Zábava a aktivity na ostrově Fanø

Kromě každoročních atrakcí, jako je Dračí festival konající se poslední víkend v červnu a Fannikerdage (Dny Fanø) konající se druhý vákend v červenci, najdete zde v Dánsku i v Evropě jedinečnou golfovou dráhu. Nedaleko odsud leží aquaprk Fanø Badeland.

Můžete si zde samozřejmě zahrát tennis, beachvolleyball, minigolf nebo bowling.

Z ostrova Fanø se snadno dostanete do města kultury a památek Esbjergu. Za návštěvu určitě stojí muzeum rybářství a oceánografie a plavecký areál. A do Legolandu v Billundu to máte odsud jen hodinku jízdy autem. Dovolená v Dánsku bude nezapomenutelným zážitkem.

Nákupy

Na ostrově Fanø najdete mnoho obchodů, které mají otevřeno celoročně, v Nordby je též mnoho butiků a obchůdků a krátkým přejezdem trajektem se dostanete do Esbjergu, kde je též dlouhá pěší zóna s mnoha obchody, butiky, kavárnami a restauracemi. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Dánsku.

  • Tipy Navštivte některý z chrámových koncertů, které se ve zdejších dvou kostelech pravidelně konají a které mají dlouhou tradici a nechte se unést chrámovou hudbou.
  • Místní zajímavosti Zdejší laidé byli od věků samostatní a vystačili si sami, proto se zde cení např. místní lidové kroje a po vlastním způsobu upravené jehněčí.