Senzační dovolená v Dánsku

Zábava v Bornholm

Bornholm je známý především svými vynikajícími uzenými slanečky, rotundami a písečnými plážemi na jihu, nabízí však i jiné, Vaší pozornosti hodné, zážitky. Například, navštivte některé z mnoha zdejších muzeí, m.j. Muzeum umění, Bornholmské muzeum nebo Oluf Høst muzeum. der Bornholms Museum. Nezapomeňte zaké na ruiny „Hammershus“ nebo rozvaliny „Rokkestenen”. Vyberte si co nejdříve rekreační byt v Bornholm.

ubytování v soukromí v Dánsku

(Děti si určitě užijí návštěvu bornholmského středověkého městečka, ZOO nebo Joboland- parku, který pro děti v létě pořádá mnoho akcí.) Potěšte své chuťové buňky a pochutnejte si na některé z mnohých specialit ostrova. V létě se zde konají mnohé sportovní akce a hudební festivaly Největším zážitkem je ale každoroční mořská slavnost v přístavu. Udělejte si radost malým nákupem v některé umělecké dílně, kterých je zde mnoho. Kromě skláren a keramických dílen zde najdete i textilní, malířské a sochařské dílny Nezapomeňte také na výlet do Christiansø, kde si užijete zajímavé přírodní krásy. Dovolená v Dánsku je tou nejlepší volbou pro Vás a Vaši rodinu.

Joboland, Brændegårdshaven

Zpestřete si svůj zdejší pobyt návštěvou zábavního parku Joboland –Brændegårdshaven, jenž se nachází v srdci Bornholmu. Je zde pro Vás a Vaše děti připravena celá řada atrakcí, mimo jiné aquapark, lanový park nebo ZOO. Dovolená v Dánsku je nezapomenutelným zážitkem.

Místní zvláštnosti

Využijte návštěvy Bornholmu k tomu, aby jste vyzkoušeli všechny možné zdejší speciality, jako je např. čokoláda Kjærstup Chokolade, zmrzlina Boisen Eis, pivo Lehnsgaard Rapsöl, sušenky Graukekse, Aqavit, čerstvý sýr z mlékárny Klemenskeri,bornholmskou hořčici a mnoho dalšího . Bornholm je součástí evropského programu ”Krajová kultura jídla“, který se snaží o udržení a zachování místních specialit a nabízet je nejen turistům, ale udržovat snahu o jejich zachování i v místních obyvatelích. Partnery tohoto programu jsou také restaurace, které vaří speciality z místních surovin a samozřejmě i zdejší malé výrobny a dvorce, které dodávají do restauací suroviny. Sledujte proto logo „Krajová kultura jídla“, pokud chcete ochutnat opravdu skutečné místní speciality. To si přece během ubytování v Dánsku nemůžete nechat ujít.