search

Dovolená na ostrově Bornholm

Ubytování v soukromí Dánsko

Bornholm je ostrov kontrastů. Nehledě na velikost ostrova zde zažijete přírodu, která je tak rozmanitá, že ji v takové podobě nikde jinde téměř neuvidíte. Strmé, rozeklané útesy severního pobřeží přecházejí na mírnou krajinu a končí rozlehlými dunami a písčitými plážemi, které jsou desítky kilmetrů dlouhé a patří k nejkránějším v Evropě. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Bornholm.

Chaty a chalupy v Dánsku

Pro mnohé je Bornholm nejhezčí ostrov Dánska. Důvodem jsou příroda, pamětihodnosti, krátké vzdálenosti mezi místy a idylická městečka s typickými udírnami sleďů. Bornholm se liší od ostatních regionů Dánska hlavně skalnatým pobřežím. Útesy se nacházejí z velké části na severu ostrova. Na ostrově stojí za návštěvu např. zříceniny Ruine Hammershus, Christiansø, rotunda či zábavní park Brændesgårdshaven. Dalšími důvody jsou krásné písčité pláže se spoustou místa na koupání, pouštění draků atd. Najděte si svůj vysněný rekreační dům v Bornholm.

Prázdninové domy v Dánsku

Bornholm je i rájem pro golfisty - v okolí 20 kilometrů jsou tu 4 naprosto odlišná golfová hřiště s 18 jamkami. Ať už jste začátečníkem či profesionálem - největší potěšení čeká na ty mezi Vámi, kteří se nebojí aktivní dovolené, protože tato čtyři hřiště v nádherné přírodě budou vyhovovat všem. Ostrov byl odjakživa magnetem pro umělce. Moře, útesy, klid a především zdejší světlo jsou nejdůležitějšími zdroji inspirace. Bornholm je i známý svými umělci - skláři, malíři, designéry bižuterie a tvůrci uměleckých děl z keramiky, kteří žijí na ostrově. Rekreační dům v Bornholm či apartmán je vždy ideálním řešením pro Vaší dovolenou v Dánsku.

Nejen cyklistická dovolená Bornholm

Toužíte-li po dovolené napěchované parádními zážitky, vypravte se na nejvýchodněji položený dánský ostrov Bornholm. V ideálním případě ho můžete poznat z cyklistického sedla, avšak užijí si tady i všichni milovníci jiných aktivit či prostého nicnedělání. Morénový ostrov o rozloze 588 km2 obývá pouze 43 tisíců obyvatel a klidem i pohodou dýchá od prvního setkání. Velkou část plochy tvoří (uměle vysázené) listnaté a jehličnaté lesy, podél pobřeží se střídají strmé útesy s krásnými plážemi a infrastruktura tady je – inu dokonalá, jak už to v Dánsku bývá. Během dovolené v Dánsku si kupodivu užijete i písečné duny a řadu písečných (Balka, Boderne nebo Dueodde) i oblázkových pláží (např. Snogebæk).

Rekreační domy Bornholm na dosah dějinám

Ostrov původně obývaly kmeny Germánů, ve 14. století se na něm usadil řád templářských rytířů, za druhé světové války ho zabrala německá armáda. Strategicky důležitý ostrov se dočkal osvobození Rudou armádou, proto na něm za studené války vyrostla pozorovací věž, dnes sloužící jako rozhledna a vlastivědné muzeum. Z našich rekreačních domů na Bornholmu můžete zavítat též k rozlehlé zřícenině Hammershus, ke stále funkčnímu větrnému mlýnu Aarsdale nebo k románským kostelíkům ve vískách Nylars, Olsker a Sterlars. Za návštěvu stojí také Jobolandský zábavní park, zoologická zahrada a tradiční mořská slavnost.

Jak si užít apartmán k pronájmu Bornholm

Hlavním správním střediskem Bornholmu je Ronne (14 tisíc obyvatel). Na turisty je vybaveno informačním centrem, půjčovnou bicyklů (množství cyklotras na ostrově je takřka nekonečné), přístavem (z německého Sassnitzu se sem dostanete za necelé 4 hodiny) a řadou obchodů. Druhým centrem, kde najdete apartmány k pronájmu na Bornholmu, je též malebné městečko Nexo. A přestože by se na první pohled mohlo zdát, že je příroda na severu drsná a nehostinná, pobyt na ostrově Bornholm vás přesvědčí o opaku. Najdete tu totiž pestrou škálu fauny a flóry. Co se jídla týče, mnoho restaurací nabízí místní chuťovky, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.