Vily s bazénem v Chorvatsku

Bezkonkurenční vily s bazénem v Chorvatsku

Chystáte se na dovolenou v Chorvatsku a nemáte ještě vybrané ubytování? Už vás netěší trávit dovolenou v kempu a chtěli byste zkusit něco jiného? A co třeba kompletně zařízená vilu nebo prázdninový dům s vlastním bazénem na Istrii (např. v Pule,Medulinu, Rabaci a okolí), na pobřeží Dalmácie, v Kvarnerském zálivu anebo na některém z mnoha překrásných chorvatských ostrovů. Nechcete-li spoléhat na počasí na Jadranu, není nic jednoduššího, než si pronajmout kvalitní prázdninový dům nebo vilu s privátním bazénem. Líbila by se vám taková rodinná dovolená v Chorvatsku? Přijměte pozvání do letní vily s bazénem v Chorvatsku a nechte se unášet šuměním vln Jaderského moře a vírem nočního života věhlasných resortů.

Vily s bazénem v Chorvatsku

Zažijte dovolenou v Chorvatsku dle svých nejtajnějších přání

Opalujte se na překrásných plážích Punta Rata, Zlatni Rat, Zrće, Gornja Vala anebo Veli Žal a užívejte si zasloužené chvíle odpočinku jako celebrity. Středomořské klima značí dlouhá léta a Dinárské pohoří chrání svými vrcholy přiliv studené fronty z vnitrozemí. Úředním jazykem je chorvatština, hlavním městem Záhřeb a počet obyvatel převyšuje 4 535 000. Pokud vyrážíte do této země za koupáním, pak jedině v červenci až srpnu. Jestliže vám nevadí studenější moře a rádi rybaříte, zvolte květen, červen či září. Zimní rekreace přeje chladným měsícům roku. Což takhle komfortní letoviska nabízející wellness služby?

Co všechno na vás čeká na dovolené v Chorvatsku

Na dovolenou do Chorvatska se můžete vypravit kdykoliv během roku, ale nejkrásnější zážitky si odnesete v letních měsících. Vždyť se vám nabízí radosti Jaderského moře i suchozemské volnočasové aktivity. Stěžejním lákadlem je koupání na překrásných plážích, opalování, lenošení na lehátku, plážový volejbal a procházky kolem pobřeží. Turisté si oblíbili ubytování na Istrii kvůli vodním sportům, jako jsou jachting, windsurfing, jízda na skútru a vodních lyžích, šnorchlování a potápění. Slastné chvíle volna lze užívat při tenisu, jízdě na koni, pěší turistice a cyklistice. Nesmíme opomenout bungee-jumping na velkých mostech Dubrovníku a Šibeniku. Na Cetině a Zrmanji se oddáte divokému raftingu. Horské túry přes pohoří Učka a Biokovo nemají konkurenci. Pánové jistě znají slavné fotbalové kluby Dynamo Zagreb a Hajduk Split. Což takhle parádní fotbalový zápas? Sportovní aktivity v této zemi vám padnou ihned do oka!

Vily s bazénem v Chorvatsku

Objevte chorvatské poklady ze své vily s bazénem v Chorvatsku

Jakmile vás omrzí vodní sporty a pěší túry, můžete se zúčastnit se mnoha festivalů a tradičních chorvatských slavností. Určitě vás ovládne náboženská atmosféra poutních míst i kostelů anebo historické akce s doprovodným programem a ohňostrojem. Rytířský turnaj v Sinj se koná víkend před svátkem Nanebevzetí Panny Marie. Určitě vás osloví karnevaly a průvody masek konající se o masopustním úterý. Letní kulturní festival v Dubrovníku skýtá divadelní, operní i baletní pobavení. Na dovolené v Chorvatsku se nezapomeňte seznámit s památkami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Diokleciánův palác ve Splitu, Staré město Dubrovník, Plitvická jezera, Eufraziova bazilika v Poreči, historické srdce Trogiru, katedrála sv. Jakuba v Šibeniku a Starigradské polje na ostrově Hvar jsou drahokamy architektury světového jména.

Poznejte Chorvatsko ze svého prázdninovéh domu

Pokud už se těšíte na dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte si přiblížit jeho bouřlivou historii, která byla ovlivněna jeho polohou. Nacházely se zde stezky kupců a nádherné lokality, po nichž toužily okolní národy. Chorvaté jsou věřící lidé oslavující svou víru. Pokud se stanete účastníky náboženských akcí konajících se na poutních a posvátných místech, vstoupí do vás příliv nové vitality. Není možné vyrazit do této země a neochutnat zdejší speciality. Prázdninové vily s bazénem se v mnoha případech nacházejí poblíž stylových restaurací a rybářských hospůdek. Na sto procent si pochutnáte na pokrmech s nádechem slovanské, italské i turecké kuchyně. Určitě si zamilujete dobroty z mořských plodů, sušenou šunku, ovčí sýr, ústřice, polévku minstra, lanýže, čevapčiči, grilovaná masa a štrukli.

Vily s bazénem v Chorvatsku

Lenošení na pláži u ubytování v Chorvatsku

Už jste uvažovali o tom, jaká pláž by se vám nejvíce líbila? Vždyť dovolená na ostrově Pag je spojena především s koupáním a vodními sporty. Romantiku ve dvou zastoupí pláž Rućica na Pagu obehnaná útesy a zajímavými skalnatými útvary. Mladé generace ocení noční život a sportovní aktivity na pláži Zrće na Pagu. Ostrov Rab ukrývá monument Rajska Plaža, ideální oblast pro rekreaci rodin s malými dětmi. Nikdo neodolá atmosféře Zlatni Rat na Brači, prostě fajn lenošení a romantika. Rekreační domy Chorvatska leží v překrásné přírodě obklopené vavříny, vinicemi, agáve, cesmínovými duby, myrtou či olivovými háji. Turisté zbožňují výlety do Cerovacké jeskyně. Kouzlo nepostrádají četné propasti, skalní mosty a jezera v závrtech. Nepopsatelně krásné je přírodní dědictví, jako jsou vodopády řeky Krky, Paklenica, Plitvická jezera, Brijunské a Kornatské ostrovy či Rožanské a Hajdučské skály v pohoří Velebit.