Jedinečné pláže na ostrově Als, ta nejlepší dovolená pro vás - dovolená v Dánsku

Chystáte-li se strávit dovolenou v Dánsku, pak si ji dokonale užijete na ostrově Als. Rozprostírá se u jihovýchodního pobřeží Jutského poloostrova a s rozlohou 321 kilometrů čtverečních se jedná o sedmý největší dánský ostrov. Als se pyšní překrásnou, neponičenou krajinou a řadou historických zajímavostí. Množství pláží, zátočin a fjordů z něj tvoří skvělou destinaci pro všechny turisty, rybáře i milovníky nádherné, klidné přírody. Zavítáte-li za dovolenou na Als, čeká vás 165 kilometrů dlouhé pobřeží s kamenitými i písčitými plážemi. Obzvláště rodiny s malými dětmi ocení písečnou pláž Kegnæs se skvělým přístupem do moře. Vynikající podmínky pro koupání s ratolestmi přináší i pět kilometrů dlouhá pláž v oblasti Skovmose.

Koupání, rybaření i surfování, to je pobyt na Alsu

Kdo má rád klid a relaxaci, měl by ze své rekreační chaty v Dánsku navštívit pláž Lavensby ve velice klidné oblasti uprostřed nezkrocené přírody. Doteky slunečních paprsků si však můžete vychutnat i v přístavu Mommark. Odsud vyráží na svou cestu lodě mířící na sousední ostrov Aroe a leží zde i stejnojmenná písčitá pláž s malými kamínky. Pokud by vás omrzelo opalování a raději byste vyměnili slunečník za nějakou aktivitu, máte na ostrově Als mnoho možností. Na severu, ve městě Nordborg, naleznete veliké sportovní centrum Nord-Als Idrætscenter, ve kterém si můžete zahrát tenis, badminton či kuželky. Pro golfové příznivce jsou přichystaná dvě hřiště, Golfklub Nordborg a Golfklub Alssund. Můžete se vydat i rybařit, vyzkoušet surfařské prkno nebo prozkoumat okolní přírodu.

Z rekreačního domu na Alsu přímo do vody

Všechny alské pláže jsou skvěle udržované, na každé z nich se budete cítit skvěle a užijete si báječnou dovolenou v Dánsku. Na své si na ostrově přijdou i milovníci nádherné přírody či historie. Navštívit byste měli největší město Sönderborg s letním sídlem královské rodiny, zámkem Grästen Slot či nedaleký hrad Sönderborg Slot. Ubytujte se na Alsu a užijte si koupání, sport i příjemné procházky. Unikátní stavbou, která stojí za vidění, je například 331 metrů dlouhý most Kristiána X., spojující Als s dánskou pevninou. V Dánsku se rozhodně nudit nebudete

Dovolená v Dánsku

  • Kegnæs: zde najdete krásné písečné pláže s dobrými možnostmi koupání.
  • Skovmose: 5 km dlouhá pláž patří k jedním s nejhezčích pláží na východním pobřeží.
  • Mommark: Pláž s pískem a malými kameny. Blízko pláže je šarmantní Mommark přístav odkud jezdí lodě do Ærø .
  • Kettingskov/Asserballeskov: Pláž s malými kamínky,spousta místa nejen ve vodě ale i na pláži. Užijte si ubytování v Dánsku v poklidu a bez komplikací.
  • Lavensby: Leží v klidné rekreační oblasti s volnou přírodou , krásnou pláží s malýmí kamínky..
  • Købingsmark: Na severu ostrova Alsens leží Købingsmark s krásnými plázemi jak písečnými tak z drobných kamínků.