Zábava a atrakce v Dánsku

V Dánsku se můžete těšit na celou řadu nejrůznějších atrakcí a kulturních akcí. Za zmínku stojí např. Den Tilsandede Kirke (pískem zasypaný kostel) ve Skagenu z roku 1300, až do roku 1795 zde byly slouženy mše, poté už nebylo možno do kostela vstoupit díky nánosům písku. Vedle početných muzeí a galerií můžete v létě navštívit množství rozmanitých kulturních událostí a slavností, které se konají po celé zemi.

Rezervujte Rekreační domy v Dánsku a staňte se součástí místní kultury.

Pamětihodnosti, které nesmíte vynechat

  • zámek Kronborg v Helsingøru
  • Amalienborg a malou mořskou vílu v Kodani
  • Universe v Alsenu
  • „Den gamle by“ (Staré Město) v Århusu
  • Kattegatcenter Ebeltoft
  • Odense Zoo

Rekreační chaty a chalupy v Dánsku

Zajímáte-li se o folk, potom navštivte město Tønder v jižním Jutsku. Oblíbený folkový festival se zde koná poslední víkend v srpnu. Převážně pro mladé publikum doporučujeme Roskilde Festival na Seelandu, který se koná zpravidla začátkem července. Velmi zajímavý je rovněž Skagen „Visefestival“ (festival písní), který se také koná pravidelně na přelomu června a července. Výjimečný je též srpnový festival „ Středověký evropský festival“ ve městě Horsens, kdy se město promění ve středověkou pevnost a konají se zde rytířské turnaje, v ulicích se hraje divadlo, řemeslníci předvádějí středověká řemesla, hudebníci provozují dobovou hudbu a pořádají se dokonce i středověké svatební obřady. Apartmány v Dánsku jsou dokonalé.

Dovolená v Dánsku

Udělejte si výlet do Odense, kde stojí rodný dům světoznámého pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Vynechat nemůžete ani návštěvu zábavního parku LEGOLAND® v Billundu, kde najdou zábavu malí i velcí bez rozdílu věku. Najdete zde celý svět postavený z LEGO® kostiček, ale nejen to... Navštivte jediné podzemní muzeum v Dánsku „Hjemsted Altertumspark „ u Skærbæku v jižním Jutsku. Prohlédněte si vykopávky u doby ledové a mnoho dalšího. A nezapomeňte na největší dánský zábavní park Tivoli v hlavním městě Kodani. Rekreační domy v Dánsku si nenechte ujít.