Příjezd do Chorvatska

Co je potřeba pro příjezd do Chorvatska

Cestovní dokumenty a celní předpisy

Do Chorvatska je možno cestovat bez víza s platným cestovní pasem ČR, přičemž chorvatské orgány požadují, aby cestovní doklad byl platný minimálně po dobu pobytu na území Chorvatska. Chorvatsko jednostranně umožňuje vstup na své území také na základě předložení občanského průkazu ČR. Jako cestovní doklad lze použít občanský průkaz ČR vydávaný od druhé poloviny roku 2000 a obsahující strojově čitelnou zónu. Počínaje dnem 19.8.2011 jsou občanské průkazy akceptovány jako platné cestovní doklady pro příjezd do Chorvatska. Nezletilí občané ČR, kteří jsou zapsaní v cestovním pase rodiče a cestující společně s ním, mohou vstupovat na území Chorvatska bez vlastního cestovního dokladu. Dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku (v období od 1.9.2006 do 29.2.2008 nebylo možné děti do pasu rodiče zapisovat). 

Příjezd do Chorvatska

Další důležité informace pro příjezd do Chorvatska

Ministerstvo vnitra České republiky doporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem (pasem), i když je zapsán v občanském průkazu svého rodiče. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázově cestě do ČR. Změnou příslušného zákona v r. 2009 byla zrušena povinnost vybavovat nezletilé děti cestující do Chorvatska bez doprovodu rodičů nebo jiných zákonných zástupců písemným souhlasem s cestou. 

Když jedete do Chorvatska po vlastní ose

Při cestách motorovými vozidly je bezpodmínečně nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad o zákonném pojištění odpovědnosti škod z provozu vozidla (povinné ručení - zelená karta). Při cestě zapůjčeným vozidlem se doporučuje mít při sobě písemný souhlas vlastníka s použitím vozidla. Za účelem ošetření ve zdravotnických zařízeních je třeba předložit Evropský průkaz zdravotního pojištění. Na základě tohoto průkazu ČR mohou čeští pojištěnci uplatňovat nárok na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče. Tento mechanismus však nepokrývá náklady na převoz nebo repatriaci pojištěnce do ČR, proto je doporučováno uzavření doplňkového cestovního zdravotního pojištění. Prázdninové domy v Chorvatsku jsou to pravé pro vaši dovolenou.

Objevte prázdninové domy v Chorvatsku

Není žádným tajemstvím, že je dovolená v Dalmácii absolutním hitem. Vždyť se před vámi objeví azurově zbarvené Jaderské moře, přírodní magnety a drahokamy architektury světového měřítka. NOVASOL představuje luxusní apartmány Chorvatska, které jsou situovány u atraktivních přímořských resortů, jako jsou Opatija, Makarská riviéra, Dubrovník, Zaton a na ostrovech Korčula, Krk, Brač, Hvar či Umag. Oddejte se příjemné relaxaci, která ve vás vzbudí něco výjimečného. Ohromný dojem na vás udělají vodopády řeky Krky, Vranské jezero, Modrá a Dračí jeskyně, velkolepé pohoří Učka a Biokovo, Bílé a Samarské stěny a samozřejmě vodní sporty v čele s koupáním, windsurfingem, jachtingem a raftingem.

Příjezd do Chorvatska

Zažijte dovolenou v Chorvatsku bez problémů

Určitě jste se na dovolené v Chorvatsku vždycky dobře bavili, ale také jste museli řešit různé nepříjemnosti s ubytováním a neměli jste se na koho obrátit. To jistě dokáže celou dovolenou pěkně znepříjemnit. Jestliže vyrážíte na rekreaci s NOVASOL a vyskytne se jakýkoliv problém s vaším pronájmem a nemáte po ruce správce ani majitele, kontaktujte servisní kanceláře v Chorvatsku (Pula, Poreč, Labin, Rijeka, Zadar, Split, Korčula, Dubrovník.) K dispozici máte telefonní linku 00385/52 770 200 anebo se můžete dostavit osobně. V případě jazykové bariéry se můžete spojit i se servisní kanceláří v Praze, a to od pondělí do pátku 09:00-20:00 na telefonu +420 222 311 715.

Jak na bláznivou dovolenou v Chorvatsku pro celou rodinu?

Jakmile vás omrzí koupání na písečných a oblázkových plážích, zvedněte kotvy a vyrazte na okružní plavby na jachtě kolem pobřeží. Jistě vás osloví i potápění v Rovinj, na ostrově Cres, poloostrově Pelješac kolem podmořských útesů a vodních vraků. Populárním vodním sportem je windsurfing na ostrově Brač, Krk, Premantura a surfování v Medulinu, Pule a Rovinji. Mimo sezónu si užijete rybolov na moři i v jezerech. Malé i velké cestovatele ohromí jízda na koni na Brijunských ostrovech, cykloturistika v Istrii a na Kvarneru či horolezectví a pěší turistika v pohoří Velebit, Risnjak a Biokovo. Nudu odežene Glavani Park v Barbanu, Aquapark Istralandia v Novigradu, Aquacolors v Poreči, Solaris AquaPark v Šibeniku a Aquapark v Cikat.