Prázdninové domy v Dueodde

Ukořistěte super ceny letních domů na ostrově Bornholm, pobyt v Dánsku

Poznejte romantickou dovolenou na ostrově Bornholm

Žádáte od své dovolené v Dánsku maximum? Rádi byste vyrazili na vzdálenější místa, která se ukrývají v Baltském moři? Uvažovali jste o půvabech nejvzdálenějšího dánského ostrova Bornholm? Setkáte se zde s nádhernou panenskou přírodou, narazíte na dechberoucí památky historie, ochutnáte místní kulinářské dobroty a pohodlí chat Dueodde. Hurá za koupáním, rybařením, vodními sporty a lenošením na pláži! S NOVASOL si můžete pronajmout nejrůznější prázdninové pronájmy, které se liší vybaveností, velikostí a cenou. Líbila by se vám chata s krbem, velkou terasou se zahradním nábytkem, grilem, dětskými atrakcemi a moderně řešenou kuchyní? Začněte rezervovat.

Dovolená v Bornholm

Na nejjižnějším cípu Bornholmu se nachází pláž Dueodde, která je světoznámá pro svůj super jemný písek. Kdysi byla tato lokalita gigantickou písečnou krajinou, ale v 18. století byla osázena borovicemi a trávami Ammophila a Leymus. Dnes je překrásná pláž chráněnou oblastí, kde si vítr hraje s pískem a vytváří z něj fantastické duny. Svůj začátek má písečná pláž v Haslemere a pokračuje asi 30 kilometrů bez přerušení. Najdete zde také maják Dueodde, na nejvyšším místě ostrova. Byl vystavěn v roce 1962 a dopřeje vám panoramatický výhled do okolí. V lesích naleznete ruiny dvou zbraňových baterií, které pocházejí z roku 1940. Bornholm je svědkem bouřlivé historie.

Ukotvěte v chalupách Dánska

Na pláž se dostanete z hlavního parkoviště po rampě dlouhé 500 metrů přímo v moři. Tuto rampu mohou využít maminky s kočárkem, lidé na invalidním vozíku i cyklisté. Ihned se octnete u písečných dun. U parkoviště v lese je kiosek, toalety a samozřejmě autobusová zastávka. Pohled na písečné přesypy ocení malí i velcí. Moře je zde vlídné a vhodné pro malé děti i neplavce. Vyjeďte si na dovolenou na Bornholm hned z několika důvodů. Ulovte si lososa, platýse či pstruha obecného, lenošte na pláži s bílým pískem Dueodde a využijte dlouhé kilometry cyklotras. Věnujte se pěší turistice, golfu, prohlídce přístavu Ronne a zříceniny Hammershus. Rekreační domy Dánska od NOVASOL pro vás mají připraveno vždy něco navíc.