Dovolená a pobyt v Dánsku

Sport a pláže v Marielystu, základ skvělé dovolené

Jako perla Baltu bývá často nazýváno šarmantní přímořské letovisko Marielyst ležící ve východní části souostroví Lolland-Falster. Městečko je již přes sto let vyhledávanou dovolenkovou destinací Dánů i turistů z celého světa. Ač leží ve Skandinávii, letní teploty zde dosahují až ke třicítce a v sezóně byste si mohli Marielyst lehce splést s jakýmkoliv oblíbeným jižním resortem. Pobyt v Marielyst může být ideálním způsobem, jak prožít prázdniny v Dánsku. Marielyst se honosí téměř 20 kilometry nádherných pláží s jemným bílým pískem, jež jsou díky pozvolnému sestupu do moře jako stvořené i pro vaše ratolesti. V různých anketách bývají pravidelně vyhlašovány jako nejkrásnější v zemi a samotné městečko je mimořádně oblíbeným místem pro dovolenou v Dánsku s plným turistickým komfortem a řadou útulných ubytovacích kapacit.

Bezstarostné koupání v Marielystu

Oblast je skvělým místem ke koupání a jiné mořské radovánky a skýtá i množství sportovního a kulturního vyžití. Cyklistika nebo jogging podél pobřeží, procházky v blízkých lesích, minigolf, tenis, paintball či jízda na motokárách vám vhodně doplní poklidnou a ničím nerušenou rodinnou relaxaci. Během ubytování v soukromí v Dánsku natrefíte v blízkosti pláží také na řadu dalších zajímavostí. Muzeum sportovních vozů potěší svou sbírkou veteránů především motoristy, kteří se tu mohou v autech také povozit na speciální dráze. Unikátem je i Strandkirken, plážový kostel vybudovaný v roce 1957. Architektonicky zajímavé jsou rovněž zdejší domy a vily postavené v typickém severském stylu kombinujícím dřevo, cihly a kámen.

Oblíbené turistické letovisko na Falsteru se vším všudy

Vedle rekreačních chat v Dánsku Marielyst nabízí spousty nákupních a stravovacích možností. Naleznete zde útulné malé krámky se suvenýry, stylové obchody, lokální trhy a nepřeberně restaurací a kaváren. Místo žije hudbou a po celý rok se tu v nádherném koncertním sálu s výhledem na moře pořádají rozličné hudební slavnosti. Region poskytuje jedno z nejkomfortnějších dánských ubytování. V Marielystu lze vybírat z hotelů, penziónů, apartmánů či jiných rekreačních domů v Dánsku, k dispozici taktéž jsou luxusní kempy s plnohodnotným zázemím. Kolem sebe zaznamenáte jen ochotné, pohostinné a vždy usměvavé obyvatele.

Ubytování v soukromí v Dánsku

  • Sillestrup, Elkenøre, Marielyst und Bøtø: široké čisté písečné pláže, které patří k nejlepším na ostrově
  • Gedser und Vestre Strand: velmi úzká písečná pláž s kamínky. Není snad ani nic lepšího než ubytování v soukromí v Dánsku.