search

Dovolená na ostrově Falster

Poznejte slasti dovolené Falster

Napadlo vás někdy, že krásné pláže se sněhobílým pískem, modré moře, vysoké letní teploty a spoustu turistických atrakcí najdete také severně od našich krajů? Základem nabídky dánského ostrova Falster sice jsou středověká města s historií spadající až do vikinských dob, avšak jinak je to skutečný rekreační ráj, kde se vyplatí prožít dovolenou v Dánsku. Falster vytváří souostroví se západně ležícím Lollandem, od nějž je oddělený úžinou širokou pouze několik set metrů. Administrativně ostrov spadá pod Jižní Sjaelland, má rozlohu 514 km2, necelých 50 tisíc obyvatel a několik desítek kilometrů pobřeží Baltského moře. Dopravně je se zbytkem Dánska propojen dálnicí E47 vedoucí severně do hlavního města Kodaně a jihozápadně přes Lolland k trajektovému terminálu u Rodby.

Nejlepší ubytování na ostrově Falster

Největším lákadlem Falsteru je vyhlášené letovisko Marielyst. Tato „perla Baltu“ vyrostla na jihovýchodním pobřeží v typicky středomořském stylu, s řadou možností sportovního vyžití, zábavy, toulek přírodou a se špičkovým ubytováním. Falster odsud poznáte díky husté síti cyklistických tras, nechybí golfový resort, tenisové kurty, minigolf nebo paintball. Pyšní se 20 km pláží s jemným pískem a s pomalým klesáním do vody. V Marielystu se nachází koncertní sál, množství krámků se suvenýry, stylové butiky, tržiště, bary, kavárny a restaurace. Za vidění stojí též plážový kostel Strandkirken z roku 1957, Muzeum sportovních vozů se sbírkou veteránů a zdejší domy a vily postavené v tradičním severském stylu kombinujícím dřevo, cihly a kámen. Flasterské pláže vás okouzlí i u obcí jako Holten, Gedesby a Gedser.

Možnosti výletů z rekreačních chat Falster

Nykobing, hlavní administrativní centrum Falsteru, je moderní a zároveň historické město se silničním a žlezničním mostem přes mořskou úžinu. Podívat se tady můžete do několika muzeí, svěžích parků či na výstavu zbraní s fungujícím katapultem. Na vycházkách z vaší rekreační chaty na Falsteru neopomeňte ani krokodýlí farmu v Eskilstrupu a především příjemnou zoo a botanickou zahradu Guldborgsund.