Pláže na ostrově Bornholm pro děti i dospělé

Dovolená a ubytování v Dánsku

Pokud přemýšlíte nad prázdninami plnými skvělých zážitků, vydejte se na nejvýchodněji položený dánský ostrov Bornholm. Dovolená v Dánsku na tomto morénovém ostrově o rozloze 588 kilometrů čtverečních se 43 tisíci obyvatel stojí skutečně za to. Velkou část jeho plochy tvoří listnaté a jehličnaté lesy, pobřeží lemují pěkné pláže a k dispozici je řada možností aktivního prožití volného času. Břehy ostrova Bornholm jsou posety písečnými dunami a nadšeni budete i z místních pláží vybízejících k odpočinku pod slunečními paprsky. Jsou převážně písčité, jako například Balka, Dueodde či Boderne, a není na ně povolen vjezd automobilů. Máte-li raději oblázky, částečně kamenitá je pláž Snogebæk, skvělé koupání si tu však užijete také.

Pobyt v Dánsku plný zábavy

Vyberte si ubytování v Dánsku a bavte se. Nejen dětské srdíčko zaplesá nad návštěvou místní zoologické zahrady, Jobolandského zábavního parku či středověkého městečka. Vydáte-li se na ostrov Bornholm v době, kdy se v přístavu koná tradiční mořská slavnost, odvezete si z vaší dovolené zážitky, které jinde nenajdete. Svou krásou vás uchvátí i místní památky. Mezi nimi vyniká největší hradní zřícenina severní Evropy Hammershus, pravidelně rekonstruovaná až do 18. století kvůli škodám po četných bitvách. Malebné vesničky Nyker, Olsker, Nylars a Sterlars vás potěší krásnými kostelíčky v románském slohu. Místní raritu představuje větrný mlýn Aarsdale, stále využívaný k mletí čerstvé mouky.

Drsný Bornholm? Nikoliv!

Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že je příroda na severu drsná a nehostinná, pobyt na ostrově Bornholm vás přesvědčí o opaku. Najdete tu totiž pestrou škálu rostlin a živočichů. Veškeré půvaby můžete objevovat autem i pěšky nebo na kolech, jelikož je ostrov doslova protkaný cyklistickými stezkami. A pokud si ráno přivstanete a vypravíte se ze svého rekreačního domu v Dánsku do některého z přístavů, můžete si zakoupit čerstvé ryby od rybářů vracejících se z nočního lovu. Ostatně co se jídla týče, mnoho restaurací nabízí místní speciality, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Dovolená v Dánsku

  • Balka, Dueodde, Boderne: písečné pláže, kam auta nesmí
  • Snogebæk: písečná, částečně též kamenitá pláž, auta nemají vjezd na pláž povolen. Co si od ubytování v Dánsku přát víc?
  • Sommer Odde, Østre Sømark, Vestre Sømark, Arnager, Stampen, Hasle: oblázkové pláže, auta nemají vjezd na pláž povolen
  • Sandvig: záliv s písečnou pláží, auta nemají vjezd na pláž povolen
  • Melsted: písečná pláž s kamínky, auta nemají vjezd na pláž povolen.