V čem tkví kouzlo dovolené v Chorvatsku?

Turisté z celého světa si oblíbili ubytování v soukromí v Dalmácii díky bezprostřednímu přístupu k azurově zbarvenému Jaderskému moři. Vždyť dovolená v Chorvatsku patří především plážovému životu. Nelze odolat relaxaci na písečných kobercích, vodním sportům a romantickým procházkám podél překrásného pobřeží. Pokud se chystáte do této země za koupáním, rozhodněte se pro červenec a srpen, kdy letní teploty atakují 30° C. Kde hledat ráj na zemi? Vkročte do přímořských letovisek Dalmácie, Istie a Kvarnerské zátoky. Podzimní a jarní měsíce jsou jako stvořené pro rybaření, pěší turistiku a poznání historických magnetů Splitu, Zadaru, Šibeniku, Poreče, Puly i Záhřebu. Zima patří lyžování na Medvedici a Bjelolasice.

Kam do Chorvatska s NOVASOL?

Rekreační vily s bazénem v Chorvatsku naleznete na nejatraktivnějších místech Jadranu. Žhavým tipem je Istrie, populární poloostrov severovýchodního chorvatského pobřeží. Římský amfiteátr v Pule, wellness radosti Rovinj, Poreč, Umag, Rabac, vinice, rybářské vesničky a nádherné hrady, to je dechberoucí Istrie. Vaše kroky povedou do Kvarnerského zálivu, kde se seznámíte s neodolatelnými ostrovy Krk, Cres, Pag a Rab. Severní Dalmácie, lokalita mezi Zadarem a Šibenikem slibuje prohlídku Zadaru, Šibeniku, vodopádů řeky Krky, pohodu v Biogradu na Moru a Vodicích. Střední Dalmácie patří k proslulým relaxačním oblastem. Kdo by se nechtěl podívat do Trogiru, Splitu, Omiše či na Makarskou riviéru a ostrovy Hvar, Brač i Šolta. Jižní Dalmácie se pyšní pozoruhodným městem Dubrovník a plážemi posetými ostrovy Korčula, Mljet, Lastovo a Pelješac.

Jak vybrat dům u moře Chorvatska?

Otevřete si knihu nekonečných možností od NOVASOL a prohlédněte si slevy a výhody v Chorvatsku. Rezervujte si vily u moře Istrie a dopřejte si nejrůznější bonusy! Což takhle okružní jízda kolem Puly s 10% slevou, potápění v Medulinu s 10% výhodou anebo výlet lodí M/B Rižana díky pronájmu Chorvatska ve Vrsar a Rovinj. Milovníci zvířat si povšimnou vyjížděk na koni krajinou Manjadvorci s 12% či 15% bonusem. Mlsné jazýčky ocení slevy na návštěvu restaurace, vinného sklípku i rodinné farmy. Vybírejte si apartmány podle počtu osob, oblasti, vybavenosti, ceny, termínu odjezdu či nadstandardní slevy. Je libo vlastní kotviště, nekuřácká chata, panoramatický výhled, bazén a vířivka? S NOVASOL se vaší představivosti meze nekladou!

Kdy vyrazit na dovolenou do Chorvatska?

S NOVASOL můžete navštívit rekreační domy v Chorvatsku dle svého přání. Ať už plánujete rodinnou dovolenou v Chorvatsku, sportovní pobyt se čtyřnohým mazlíčkem či romantickou relaxaci, objeví se před vámi stovky exkluzivních variant. Zamilovaným párům se ihned zalíbí luxusní apartmán na Makarské riviéře s 20% slevou, přepychovým výhledem v nabídce All Inclusive. Nároční klienti dají přednost prázdninovému domu Chorvatska s vlastním kotvištěm a bazénem, zahradním nábytkem PLUS, dokonalým přístupem k moři a Internetem PLUS. Rodiny s malými dětmi si rády odpočinou i se svým psem v nekuřácké vile u moře v moderním vybavení. Početnější skupiny výletníků sáhnou po dostatečně velkém pronájmu, coby kamenem dohodil od historických klenotů a přírodních krás.

Dovolená v Chorvatsku jako z pohádky

Člověk musí na dovolené v Chorvatsku počítat se vším. Ne vždy se vše podaří a vzniknou otázky, které je třeba vysvětlit. NOVASOL disponuje servisními kanceláři v mnoha zemích Evropy, nejinak tomu není i v Chorvatsku. Pokud nemáte po ruce správce či majitele svého letního domu, obraťte se na servisní střediska Poreče, Puly, Labinu, Rijeky, Zadaru, Splitu, Korčuly a Dubrovníku. Specialisté s dlouholetými zkušenostmi poradí osobně od pondělí do pátku 09:00-16:00 a v sobotu 09:00-13:00 anebo telefonicky 00385/52 770 200. Myslíte si, že máte pech, když je servisní kancelář v Chorvatsku uzavřena? Neklesejte na mysli a kontaktujte NOVASOL v Praze na telefonním čísle +420 222 311 715 vždy od pondělí do neděle 09:00-20:00!

Jak zatočit s nudou v letních domech Chorvatska?

Není divu, že patří atrakce Chorvatska k nejoblíbenějším! Vždyť nabízí tolik volnočasových aktivit! Rodiny s malými dětmi si určitě nenechají ujít návštěvu vodních a zábavních parků, jako jsou Istralandia, Solaris u Šibeniku, Aquacolors v Poreči, Aquapark Čikat na Lošinju či aqvaparky ve Fažana a Umagu. Sportovní povahy uhrane cyklistika a pěší turistika kolem vinohradů, podél pobřeží až k horským masivům Velebit a Učka. Příjemnou zábavu slibuje jízda na koni v Manjadvorci a golf v Brijuni. Rafting, jízda na kajaku a kánoi, paragliding a horolezectví, to je doména pro dobrodružné výletníky. Sportovní aktivity v Jaderském moři vám nesmí uniknout! Potápění, koupání, windsurfing, jachting, rybaření, vodní lyže a skútr hrají prim!

Nejkrásnější zábava na dovolené v Chorvatsku!

Pokud si myslíte, že se točí rekreační domy v Chorvatsku jen kolem koupání a plážového života Jaderského moře, jste na omylu. Úžasem budete ohromeni při pohledu na památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Diokleciánův palác ve Splitu, Staré město Dubrovníku, Plitvická jezera, soustava Eufraziovy baziliky v Poreči, historické město Trogir, katedrála sv. Jakuba v Šibeniku a Starigradské polje na ostrově Hvar vám nesmí uniknout. V únoru se koná v Opatiji karneval, v dubnu Kornati Cup, v červnu Mezinárodní dětský festival v Šibeniku, v červenci a srpnu Surfing Freestyle v Dubrovníku, v září a říjnu Marunada, kaštanové slavnosti v městečku Lovnar, barokní večery ve Varaždin a lanýžové slavnosti po celé Istrii. Nesmíme zapomenout na diskotéky, koncerty, taneční večery, ukázky lidových tanců a řemesel, rytířské slavnosti na Hvaru či Korčule.

Na dovolené v Chorvatsku pocítíte závan historie

Na pozoruhodné dovolené v Chorvatsku si pochutnáte díky bujaré historii a bohatému kulturnímu dědictví. Setkáte se s drahokamy antiky, renesance, gotiky, baroka i klasicismu. Už v roce 620 přišli na území Chorvaté a do roku 925 byla země pod byzantskou a franskou nadvládou. Ve stejném roce vzniklo nezávislé království pod vládou krále Tomislava. V r. 1102 byl stát v područí maďarské a dále rakousko-maďarské moci. V r. 1929 spatřilo světlo světa království Jugoslávie. V r. 1945 se ujal vlády Tito, který 1980 zemřel. V r. 1990 se stal prezidentem Tudjman a později se země osamostatňovala a stala se členy OSN, NATO a v r. 2013 i EU. Chorvatská kuchyně je inspirována dalšími gastronomiemi. V restauracích ochutnáte výborné plody moře, lanýže, zvěřinu, jehněčí maso na grilu, zeleninové a bylinkové pokrmy, pršut, ovčí sýry, čevabčiče, palačinky s karamelem, čerstvé ovoce, silnou kávu i pálenku rakija.

Kam do Chorvatska za klenoty přírody?

Romantické ubytování v Kvarnerském zálivu je poseto kolem přírodních divů, které padnou do noty všem věkovým generacím. Největší atrakcí je Jadran rozkládající se mezi Apeninským a Balkánským poloostrovem. Jeho pobřeží je rozmanité, členité, inspirativní, plné nádherných pláží oceněných Modrou vlajkou. Největšími šperky jsou zátoka Stiniva na Visu, Punta Rata na Brele, Zlatni Rat na Brači, Rajska plaža na Rabu, Duče u Omiše, Bačvice u Splitu a Luka na Korčule. Kroky turistou míří k vodopádům řeky Krky, na Brinujské ostrovy a na ostrov Mljet. Národní paky Paklenica, Kornatské ostrovy, Risnjak a Severní Velebit nelze opomenout. Dovolená v Chorvatsku je spjata s botanickými a ornitologickými rezervacemi, chráněnými přírodními výtvory, lesoparky i věhlasnými faunistickými oblastmi.

Už máte vše vyřízeno na cestu do apartmánů Chorvatska?

Pro cestu na dovolenou do Chorvatska potřebujete platný cestovní pas anebo občanský průkaz. Vždy si s sebou přibalte Evropský průkaz zdravotního pojištění, a pokud jedete autem, tak řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a zelenou kartu. Jestliže nevyrážíte na dobu delší než 90 dní, vízum nepotřebujete. Množství dovážených potravin závisí na délce pobytu. Po jednom kusu lze dovézt pro vlastní potřebu videokameru, dalekohled, notebook, výbavu pro potápění, cyklistické kolo, moped, plavidlo i přívěs. Tyto předměty musíte na hranicích nahlásit a poté znovu vyvézt. Bezcelně si můžete dovést 20 doutníků či 200 ks cigaret, 2 l révového vína, 1 l tvrdého alkoholu a parfém 50 ml. Cestujete-li s domácími mazlíčky, pamatujte na mezinárodní očkovací průkaz.

Dovolená s dětmi v Chorvatsku?

To je parádní jízda, koupání, sportovní aktivity, poznání přírody i architektury! Pláže s pozvolným vstupem do moře oceněné Modrou vlajkou jsou nejlepším tipem! Nejmenší výletníci si oblíbí Slatinu na Cresu, Rajskou pláž na Rabu, zátoku Sunčana uvala na Lošinj, Dražicu v Biogradu na moru a písečné koberce Zatonu. Sportovní nadšení zaručuje potápění, windsurfing, minigolf, jachting, rybolov, horolezectví, horská turistika, sjíždění divokých řek i paragliding. Magické chvíle přinese výlet na ostrov Mljet, na čerstvých krevetách si pošmáknete na Korčule, úžasným výhledům podlehnete z vrcholů pohoří Učka a noční život na vás čeká na pláži Zrće na Pagu! Objednejte si levné ubytování na ostrově Mljet a obejměte všechny jeho poklady jako nikdo nikdy předtím!

Z historie Chorvatska

 • Kolem r. 620: příchod Chorvatů ze severu
 • do r. 925: pod byzantskou a franskou nadvládou
 • 925: nezávislé království pod králem Tomislavem
 • 1102: začátek maďarské, později rakousko-maďarské nadvlády
 • do r. 1918 bylo celé území Chorvatska součástí Habsburské monarchie
 • 1918: Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, Istrie a Zadar připadly Itálii
 • 1929: Království Jugoslávie
 • 1941: vstup německých vojsk do Jugoslávie
 • 1941: Nezávislý stát Chorvatsko = stát Ustascha pod vedením Anteho Pavelice
 • 1941–1943: Istrie a některé přímořské oblasti obsazeny Itálií
 • 1945: Socialistická federativní republika Jugoslávie pod Titem
 • 1948: rozkol s Moskvou
 • 1970/71: Chorvatské jaro: národně-demokratické hnutí pod vedením intelektuálů a studentů společně s chorvatským vedením strany, potlačeni jugoslávskou vládou
 • 1980: úmrtí Tita

Dovolená na Istrii je zárukou skvělé dovolené.

 

 • 1990: Tudjman se stává novým prezidentem Chorvatské republiky
 • květen 1990: politická strana HDZ získává absolutní většinu v prvním svobodných parlamentních volbách
 • 17.03.1991: Srbská republika Krajina vyhlašuje svou nezávislost
 • 25.06.1991: prohlášení nezávislosti Chorvatska
 • od září 1991: válka v Chorvatsku
 • 23.12.1991: uznání Chorvatska Německem a většinou členských států EU s platností *od 15.01.1992
 • 1992: navázání diplomatických styků Německem
 • 04.-07.08.1995: Chorvatsko získává zpět oblast Krajiny, která byla pod srbskou kontrolou
 • 12.11.1995: úmluva z Erdutu s úřady oblastí kontrolovaných srby ve východní Slavonii, Barane a západní Syrmie o opětovném začlenění do Chorvatska.

Na dovolenou v Jižní Dalmácii hned tak nezapomenete.

 

 • 14.12.1995: Chorvatsko se připojuje k Daytonské dohodě
 • 23.08.1996: normalizační dohoda mezi Chorvatskem a Spolkovou republikou Jugoslávií
 • 06.11.1996: přijetí Chorvatska do Evropské rady
 • 03.01.2000: parlamentní volby vedou k vytvoření nové vlády pod vedením sociálně-demokratických stran (koalice z 6 politických stran)
 • 27.05.2000: přijetí Chorvatska do Partnership for peace
 • 2001: podpis Stabilizační a asociační dohody s EU
 • 21.02.2003: žádost o přijetí do Evropské unie
 • 23.11.2003: parlamentní volby vedou k vytvoření nové vlády pod vedením HDZ
 • 18.06.2004: Evropská rada uděluje Chorvatsku status kandidáta na vstup do EU
 • 17.12.2004: Evropská rada stanovuje 17. květen 2005 jako předběžný termín zahájení vstupních jednání s Chorvatskem

Prohlédněte si naše vily s bazénem v Chorvatsku.