Zajímavosti Kvarnerský záliv

Odhalte zajímavosti Kvarnerský záliv

Kvarner má sto tváří dovolené

Kvarnerský záliv, to je dovolená v Chorvatsku pro všechny generace, sportovně založené i historicky hladové turisty. Kvarnerská riviéra pohlcuje letoviska východního pobřeží. Stará proslulá lázeňská místa v čele s městem Opatija, dopřávají lidem možnost koupání a sportovního vyžití. Chorvatské přímoří je míněno od pobřeží města Rijeka na severní straně až po město Karlobag na straně jižní.

Výlety chorvatského přímoří: Velice slušné sportovní vyžití nabízí oblast Gorského gotaru v hlavní roli s Bílými a Samarskými stěnami v pohoří Velika Kapela. Oblast je většinou vápencová. V Lokve najdeme jeskyni Lokvarku s jedním kilometrem chodeb. Risnjak je pásmo lesů, hor a edemických rostlin, které byly prohlášeny biosférickou rezervací pod záštitou Unesco. Půvabná je Čertova soutěska ve Skradu. Národní park Velebit zahrnuje horské masívy a na 2700 druhů rostlin. Kvarnerská riviéra je zajímavá pohořím Učka s nejvyšším vrcholem Vojak. Národní park Plitvická jezera nesmí žádný turista zapomenout navštívit, protož právě z Kvarneru je k nim nejlepší přístup. Krasové jevy, kaskády a vodopády, jeskyně i přírodní krásy oceněné organizací Unesco, uchvátí všechny generace i národnosti.

Kvarnerské ostrovy jsou klenotem

Velké ostrovy Krk, Pag, Rab, Cres a Lošinj nabízejí senzační místa k ubytování Kvarnerský záliv. Cres je obdivuhodný nejen svými plážemi, ale jediným zdrojem pitné vody a vodním tokem, Vranským jezerem. Lošinj nabízí mořský úsek rezervace delfínů skákavých ve Středozemním moři. Překrásné pláže a trajektové spojení mezi ostrovy fungují na Krku celoročně. Ostrov Ráb nadchne svou neodolatelnou Rajskou pláží. Třetí největší ostrov Pag nabízí světovou specialitu sýr Gligora a gastronomické pochoutky z jehněčího masa.

Památky plné historického ducha: Klimatické a přímořské lázně Opatija jsou oblíbené svým příjemným podnebím. Nabízí výstavy cestovního ruchu a prvních hotelů na Jadranu. Je zajímavá svými upravenými parky. Rijeka se pyšní klenotem kostela P. Marie Loretánské v Trsatu. V Sejnu najdeme překrásné paláce, středověkou tiskárnu, kostel P. Marie na mysu anebo mohutný hrad Nehaj. Novi Vinodolski oslňuje opevněnou věží Kvadrac a kostelem sv. Filipa a Jakuba.

Sportovní vyžití Kvarner

Populární je jachting a tenis, hlavně v Opatiji. Konání významných sportovních akcí o pohár Opatije či Mezinárodní regata, nadchne nadšence sportu. V Rijece najdeme velký fotbalový stadion Kantrida, sportovní haly a konají se zde automobilové a motocyklové závody. Cyklistické trasy, horská turistika, horolezectví a vodní sporty slibují dokonalou dovolenou v Chorvatsku.

Zábava nikdy nekončí: Noční bary s možností tance, diskotéky, plesy v hotelích, restaurace kasina, to je život v Opatiji. Rijecké kulturní léto, melodie Istrie a Kvarneru, veliká pouť k Matce Boží Loretánské a karnevaly, to je zábava i pokání v Rijece. Novi Vinodolsky žije velkolepou slavností Růží Vinodolu a tanečními oslavami. Crikvenica nabízí zábavu pro mladé v rytmu diskoték, barů a tanečních teras. Děti určitě zaujme crikvenické Akvárium s tropickými rybami i piraněmi.

O koupaní nebude v Kvarnerském zálivu nouze

Upravené pláže Slatina, Lido a Tomaševac v Opatiji jsou pokryty hrubým pískem a oblázky. Vše dolaďují betonové plošiny. Oblíbená jsou i velkolepá koupaliště. Koupání v Rijece oceněné Modrou vlajkou nabízí podmínky i pro tělesně postižené. Oblázkové a pískové pláže v Novi Vinodolski v zátoce Lišanj předčí všechny sny. Oblázková Gradska plaža v Crikvenici je vrcholem luxusu. Ubytování v soukromí poblíž pláže je nejlepší řešení vaší dovolené v Chorvatsku.