search

Dovolená v Djurslandu

Nečekaně příjemná dovolená v Djurslandu

Rybářské chaty a ubytování v Dánsku

Přesně v polovině východního pobřeží vystupuje z Jutského poloostrova další, mnohem menší poloostrov Djursland. Jedná se o poměrně řídce osídlenou část země s mírným podnebím. Díky tomu jsou zde vhodné podmínky pro zemědělství, ale také k prožití příjemné dovolené. Djursland zároveň, i přes nížinný ráz krajiny, oplývá malebnou přírodou s mnoha živočichy v lesích a s národním parkem Mols Bjerge. Poloostrov lemují písčito - oblázkové plážemi. Nejvýznamnějšími městy jsou Grena a historický Ebeltoft s příjemnou atmosférou. Rekreační domy Dánska vám dopřejí pohodlí, komfort a chvíle soukromí.

Kde je ubytování na Djurslandu, malebném výčnělku Jutska

Djursland narušuje svojí polohou jinak celkem pravidelné východní pobřeží Jutského poloostrova. Stejně jako celé Jutsko, je i na Djurslandu nížinná, mírně zvlněná krajina s nejvyšším bodem na kopci Agri Bavnehoj (137 m n. m.). Na jihu poloostrov tvaruje záliv Kalo Vig, na severu záliv Randers, který je pokračováním vnitrozemské říčky Guddena. Na poloostrově se nachází i sníženina Kolinsund, dno jezera vyschlého roku 1872. Nejsilnější osídlení je na východním pobřeží, kde leží největší město Grenaa. Z města Ebeltoft na jihu (najdete v něm četné možnosti ubytování v Djurslandu) je blízko do národního parku Mols Bjerge. Letní domy Dánska vás přenesou do pohádkové říše.

Daleká, ale pohodlná cesta za pobytem na Djurslandu

Po silnici je to na Djursland poměrně daleko, naštěstí lze využít pohodlnou cestu po německých dálnicích ve směru do Berlína, do Hamburku a do Kielu a dále na sever do Dánska směrem do Aarhusu. Z hlavní severojižní dálnice v Jutsku odbočuje v Aarhusu dálnice na Djursland, která se dělí na silnice nižších tříd do Greny a Ebeltoftu. Během dovolené v Dánsku se rozhodně nebudete nudit Pro dopravu za pobytem na poloostrově Djursland je ideální mezinárodní letiště města Aarhus. Létá sem též přímá linka z pražského Letiště Václava Havla, ale lze využít i četných spojů přes Kodaň nebo jiná evropská letiště. 

Zkuste rekreační domy Djurslandu, jeho přírodu i nekonečné pláže

Velkou část Djurslandu obklopují písečné nebo oblázkové pláže u Baltského moře, které se v létě stávají častým cílem turistů. Lze je využít nejen pro koupání, ale i k rybaření a k jachtingu. Historické a poklidné město Ebeltoft je turistickým centrem, v jehož blízkosti se nachází národní park Mols Bjerge s krásnými přírodními sceneriemi plnými lesů a vřesovišť. Na ostrově jsou k dispozici zábavní parky a tři zoologické zahrady. Jedním slovem: prázdniny v rekreačním domě v Dánsku si skutečně užijete!

Dovolená na Djurslandu s historií i přírodou

Město Ebeltoft vás zaujme okolní malebnou přírodou. Jeho příjemnou poklidnou atmosféru můžete zažít v mnoha malebných historických uličkách a původní architektuře dominuje zámek Rosenholm ze 16. století či zřícenina hradu Kalo. Město Grenaa bývalo hansovním městem a lze v něm obdivovat nádhernou katedrálu. Dovolená v Dánsku je záruka skvělého zážitku pro každého.

Poklidné prázdniny na Djurslandu, poloostrově plném zábavy

Přestože se na Djursland jezdí převážně za klidnou přírodou, můžete si zde užít bohaté, rozmanité prázdniny. Djursland vyniká krásným prostředím, města Ebeltoft a Grenaa nabízejí historické pamětihodnosti, na výlety se lze vydat do NP Mols Bjerge. S dětmi se vydejte do některé ze tří zoologických zahrad. Na poloostrově se nachází velký zábavní park Djurs sommerland, který nabízí širokou škálu atrakcí, především různé dráhy spojené s vodními hrátkami. Co si od ubytování v Dánsku přát víc?