search

Dovolená v Dánsku

Báječná rodinná dovolená s dětmi v Dánsku

Konstituční monarchie Dánsko se rozkládá v severní části Evropy na Jutském poloostrově a okolních ostrovech. K Dánskému království přináleží ještě autonomní Faerské ostrovy v Norském moři mezi Islandem a Skandinávským poloostrovem. Rozsáhlou autonomii má i Grónsko. Podívejte se na rekreační domy v Dánsku, které pevninou sousedí pouze s Německem na jihu, jinak ho obklopuje Severní a z východu Baltské moře. Ačkoliv je Dánsko od roku 1973 aktivním členem Evropského společenství, má trvalou výjimku pro vstup do Eurozóny. Zachovává si tak svou původní měnu, dánskou korunu (DKK). Úředním jazykem je dánština, ale zcela běžně se lze domluvit i německy.

Dovolená v Dánsku

Rekreační chaty a chalupy v Dánsku

Ačkoliv Dánsko nemá žádné vyšší hory nebo větší veletoky, pyšní se typicky malebnou severskou přírodou. Mírně zvlněná krajina je plná hustých lesů, kouzelných jezer, ledovcových údolí a při pobřeží také menších fjordů. U moře naleznete i řadu hezkých pláží, které jsou v letních měsících vhodné ke koupání. Panuje zde téměř středoevropské klima a teploty v červenci dosahují až k 28 stupňům. Ubytování v Dánsku může být opravdu příjemné a plné ojedinělých zážitků. 

Dánsko je zemí s bohatými dějinami, sahajícími až do sedmého století. Oplývá spoustou pozoruhodných památek, jako je gotický hrad Kronborg, dějiště Shakespearova slavného Hamleta. Unikátní vodní zámek Egeskov Slot na ostrově Fyn pochází z roku 1544 a patří k nejkrásnějším podobným stavbám Evropy. Pozoruhodné je rovněž pohřebiště dánských panovníků, cihlová katedrála Svatého Lukáše z dvanáctého století v Roskilde, historicky prvním hlavním městě Dánska.

Dovolená v Dánsku

Ubytování v chatách

Založení metropole Kodaň se datuje do jedenáctého století. Žije tu přes jeden a půl miliónu obyvatel a za pozornost stojí velkolepý královský palác Amalienborg či bývalý zámek Christiansborg, dnes sídlo parlamentu. Vyhledávanými atrakcemi jsou též katedrála Nanebevzetí Panny Marie, honosná budova radnice, zábavní park Tivoli a botanická zahrada. Proslulá socha Malé mořské víly je památkou na Hanse Christiana Andersena, nejslavnějšího dánského spisovatele.

V Kodani i po celé zemi najdete řadu příležitostí k ubytování v Dánsku. Na Jutském poloostrově by vaší pozornosti neměla uniknout ani významná velká města jako kulturní a správní centrum Jutska, přístav Aarhus, Andersenovo rodiště Odense nebo středověký Aalborg. Jedním z nejnavštěvovanějších míst země je zábavní park LEGOLAND® v Billundu. Ročně uvítá až dva milióny návštěvníků a zpříjemní pobyt v Dánsku zejména vašim ratolestem.

Dovolená v Dánsku

Ubytování na Jutském poloostrově

Rekreační domy v jižním Jutsku jsou ideálním typem ubytování v Dánsku pro Vaši dovolenou v klidu a soukromí. Vámi pronajatý apartmán nebo prázdninoví dům v severním Jutsku bude perfektním zázemím pro Vaše výlety do okolí. Přečtěte si, na jaké zajímavosti a atrakce v Dánsku se můžete těšit, a objednejte si online svůj rekreační dům nebo chatu ve východním Jutsku. Dánsko patří k nejšťastnějším zemím na světě, a Vy se o tom můžete s námi přesvědčit. Plně zařízený rekreační dům nebo byt Vám přitom poskytne veškeré pohodlí a svobodu. Každý rekreační objekt z naší nabídky je zařízen dle osobního vkusu majitele a rekreační dům nebo chaty a chalupy v západním Jutsku se tak může stát i zajímavou inspirací.

Dovolená v Dánsku

Dovolená s dětmi v Dánsku

Láká vás jet na rodinnou dovolenou v Dánsku? Máte děti, které nebaví se jen slunit? Nechcete jet lán světa, abyste si přivezly nezapomenutelné zážitky z cest? Pokud jste si na otázky odpověděli ANO, tak je pro Vás Dánsko jako stvořené. Navíc se můžete těšit na zajímavé nabídky za ubytování v Dánsku ve vybraných lokalitách.

Dovolená v Dánsku

LEGOLAND®:

Rekreačním domem nebo apartmánem v Dánsku nedaleko Legolandu budete nadšení Vy i Vaše děti. Návštěva parku bude určitě zábavná pro obě generace. Legoland postavený firmou LEGO® je rozdělený na různé tematické části. Jednou se ocitnete mezi indiány pak zase u Sochy Svobody v americkém New Yorku. Parkem vede síť vodních kanálů, kudy projíždí čluny. Děti si mohou vyzkoušet i vodní atrakce. Ani tady nesmí chybět horské dráhy. Navíc Vám společnost NOVASOL nabídne ubytování v Dánsku nedaleko tohoto zábavního parku.

Kodaň

Pokud nepatříte mezi milovníky zábavních parků, můžete si užít například procházku po hlavním městě Kodani. Děti zaručeně zaujme bronzová socha Malé mořské víly – socha ženy s rybí ploutví namísto nohou. Při pohledu na tento unikát se každému musí připomenout pohádky Hanse Christiana Andersena. Dále stojí za zhlédnutí například Burzovní palác, náměstí Kogens Nytorv nebo zábavní park Tivoli. Po náročném dni si společně s rodinou můžete odpočinout v apartmánu v Dánsku.

Dovolená v Dánsku

Dovolená v Dánsku u moře i na moři

Rodiny s détmi často využívají pronájem rybářské chaty v Dánsku, aby méli blízko k moři, kde tráví svoji dovolenou. Odpočívají, prochází se, nabírají nové síly. Tatínkové se svými ratolestmi navštévují tuto zemi kvùli rybolovu, který je velice významný pro místní ekonomiku. Každý rodič je pyšný na svého syna nebo dceru, když vytáhne z vody první rybu. Pro dìti je to zážitek, na který nezapomenou po celý život. 

Dánsko je destinací pro turisty, kteří chtéjí zažít akční rodinnou dovolenou v Dánsku a přitom si odpočinout v příjemných ubytovacích zařízeních.

Dovolená v Dánsku