablan. Jižní okraj oblasti prochází v nejvyšší nadmořské výšce, dokonce tisíce metrů. Zde jsou některé krásné vrcholy od 1 150 do 1 289 metrů nad mořem: Debela kosa, Bukovica, Bijela kosa, Mirkovica i Smolnik. Je to krásná oblast, která je jednou z nejbohatších v zemi, nejen divočinou.

Sport a rekreace během dovolené ve Vrbovsku

Kromě bohaté vegetace je zde také mimořádně bohaté kulturní a historické dědictví. Oblast kolem rekreačních domů ve Vrbovsku je velmi bohatá na lesy. Větší řeky, které ji vymezují, jsou Kupa a Dobra. Neměli byste nechat ujít prohlídku města nebo celodenní výlet podél pohádkového potoka Kamačnik.

Akce a zábava Vrbovsko

Chorvatský Gorski kotar je jedním z mála mikroregionů na našem kontinentu, kde sídlí tři velcí masožravci – medvěd, vlk a rys. Centrum divokých zvířat funguje ve Staré Sušici, kde představuje nejen užší oblast ubytování Vrbovsko, ale celý Gorski Kotar. Zde se dozvíte více nejen o velkých zvířatech, ale také o přírodním dědictví a lesní pedagogice způsobem, který bude zajímat všechny generace.

Atrakce na dosah ubytování Vrbovsko

Krásná promenáda v kaňonu Kamačnik je přístupná velkému počtu návštěvníků a je ideálním místem pro piknik pro rodiny s dětmi, třídy přírody, výlety nebo prostě procházky nezapomenutelnou scenérií. Tato chráněná krajina výjimečné krásy skrývá 3 km dlouhou stezku podél křišťálově čistého potoka. Zde se můžete setkat s visutými mosty, rostlinami a zvířaty. Je to skutečný ráj pro turisty, venkovní zábavu a rekreaci obecně. Vyrazit můžete i na Istrii.