Prázdninové domy v Chorvatsku

Objevte prázdninové domy v Chorvatsku

Stále nejnavštěvovanější částí Chorvatska je jeho dlouhé členité pobřeží, jehož břehy omývá Jaderské moře, od Savurdije na Istrii až do Prevlaky v jižní Dalmácii. Kromě přímořských pevninských letovisek tu najdete i dovolenou na ostrovech a komfortní prázdninové domy v Chorvatsku. Chorvatské pláže jsou velmi často oceněny tzv. Modrou vlajkou. Aby mohly tuto vlajku získat, musejí splnit přísná kritéria – pláž musí být čistá, musí zde být odpadkové koše, místo na převlékání, WC kabinky a nesmí například chybět ani přístup k pitné vodě. Většina chorvatských pláží je oblázkových. Najdou se zde samozřejmě i kamenité pláže, ze kterých se do vody dostanete z mola po schůdkách, v některých regionech dnes najdeme i pláže písečné, ale je to spíše výjimka.

Prázdninové domy v Chorvatsku

Vydejte se za poznáním z prázdninových domů Chorvatska

Na chvíli zapomeňte na všechny své každodenní povinnosti a naplánujte si dovolenou v Kvarnerském zálivu! Čekají na vás plně vybavené pronájmy zasazené v blízkosti věhlasných destinací Jaderského moře. Nebudete ochuzeni o perly architektury a divy přírody. V přímořských oblastech se potěšíte skvělými letními teplotami vzduchu až 27° C a teplotou vody kolem 25°C. Prostě ideální podmínky pro prázdninovou rekreaci s rodinou či přáteli. Přes den se oddáte opalování na sluníčku a koupání v moři. Až padne tma, propadnete kouzlu nočního života v barech, hospůdkách, na diskotékách a festivalech. Kvarnerská zátoka zaujme lázeňskými resorty, středověkými městečky, lidovými slavnostmi, festivaly, vodním lyžováním a potápěním. Podívejte se na Opatijskou riviéru a podlehněte magii ostrovů Krk, Cres, Pag, Rag a Lošinj.

Prázdninové domy v Chorvatsku

Vyrazte na dovolenou do Chorvatska plni energie

Nádherná země leží na rozhraní střední a jižní Evropy, od roku 1992 se dělí na 21 žup a hlavním městem je Záhřeb. Prioritou pro letní dovolenou v Chorvatsku jsou přímořská letoviska a ostrovy. Žhavým želízkem v ohni je ubytování Dalmácie, kde si naplno užijete koupání, potápění, šnorchlování i plachtění. V Zadaru, Splitu, Dubrovníku, Šibeniku a Trogiru spatříte cenné klenoty architektury. Na Korčule, Brači, Šoltě, Hvaru, Visu a Mljetu poznáte panenskou přírodu a slastné podmínky pro prázdninové skotačení. Istrie vás přivítá azurově zbarveným Jaderským mořem, vinicemi, rybářskými vesničkami a starodávnými ilyrskými památkami. Za zmínku stojí města Motovun, Groznjana a Opralje. Ubytujte se v apartmánech měst Pula, Poreč, Medulin anebo Umag. Ať už se chystáte na sportovní, wellness, poznávací či rodinnou dovolenou, odsud vždy odjedete nabití novými zážitky.

Prázdninové domy v Chorvatsku

Ubytování v soukromí v Chorvatsku

Aby byla vaše dovolená na Istrii skutečně skvělým zážitkem, je nutné si samozřejmě v první řadě najít vhodné místo. Chorvatsko je velmi ideální trávení rodinné dovolené, rádi sem často vyrážejí například i senioři, ale své si zde najdou i milovníci rybaření či vodních sportů. Nadšenci přírody a hor se mohou vydat po toulkách a poznáním chorvatského vnitrozemí. 

Pokud vlastníte loď a řešíte problém, kde ji ukotvit, nabízíme i prázdninové domy s vlastním kotviště buďto v ceně nebo k pronájmu. Máte domácí mazlíčky a nechcete je nechávat doma? S námi to není problém. Dovolená se psem či dovolená s kočkou nebo jakýmkoliv jiným domácím mazlíčkem prázdninové domy v Chorvatsku v mnoha případech povolují. Dokonce si můžete objednat i dům se zahradou a oploceným pozemkem, kde budete moci nechat svého psa volně běhat.

Prázdninové domy v Chorvatsku

Víte, jak se připravit na dovolenou do Chorvatska?

Cesta do tohoto divy posetého státu není nikterak složitá. Ať už se chystáte navštívit prázdninové domy v Chorvatsku autem, autobusem či letecky, postačí vám cestovní pas bez víza anebo občanský průkaz vydaný od druhé poloviny roku 2000. Nezletilým osobám se doporučuje vyřídit vlastní cestovní pas, ušetří to spoustu starostí.

Pokud se připravujete na jízdu autem do Chorvatska, nezapomeňte si zkontrolovat řidičský i technický průkaz a zelenou kartu. Vždy s sebou mějte Evropský zdravotní průkaz pojištění, dodržujte předepsanou rychlost a rozsvícení světel i přes den. Pokud nemáte zapnuté pásy a telefonujete za jízdy, čekají vás postihy. Neodvažujte se posilnit před jízdou alkoholem, platí tvrdý zákaz. Mýtné se platí na každé dálnici a na rychlostní komunikaci Rijeka-Kupjak, při tunelu Učka, Sv. Rok a u mostu na strov Krk. Cestování autem na dovolenou do Chorvatska nabízí ohromnou svobodu, tak vám přejeme šťastnou cestu za super zážitky!