search

Dovolená na ostrově Als

Ostrov Als - chaty a chalupy v Dánsku

Všude po celém ostrově najdete spoustu lesů, které dotváří příjemnou atmosféru celého ostrova, je vhodným místem na dovolenou v Dánsku. Als je malý ostrov ležící v malém Beltu mezi Jutskem a ostrovem Fyn. Je to 7. největší ostrov Dánska. Od severu města Købingsmark až na jih k Kegnæs je dlouhý více než 34 km a najdete zde krásnou a nerušenou krajinu se 165 km pobřeží, která mají různý tvar. Např. východní má tvar půlměsíce a najdete zde zvláštně naváté písečné duny. Západní pobřeží má oproti tomu zase více fjordů a zátok,které končí až v Aalsundu. Ten odděluje Als od Jutska. Podél pobřeží najdete spoustu možností k rybaření a krásné, čisté pláže. Například Ubytování v Mommark bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Sønderborg a další malebná městečka s bohatou minulostí

Metropolí Alsu je šarmantní, třicetitisícový Sønderborg. Město bylo založeno již v roce 1256 a vzkvétalo kolem monumentálního Sønderborgského hradu. Ten je dnes oblíbenou turistickou atrakcí s rozsáhlými expozicemi řemeslných výrobků a umění regionu od dob středověku. Pohnutou historii ostrova poznáte v Muzeu šlesvických válek, krvavých střetů, probíhajících mezi dánskou a pruskou šlechtou v polovině 19. století. Z rekreačních domů v Als není daleko ani do památkově neméně pozoruhodného Augustenborgu. Jeho dominantou je výstavní stejnojmenný palác obklopený rozmařilými zahradami z konce 17. století. Nordborg se pyšní skvostným zámkem, původně hradem, jehož základy byly položeny ve století dvanáctém.

Zkuste klidný pobyt na ostrově Als

V těsném sousedství Jutského poloostrova, směrem k mnohem většímu ostrovu Fyn, rozprostírá se dánský ostrůvek Als. S pevninou je spojený 331 metrů dlouhým mostem Kristiána X. Ostrov s rozlohou 321 kilometrů čtverečních je ideálním místem pro ničím nerušenou dovolenou v Dánsku v tichých oblastech poklidného venkova a uprostřed krásné přírody. Západní pobřeží Alsu roztíná několik malých, avšak pozoruhodných fjordů, východní pobřeží charakterizují oblasti s mohutnými dunami. Na Alsu se nalézá řada krásných písčitých či oblázkových pláží, v letních měsících ideálních ke koupání a vodním radovánkám. K nejznámějším patří pětikilometrová Skovmose, kamínková Kettingskov nebo pohodový Mommark. Dále může Als nabídnout spoustu historických příběhů, přitom níkde jinde nenajdete tolik zeměpisných zajímavých míst týkajích se nejen kultury ,umění ,sportovího vyžití, zkrátka vše, abyste zde mohli strávit příjemnou dovolenou v Dánsku.

Čarovný venkov, památky a kvalitní ubytování

Ostrov Als je především úrodnou zemědělskou oblastí se spoustou krásných, hlubokých lesů vybízejících k procházkám a nenáročné turistice. Všude na Alsu najdete množství rekreačních domů v Dánsku, které si můžete zarezervovat již před dovolenou. Lákají svým malebným okolím a řadou zajímavých turistických cílů. Als, ideální místo pro klidný a příjemný pobyt v Dánsku, je též oblastí s bohatou historií, datovanou již do období raného středověku. Právě zde byla objevena pozoruhodná Hjortspringská loď ze čtvrtého století, dnes vystavená v Národním muzeu v Kodani. V 15. a 16. století byl Als rozdělen na několik menších vévodství pod vládou dánské šlechty. Ta si zde budovala výstavní sídla, v nichž si užívala rozmařilé kratochvíle.