Rekreační domy v Als

Sønderjylland- půvabná část Jutského poloostrova

Rekreační domy v Dánsku

Toužíte po nevšední rekreaci a přitom nechcete cestovat daleko ? Rozhodněte se pro zajímavou - dovolenou v Dánsku. Jako jediné neleží na Skandinávském ostrově. Na jihu má hranici s Německem, kde se nachází pěkná krajina Šlevicka neboli Jižního Jutska. Najdete zde i komfrortní rekreační domy a pláže s pozvolným vstupem do moře. Historická část země leží na jihu Jutského poloostrova. V Tinglevu si užijete lunaparku, nejdelší horské dráhy v Dánsku i koupání v aquaparku. Děti potěší Legoland Billund, Safari a ZOO Givskud i královské město Ribe se skvostnou katedrálou a Vikingským muzeem. Báječné koupání na plážích i v aquaparku slibuje ostrov Rømø. Památky městečka Christiansfeld jsou zapsány na seznam UNESCA.

Příjemné ubytování v soukromí

Návštěva města Sonderborg potěší turisty prahnoucí po historii. Metropole vznikla kolem hradu Sonderborg postaveného před rokem 1200. Vaše oči se potěší pohledem na kostel sv. Marie, cihelnu Catherine, letní sídlo královské rodiny hrad Grasten, mini město z papíru a sochařský park Augustiana. Dnes je Sonderborg centrum podnikání, cestovního ruchu, textilního průmyslu. Nachází se zde univerzity, sportovní akademie, symfonický orchestr, nemocnice, umělecká škola i muzeum. Koupání má na plážích v oblasti Sønderjyllandu dveře otevřené. Celá krajina dominuje lesy a úchvatnou přírodou vhodnou k cykloturistice a procházkám. A to přímo láká k rezervaci rekreačního domu v Dánsku.

Pronajměte si vily v Dánsku

Dovolená a ubytování v Dánsku

Významnou městem je město Sudy. Setkáte se zde s ojedinělými močály a horkými pláněmi. Pohled se zastaví u vodárenské věže sloužící jako muzeum Hanse J. Wegnera. Světoznámst si zaručila místní krajka, která má svůj vlastní festival. Lidovou hudbu, blues si užijete na srpnovém festivalu Tonder. V Aabenraa se shledáte s námořním muzeem, hradem Brundlund, kostely, knihovnou, četnými orchestry a přístavem. V Haderslev se setkáte s významnou katedrálou a kostelem sv. Severina. Navštívíte i festival hudby v překrásném parku Gorge. Příznivci sportu ocení fotbalová utkání, lední hokej, golf i plavání. V Koldingu navštívíte hrad, muzeum i koncertní sál. Seznamte se s lákavými atrakcemi a apartmány v Dánsku s rodinou, kamarády, domácími mazlíčky i na služební cestě.